• Windows 7 ile birlikte hayatımıza giren Aero Peek özelliği, Windows 8’de kullanılmadı. Daha sonra çıkan Windows 10’da yeniden karşımıza çıkan bu özellik sayesinde diğer programlar açık olsa dahi masaüstüne hızlıca göz atabilmek mümkün hale geliyor. Bu özelliği kullanmak için fareyi en sağ alt köşedeki masaüstü ikonunun üzerine getirmeniz yeterli. Kısa bir süre bekledikten sonra açık olan tüm programlar şeffaf hale geliyor ve masaüstünü görebiliyorsunuz. Programlarınıza geri dönmek için fareyi sağ alt köşeden çekmeniz yeterli oluyor.

  Kimi kullanıcılar tarafından gayet işlevsel bulunan bu özelliği sevmiyorsanız, kapalı hale getirmek isteyebilirsiniz.

  Aero Peek özelliğini kapatmak çok basit

  Aero Peek’i kapatmanın en hızlı ve kolay yolu, sağ alt köşedeki “Masaüstünü göster” butonuna sağ tıklayıp “Masaüstünde peek özelliğini kullan” butonunun yanındaki tik işaretini kaldırmak. Bu özelliği kapalı hale getirmenizle birlikte sağ alt köşeye fareyi götürdükten sonra masaüstü karşınıza çıkmayacaktır.

  Ancak “Masaüstünde peek özelliğini kullan” butonu aktif değilse ve gri bir şekilde gözüküyorsa, işlem biraz daha uzun sürecek demektir.

  Özellik bir türlü kapanmıyorsa…

  Başlat menüsünün de yer aldığı en alttaki görev çubuğuna sağ tıklayın. Açılan menüden “Özellikler”i seçin ve “Görev çubuğu” başlıklı sekmenin en alt kısmında yer alan “Masaüstünü önizlemek için Aero Peek özelliğini kullan” seçeneğinin yanındaki tik işaretini kaldırın. Daha sonra kaydedip çıkın. Hepsi bu kadar!

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
p_ayrac
 • 4 kez görüntülendi.
 • Yorum Yok
Henüz yorum yapılmamış.
 • Geçmiş dönemlerde akıllı telefonlar hayatımızda yoktu. Teknoloji ilerledi ve akıllı telefonlar hayatımızın merkezine oturdu. Önceki yıllarda, asıl amacı haberleşme ve telefon görüşmesi olan eski dönem telefonlar da günümüz cihazları kadar detaylı içeriklere sahip olmadığından daha dayanıklıydı. Günümüzde ise, akıllı telefonlar içerisine eklenen pek çok fonksiyon ile birlikte hassas bir yapı kazanmış ve bu nedenle de bu cihazları korumak zorunlu hale gelmiştir. Bu noktada, son derece kolay ve etkili koruma sunan telefon kapakları oldukça pratik bir çözüm getirmektedir.

  Akıllı telefonların başına her yerde bir sorun gelebilme ihtimali vardır. İster evde olun, ister işte, ister dışarda ya da yolculukta, kısaca her yerde bir problem olup da akıllı telefonların zarar görme ihtimali her daim vardır. Ancak, böyle bir ihtimal var diye bu cihazları kullanmama gibi bir durum tabi ki olmayacaktır. Bu cihazları rahatlıkla kullanabilmek amacıyla, telefon kapakları gibi koruyucu faktörlerden yardım alınarak rahatlıkla akıllı telefonları kullanmak mümkündür. Özellikle de, günümüzdeki sürekli gelişen ve kendini yenileyen sektörler, telefon kapakları konusunda da gelişerek daha kaliteli, göze hitap eden, son derece ergonomik ürünleri kullanıcıları ile buluşturmaktadır.

  Akıllı telefonları çizilmelerden, kırılmalardan, zedelenmelerden korumak için en ideal çözümlerden biri olan telefon kapakları sizlere bir yandan koruma sağlar, diğer taraftan da akıllı cihazlarınızda dahi şıklık yakalamanıza yardımcı olur. Siz de bu ürünlere sahip olmak istiyorsanız, sanakapakolsun.com ‘u inceleyebilirsiniz.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
p_ayrac
 • 16 kez görüntülendi.
 • Yorum Yok
Henüz yorum yapılmamış.


 • Her ne kadar firma olarak ülkemize resmî bir giriş yapmamış olsa da, ithalatçı firmalar tarafından Türkiye sınırlarına sokulan Xiaomi marka telefonlara olan ilgi gerçekten büyük. Xiaomi Mi4’le başlayan macerasına Mi5 ve Mi Mix’le devam eden birçok ithalatç firma, GittiGidiyor ve N11 üzerinden satışlarını gerçekleştirmeye devam ediyor. Xiaomi telefonların arayüzüne güç veren MIUI yazılımı, oldukça geniş bir tema arşivine de ev sahipliği yapıyor. Xiaomi’nin Tasarımcı Kulübü’ne üye olan birçok yerli ve yabancı tasarımcı, geliştirdikleri temaları telefon kullanıcılarının beğenisine sunmayı sürdürüyor.

  Xiaomi marka telefonlara dışarıdan da MTZ uzantılı tema dosyaları yüklenebiliyor. Resmî tema mağazasında yer almayan bazı özel temaları bu şekilde kurabilmek mümkün. Ancak çoğu zaman “Üçüncü parti temalar desteklenmiyor” şeklindeki bir hata mesajı, temaların kurulum işleminin eksik kalmasına da yol açabiliyor. Oysa bu hatayı gidermek sandığınızdan çok daha basit!

  Eğer siz de Xiaomi marka bir telefona sahipseniz ve MTZ uzantılı temaları cihazınıza kurmak istiyorsanız, yapmanız gerekenler şu şekilde sıralanabilir:

  1. designer.xiaomi.com adresini açtıktan sonra Xiaomi hesabınızla oturum açın.
  2. “Hoşgeldiniz” şeklinde İngilizce yazıların olduğu bir sayfa sizi karşılayacaktır. Daha sonra Tasarımcı Kulübü’ne üye olma formunu doldurmanız gerekiyor.
  3. Individual Designer ve Corporate Designer şeklindeki şıklar arasından Individual Designer’i seçin.
  4. Size ait orijinal bir fotoğrafla birlikte başvuru formunu doldurup gönderin.
  5. 1-2 gün içinde e-posta hesabınıza üyeliğinizin doğrulandığına dair mail gelecektir.

  Hepsi bu kadar! Xiaomi Tasarımcı Kulübü’ne üye olduktan sonra MTZ uzantılı dosyaları sorunsuzca yüklemeye başlayabilirsiniz.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
p_ayrac
 • 13 kez görüntülendi.
 • Yorum Yok
Henüz yorum yapılmamış.
 • Son dönemde hayli popüler olan, Facebook tarafından satın alındıktan sonra ivmeli yükselişine devam eden Instagram diğer birçok sosyal medya platformunda olduğu gibi doğrulama sistemine sahip. Kullanıcı adının yanına mavi renkli bir tik işareti alan ünlü isimler, bu sayede hesaplarının gerçekten kendilerine ait olduğunu takipçilerine gösterebiliyorlar. Halihazırda Facebook ve Twitter’da da kullanılan bu sistemin Instagram’a gelmesi elbette güzel bir gelişme. Ancak diğer mecraların aksine Instagram’da hesap doğrulama için yönetime bir talep gönderebilmeniz mümkün değil.

  Evet, Instagram’ın “Yardım” sayfasında yer alan açıklamlara bakılırsa hesabınızın doğrulanmasını isteyemiyorsunuz. Ancak Instagram editörleri kendileri uygun bulurlarsa hesabınızı doğrulayabiliyorlar. Ancak şuanda hesabı onaylanmış kullanıcılara bakarak Instagram’da mavi tik almak için yapılması gerekenler şu şekilde sıralanabilir:

  Oldukça geniş bir takipçi kitlesine sahip olmak

  Ne kadar çok popüler olursanız, Instagram hesabınızı onaylatma ihtimaliniz o kadar artar. Oprah Winfrey’den tutun Tarkan’a kadar hesabı onaylanan tüm kullanıcıların takipçi sayısı en az 100 bin. Bu rakam milyonlara kadar da yükselebiliyor. Instagram editörlerinin dikkatini çekebilmek ve onaylanmak için çok fazla takipçiye sahip olmanız gerekiyor.

  Sürekli aktif olmak

  Instagram’ı kullanırken #hashtag etiketlerinin yer aldığı paylaşımları belli aralıklarla, sık sık yapmak da hesabınızı onaylatmanıza yardımcı olacaktır. İyi bir Instagram kullanıcısı olduğunuzu bu şekilde yöneticilerin fark etmesini sağlayabilirsiniz. Ancak bu süreç ne kadar zaman alır, kimse bilemez.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
p_ayrac
 • 17 kez görüntülendi.
 • Yorum Yok
Henüz yorum yapılmamış.
 • İlk olarak 2013 yılında hayatımıza giren ve 35 $ ücretle satılan Chromecast, Google’ın geliştirdiği muhteşem bir görüntü aktarma cihazıdır. Kendi içinde uygulama desteğine de sahip olan Chromecast ile YouTube ve Netflix gibi popüler video platformlarını HDTV televizyonlarınıza yansıtabilmeniz mümkün. 2015’te ise Google, Chromecast’ın daha gelişmiş bir sürümü olan Chromecast Audio’yu yayınladı. Geçen sene ise üçüncü nesil Chromecast Ultra yayınlandı ve 35 $ yerine 69 $ fiyat etiketiyle satışa sunuldu.

  Chromecast ne için kullanılır?

  Yukarıda ismi zikredilen üç Chromecast modeli de 1080p içerikleri oynatabilir ve HDMI girişi yoluyla kullanılır. Bu sayede cep telefonunuzdaki YouTube uygulamasını açarak görüntüyü kablosuz olarak normal televizyonunuza yansıtabilirsiniz. Google Cast protokülünü kullanan diğer tüm uygulamalarda bu sistem aynen geçerlidir. Örneğin oynadığınız oyunlar, kullandığınız dizi izleme uygulaması Google Cast desteğine sahipse kablosuz olarak görüntüyü televizyona verebilmeniz mümkündür.

  Peki ya 4K desteği?

  Şuan için 4K ve HDR destekleyen tek Chromecast modeli, Chromecast Ultra. Fiyatı normal Chromecast’lara göre biraz daha pahalı. Ancak 4K televizyonunuz yoksa bu ürünü satın almanızın hiçbir anlamı olmayacaktır.

  Tam verim için bunlara dikkat!

  Chromecast’tan tam verim almak istiyorsanız, en az 5 Mbit bağlantı hızına sahip bir internetinizin olması gerekiyor. Ayrıca internetiniz hızlı ise, ancak televizyonun oda içindeki konumu WiFi çekim gücünü düşürüyorsa yine çok verim alamazsınız. WiFi’i kullanan başka cihazları geçici olarak kapatmak da verimi yükseltebilir.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
p_ayrac
 • 15 kez görüntülendi.
 • Yorum Yok
Henüz yorum yapılmamış.
 • Microsoft’un yeni nesil işletim sistemi Windows 10 tüm dünya geneline dağıtılmış durumda. Ancak “Windows Insider” programı da bir yandan sessiz sedasız çalışmalarına devam ediyor. ABD’li yazılım devinin başlattığı bu programa kayıt olan kullanıcılar, bir nevi beta tester haline geliyorlar. Yeni gelen özellikleri ilk kez deneme fırsatını elde eden Windows 10 kullanıcıları arasında siz de yer almak istiyorsanız, kararlı sürüm halinde dağıtılması için aradan ayların geçmesini beklemeden Windows Insider programına kaydolabilirsiniz.

  Bu programa kayıt tamamen ücretsizdir, istediğiniz zaman çıkış yapabilirsiniz ve sizden başka hiçbir şey talep edilmez. Sadece sistemi kullanırken fark ettiğiniz hatalar ve varsa isteklerinizi Windows yazılım ekibine iletmeniz makbule geçecektir.

  Kayıt olma süreci çok basit

  Insider programına kayıt olmak için PC’nize bir Microsoft hesabıyla oturum açmanız gerekiyor. Daha sonra bu Microsoft hesabını Windows Insider programına kayıt etmelisiniz.

  Bu bağlantıyı takip ederek Insider programına kaydınızı gerçekleştirin. Oturum açıp programa kaydınızı onayladıktan sonra siz de Microsoft hesabınızı Insider programına dahil etmiş olacaksınız. Şimdi yapmanız gerekense Windows 10 bilgisayarınızı açarak Ayarlar uygulamasını çalıştırmak olmalı.

  Ayarlar uygulamasındaki arama formunu kullanarak Insider yazdığınız takdirde güncellemeleri almak için Hızlı veya Yavaş seçeneklerinden istediğiniz birini işaretleyebilirsiniz. Eğer Hızlı işaretini seçerseniz sürekli olarak haftalık veya aylık güncelleme alırsınız. Ancak Yavaş seçeneği isminden de anlaşılacağı üzere daha nadir güncelleme almanızı sağlayacaktır.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
p_ayrac
 • 14 kez görüntülendi.
 • Yorum Yok
Henüz yorum yapılmamış.
 • iOS 10.1 veya iOS 10.2 güncellemesini alan iPhone’unuzun eskiye nazaran daha yavaş çalışmasından şikayetçiyseniz, sizin için bir araya getirdiğimiz hızlandırma yöntemlerine mutlaka göz atın. iOS işletim sistemini kullanan tüm iPhone, iPad ve iPod modellerinde aşağıda yer alan taktikleri kullanarak sistemi daha da hızlandırabilmeniz mümkün.

  İşte hem hızlı, hem de basit bir şekilde cihazlarınızı hızlandırmak için alabileceğiniz önlemler:

  Telefonu kapatın!

  Kaç gündür iPhone’unuzu açık bir şekilde kullanıyorsunuz? 1 hafta veya 1 ay mı? Bu kadar uzun süreli kullanımlarda CPU çok yorulacağı için telefonun yavaşlaması işten bile değildir. Bu yüzden cihazı kapatıp yeniden açarak rahat bir nefes almasını sağlayabilirsiniz. Yeniden açtığınızda bariz bir hızlanma fark edebilirsiniz.

  Tüm uygulamalarınız güncel olsun

  Yeni iOS 10 işletim sistemiyle uyumlu olmayan bazı uygulamalar telefonun yavaşlamasına yol açabilir. Bunu önlemenin yolu, tüm uygulamaları düzenli olarak güncel hale getirmekten geçer. App Store mağazasını açarak tüm güncellemeleri kontrol edin ve uygulamaları en yeni sürümlere yükseltin.

  Dahili hafızada yer açın

  Çok fazla belge, fotoğraf ve videoyu cihazınızda tutmak bir süre sonra dahili hafızanın dolmasını tetikleyebilir. Bu gibi durumlarda RAM’e de yeteri kadar alan kalmayacağı için cihazınız yavaşlayabilir. OneDrive, Google Drive gibi bulut depolama sistemlerine tüm verilerinizi yedekleyerek her daim 1-2 GB boş alan tutmaya özen gösterin. Böylece çok daha akıcı, hızlı bir iPhone’a siz de sahip olabilirsiniz!

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
p_ayrac
 • 20 kez görüntülendi.
 • Yorum Yok
Henüz yorum yapılmamış.
 • Microsoft Word’de hazırladığınız bir rapor, dosya veya kitabın içindeki tüm bölümleri okuyucuya bir bakışta sunmak istiyorsanız “İçindekiler” tablosu oluşturmanız gerekecektir. Adobe InDesign ve Quark XPress gibi programların aksine çok daha basit bir şekilde Word 2013’te bu işlemi yapabilmeniz mümkün. İki adımlı bir süreç olan içindekiler sayfasını oluşturma işlemini nasıl yapacağınızı merak ediyorsanız, yazıyı okumaya devam edin!

  Hangi metinler “İçindekiler” sayfasında gözüksün?

  Öncelikle yapmanız gereken şey, hangi başlıkların “İçindekiler” sayfasında görünmesini istediğinize karar vermektir. Bunu yapmak için ara başlık veya üst başlıklara belli bir karakter stili tanımlamanız gerekecektir. Word dosyasında kullanılan Başlık 1, Başlık 2 ve Başlık 3 gibi hazır stillerden birini tercih edebilirsiniz. Eğer kendi başlık stilinizi kullanmak istiyorsanız, herhangi bir hazır karakter stiline sağ tıklayarak “Değiştir” butonuna basabilir ve bu bölümden font ismi, büyüklüğü, harf aralığı gibi değerleri gönlünüzce değiştirebilirsiniz.

  Sıra geldi “İçindekiler”i oluşturmaya…

  Yukarıda yer alan yöntemi Word belgesi içindeki tüm başlık ve ara başlıklara uyguladıktan sonra “İçindekiler” sayfasını oluşturmaya hazır hale gelmiş olacaksınız. İçindekiler bölümünü eklemek istediğiniz sayfayı açtıktan sonra Word’ün üstteki sekmeleri arasından “Başvurular”ı tıklayın ve en başta çıkan “İçindekiler” butonunu seçin. Bu bölümden otomatik olarak İçindekiler sayfasını oluşturabilirsiniz. El ile tablo veya otomatik tablo seçeneklerinden istediğinizi seçebilir, daha sonra otomatik oluşturulmasını istediğiniz başlık stillerini Word’e tanıtabilirsiniz.

  Hepsi bu kadar!

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
p_ayrac
 • 26 kez görüntülendi.
 • Yorum Yok
Henüz yorum yapılmamış.
 • Eğer bir grafik tasarımcı, web tasarımcı veya fotoğrafçıysanız; kendi fotoğraflarınızı WordPress altyapısına sahip blog siteniz üzerinden yayınlarken onların çalınmasını istemiyor olmanızdan daha doğal bir şey yoktur. İzniniz olmadan başka sitelerde kendi fotoğrafınızı görmek çok can sıkıcı olabilir. Dahası, bazı kötü niyetli insanlar sizin fotoğraflarınızı çalıp kendileri çekmiş gibi de gösterebilirler.

  Bu olumsuz durumun önüne geçmek için çoğu fotoğrafçı ve grafiker, Adobe Photoshop gibi yazılımları kullanarak elle kendi isimlerini yazma yolunu tercih ediyorlar. Ancak birden fazla fotoğraf söz konusu olduğunda bu yöntem hayli yorucu ve zaman alıcı olabilir. Neyse ki WordPress’te tam da bu iş için geliştirilmiş birçok otomatik filigran eklentisi mevcut. Aşağıda ismi geçen eklentilerden istediğiniz herhangi birini indirerek siz de istediğiniz metin veya görseli yüklediğiniz tüm fotoğraflara otomatik olarak ekleyebilirsiniz.

  Easy Watermark

  Install-Easy-Watermark-Plugin WordPress'te yüklenen fotoğraflara otomatik filigran nasıl eklenir?

  İsminden de anlaşılacağı üzere çok basit ve kullanışlı bir eklenti olan Easy Watermark, sade bir arayüze sahip. Eklentiyi kurup aktifleştirdikten sonra Ayarlar menüsü altından Easy Watermark butonuna tıklamanız yeterli. Buradaki ayarları değiştirerek nasıl bir filigran eklemek istediğinize karar verebilirsiniz.

  Configuring-Easy-Watermark-Plugin-1 WordPress'te yüklenen fotoğraflara otomatik filigran nasıl eklenir?

  Önceden yüklenen fotoğraflara nasıl toplu filigran eklerim?

  Yeni yüklenen fotoğraflara filigran eklemek kolay da, önceden yüklenen fotoğraflara filigran nasıl eklenir? İşte bu sorunun çözümü yine Easy Watermark’ta. Admin panelinde sol taraftaki Ortam başlığının altında Easy Watermark yazısına tıklayıp Bulk Watermark (Toplu filigran) özelliğini başlatmanız yeterli!

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
p_ayrac
 • 119 kez görüntülendi.
 • Yorum Yok
Henüz yorum yapılmamış.
 • Mobil uygulamaları PC ve Mac bilgisayarlarınızda çalıştırmak istiyorsanız, tam da bu iş için üretilmiş bir yazılım olan BlueStacks ile tanışmanın vakti gelmiş demektir! İlk kez 2011 yılında piyasaya çıkan ve CES 2012 fuarında “En iyi yazılım” ödülünü alan BlueStacks, aynı etkinlikte “En yenilikçi uygulama” ödülüne de layık görülmüştü.

  CES etkinliğinde ödülleri toplamıştı

  Layercake ismi verilen bir teknolojiyi kullanan BlueStacks, kullanıcıların grafik kalitesinden ödün vermeden cep telefonu veya tabletlerindeki oyunları PC’de oynayabilmelerine imkan tanıyor. Her ne kadar daha çok oyunlar için kullanılıyor olsa da müzik çalar ve video oynatıcı gibi istediğiniz herhangi bir uygulamayı da PC’den yönetebilmeniz mümkün. Ücretsiz olması da ciddi bir avantaj. Bu sebepten olsa gerek 130 milyondan fazla kullanıcı halihazırda BlueStacks’ı kullanmaya devam ediyor.

  bluestacks-2-640x368 BlueStacks nedir, ne işe yarar?

  BlueStacks nasıl indirilir?

  Çok basit. Tek yapmanız gereken bu bağlantıyı takip ederek BlueStacks’ın resmî web sitesini açmak. Daha sonra sağ üst köşedeki “Download BlueStacks” yazılı butona tıklamanız yeterli. Yaklaşık 320 MB boyutundaki kurulum dosyasının inmesiyle birlikte BlueStacks’ı bilgisayara yüklemeye başlayabilirsiniz.

  Kurulumun ardından karşınıza BlueStacks isimli bu harika yazılımda çalıştırabileceğiniz tüm uygulama ve oyunların listesi gelecektir. Genelde Clash of Clans oyuncuları BlueStacks’ı kullandığı için siz de gözünüze kestirdiğiniz herhangi bir oyunu açabilirsiniz. Kendi cep telefonu veya tabletinizde kullandığınız Google hesabıyla BlueStacks’ta oturum açtığınız takdirde kayıtlı tüm ilerlemeleriniz BlueStacks’a da yansıyacaktır.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
p_ayrac
 • 36 kez görüntülendi.
 • Yorum Yok
Henüz yorum yapılmamış.
 • Sürekli güncelleniyor olmasına rağmen WordPress’te hala daha numaralı sayfalama özelliğinin bulunmaması cidden büyük eksiklik. Sadece “Önceki yazılar” ve “Sonraki yazılar” şeklinde iki butonun kullanıldığı WordPress’te gerçek bir sayfalama özelliğini açmak istiyorsanız, eklenti dizininden bunun için geliştirilen yazılımları kurmanız gerekiyor. Ancak bu eklentiler hem CPU’yu yoruyor, hem de gereksiz yere CSS dosyasını yükleyerek sitenin geç açılmasına sebep olabiliyor.

  Mesela WP-Pagenavi eklentisini ele alalım. Bu eklentiyi yükleyerek veritabanında ekstra birkaç satır daha eklemektense, biraz daha karmaşık olsa da sunucuyu yormayacak bir şekilde sayfalama işlemini yine gerçekleştirebilirsiniz. Hazırsanız bunu nasıl yapabileceğinize geçelim.

  Öncelikle aşağıdaki kodları temanızın functions.php dosyasına eklemeniz gerekiyor.

  function pagination($pages = ”, $range = 4)
  {
  $showitems = ($range * 2)+1;

  global $paged;
  if(empty($paged)) $paged = 1;

  if($pages == ”)
  {
  global $wp_query;
  $pages = $wp_query->max_num_pages;
  if(!$pages)
  {
  $pages = 1;
  }
  }

  if(1 != $pages)
  {
  echo “<div class=\”pagination\”><span>Page “.$paged.” of “.$pages.”</span>”;
  if($paged > 2 && $paged > $range+1 && $showitems < $pages) echo “<a href='”.get_pagenum_link(1).”‘>&laquo; First</a>”;
  if($paged > 1 && $showitems < $pages) echo “<a href='”.get_pagenum_link($paged – 1).”‘>&lsaquo; Previous</a>”;

  for ($i=1; $i <= $pages; $i++)
  {
  if (1 != $pages &&( !($i >= $paged+$range+1 || $i <= $paged-$range-1) || $pages <= $showitems ))
  {
  echo ($paged == $i)? “<span class=\”current\”>”.$i.”</span>”:”<a href='”.get_pagenum_link($i).”‘ class=\”inactive\”>”.$i.”</a>”;
  }
  }

  if ($paged < $pages && $showitems < $pages) echo “<a href=\””.get_pagenum_link($paged + 1).”\”>Next &rsaquo;</a>”;
  if ($paged < $pages-1 &&  $paged+$range-1 < $pages && $showitems < $pages) echo “<a href='”.get_pagenum_link($pages).”‘>Last &raquo;</a>”;
  echo “</div>\n”;
  }
  }

  Daha sonra aşağıdaki kodları temanızın CSS dosyasına dahil etmelisiniz. Bu genelde style.css dosyasıdır.

  .pagination {
  clear:both;
  padding:20px 0;
  position:relative;
  font-size:11px;
  line-height:13px;
  }

  .pagination span, .pagination a {
  display:block;
  float:left;
  margin: 2px 2px 2px 0;
  padding:6px 9px 5px 9px;
  text-decoration:none;
  width:auto;
  color:#fff;
  background: #555;
  }

  .pagination a:hover{
  color:#fff;
  background: #3279BB;
  }

  .pagination .current{
  padding:6px 9px 5px 9px;
  background: #3279BB;
  color:#fff;
  }

  Son olarak ise aşağıdaki kodu, temanızın index.php dosyasında bulunan “Eski sayfalar” ve “Yeni sayfalar” yazan bölümle değiştirmelisiniz.

  <?php if (function_exists(“pagination”)) {
  pagination($additional_loop->max_num_pages);
  } ?>

  Hepsi bu kadar!

   

  Yok ben illa eklenti ile yapacağım diyorsanız da sizi şuraya alalım :

  http://aykutozdemir.com.tr/wordpress/wp-pagenavi-ile-sayfalama.html

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
p_ayrac
 • 53 kez görüntülendi.
 • Yorum Yok
Henüz yorum yapılmamış.
 • Instagram’da daha fazla etkileşim almak için fotoğraf veya video paylaşmayı tercih edeceğiniz özel zaman dilimleri var mı? Daha fazla görüntülenme, beğeni ve yorum almak için hangi gün ve saatte paylaşım yapacağınızı belirlemek bazen gerçekten kafa karıştırıcı olabilir. Üstelik Instagram’ı kullanan insanların çoğunlukla cep telefonu kullanıcıları olduğunu hesaba kattığımızda bu etkileşimi yüksek saatleri bulmak daha da zorlaşıyor. Çünkü insanlar akıllı telefonlarını günün herhangi bir diliminde ellerine alıp Instagram’daki fotoğrafları kaydırmaya başlayabilirler.

  Ancak neyse ki Instagram’da kendiniz deneme yanılma yöntemiyle en ideal saati belirleyebilirsiniz. Ama bundan önce göz önünde bulundurmanız gereken bazı kriterler var elbette.

  Hedef kitlenizi tanıyın

  Instagram hesabınızı takip eden kullanıcılar kimlerden oluşuyor? Sabah 9, akşam 5 çalışan beyaz yakalı yetişkinler mi? Yoksa okuldan çıkınca internete bağlanan gençler mi? Veya gece kuşları mı? Hedef kitlenizi tanıdığınız takdirde günün hangi saati Instagram’da aktif oldukları hakkında da tahmin yürütebilirsiniz.

  En ideal gün ve saatler

  Sabah 7:00 – 9:00 arası: Uyanır uyanmaz telefonu eline alan insanlar, uykudayken Instagram’da olan biteni kontrol etmek isteyebilirler. Keza işe giderken Instagram’a göz atma alışkanlığı da halk arasında hayli yaygın.

  Öğlen 11:00 – 14:00 arası: Öğle yemeğine çıkan insanlar sosyal medyayı kontrol eder.

  Akşam 17:00 – 19:00 arası: İşten eve gelip yorgun argın bir şekilde TV’nin karşısına kurulan insanlar bir süre sonra telefonu eline alıp Instagram’daki fotoğraflar arasında gezinmeye başlayacaktır.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
p_ayrac
 • 55 kez görüntülendi.
 • Yorum Yok
Henüz yorum yapılmamış.
 • iPad ve iPhone modelleri için yayınlanan yeni iOS güncellemelerini sürekli ertelemekten gına geldiyse, artık bu uyarı mesajlarını kalıcı bir şekilde devre dışı bırakmanın zamanı gelmiş demektir. Şirket politikası gereği ürettiği tüm modellerin en güncel iOS sürümünü kullanmasını isteyen Apple, müşterilerini bu yönde teşvik ederken bazen ipin ucunu kaçırabiliyor. En yeni iOS güncellemesini kurduktan sonra telefonunun yavaşlamasını istemeyen iPhone veya iPad kullanıcıları bu haberi okuyarak Jailbreak yapmaya gerek kalmadan güncellemeleri sonsuza dek durdurabilirler.

  Eğer iOS cihazınız Jailbreak edilmişse Cydia uygulamasını açarak “mikoto” isimli tweak paketini kurmanız yeterli olacaktır. Ancak garanti dışı kalmasın diye Jailbreak yapmaktan kaçındıysanız, birazdan öğreneceğiniz yöntem de gayet iş görüyor.

  iOS güncelleme uyarılarını kapatmak artık çok basit!

  Adım 1: Sürekli olarak karşınıza çıkan iOS güncelleme hatırlatıcılarını kapatmak için öncelikle Safari tarayıcısını açın.

  Adım 2: Safari uygulaması açıldıktan sonra adres çubuğuna şunu yazın: hikay.github.io/app/NOOTA.mobileconfig

  Adım 3: Yukarıdaki adres ziyaret ettiğiniz takdirde yeni bir profil kurulumu yapmanız gerekecektir. Birkaç saniye süren bu işlemi “Yükle” butonlarına basarak tamamlayın. Ayrıca yüklediğiniz profilin güvenilir olmasına da dikkat edin.

  Adım 4: Telefon veya tabletinizi yeniden başlatın.

  Adım 5: Ayarlar > Genel > Yazılım Güncellemeleri bölümünü açarak yeni bir güncelleme olup olmadığını kontrol edin. Eğer herhangi bir güncelleme bulunamadıysa işlem sorunsuz tamamlanmış demektir! Artık sizi rahatsız edecek iOS güncelleme uyarılarını kapatmış oldunuz.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
p_ayrac
 • 48 kez görüntülendi.
 • Yorum Yok
Henüz yorum yapılmamış.
 • Zayıflamak, fit bir vücuda sahip olmak isteyen kadınlar arasında son dönemde popülerliğini artırmaya devam eden Cholocate Slim, yurtdışında olduğu gibi Türkiye’de de kadınların bir numaralı yardımcısı olmayı sürdürüyor. İsminden de anlaşılacağı üzere doğal çikolata aromasına sahip olan bu ürün, internet üzerinden kutusu 99 TL’ye satılıyor. Güvenli ödeme yöntemleriyle kapınıza kadar teslim alabileceğiniz Chocolate Slim ile siz de çikolata ile zayıflayanlar kervanına katılabilirsiniz!

  İnsan çikolata ile zayıflayabilir mi?

  İlk duyan herkesin aklını kurcalayan “Çikolata ile zayıflanır mı?” sorusu sizin de içinize bir şüphe düşürebilir. Ancak midenizde tok tutma hissi veriyorsa, abur cubur atıştırarak hızla kilo almanızı engelliyorsa ve gerçek kakao özlerinden imal edilmişse çikolata neden zayıflamanıza yardımcı olmasın ki?

  İster cep telefonu, ister bilgisayarınız üzerinden hemen chocolate slim sipariş edebilmeniz mümkün. Bunun için tek yapmanız gereken orjinalchocolateslim.com adresini ziyaret etmek olmalıdır. Chocolate Slim’i hangi bileşenlerden meydana geldiğini, nasıl kullanılması gerektiğini ve ne kadarlık ücretle temin edilebileceğini yine bu site vasıtasıyla öğrenebilirsiniz.

  Yine aynı sitede daha önce Cholocate Slim ürününü sipariş eden kullanıcıların yorumlarını da okuyabilirsiniz.

  Tatlı krizlerine artık son verin!

  Özellikle kadınların büyük ilgi gösterdiği çikolata slim kullanımı sırasında tatlı krizleri de tarihe karışmış oluyor. Marketlerde satılan sütlü çikolatalar kilo almaya yol açtığı için kadınlar tatlı yemek istediklerinde çareyi Chocolate Slim’de buluyorlar.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
p_ayrac
 • 50 kez görüntülendi.
 • Yorum Yok
Henüz yorum yapılmamış.
Sayfa 1 Toplam: 2112341020...Son Sayfa »

Bu site Aykut ÖZDEMİR tarafindan kurulmuştur.