• multilingual-wordpress

  Genellikle kurumsal web sitelerinde yabancı ziyaretçilerin de aradıkları bilgiye ulaşabilmeleri için İngilizce, Arapça veya Fransızca gibi dillere de yer verilir. Şayet WordPress altyapısını kullanarak böyle bir site oluşturduysanız, siz de basit birkaç eklenti kurarak sitenizi dış dünyaya açabilirsiniz. Üstelik bunu yapmak sandığınızdan çok daha basit.

  Öncelikle WordPress sitenizi en kısa yoldan nasıl İngilizce veya başka bir dile çevirebileceğinizi anlatalım.

  Google Translate

  google-language-translator

  Şuan için insanlardan çok daha kötü bir çeviri yeteneğine sahip olsa da, Google Translate otomatik olarak sitelerinizi yabancı dile çevirmenize yardımcı olabilir. Bunun için tek yapmanız gereken WordPress eklenti dizininden bu eklentiyi indirmek. Widget şeklinde sitenize eklenen minik bir kutucuk sayesinde ziyaretçiler web sitenizi istedikleri dile çevirebilirler.

  Ancak sitenizdeki tüm içerikleri bizzat yabancı dile çevirmek istiyorsanız, bunun için Polylang eklentisini kurmanız gerekecektir.

  Polylang

  string-translations

  Ücretsiz olarak bu adresten indirebileceğiniz Polylang eklentisiyle sitenizi istediğiniz kadar farklı dile çevirebilmeniz mümkün. Bunun için eklentiyi kurduktan sonra Ayarlar > Diller bölümüne giderek yeni bir dil oluşturmanız gerekecektir.

  settings-language

  Arapça, İngilizce veya istediğiniz herhangi bir dili oluşturduktan sonra “Strings translation” bölümünü açabilir ve sitenizdeki tüm satırları tek tek çevirmeye başlayabilirsiniz.

  Sitedeki içerikler yabancı dile nasıl çevrilir?

  add-multi-lingual-conten

  Polylang eklentisi yalnızca kullanıcı arayüzündeki içerikleri değil, web sitenizdeki sayfa ve yazıları da yabancı ziyaretçilere uygun şekilde sunulabilir hale getirir. Bunun için herhangi bir sayfa veya yazıyı düzenlerken ilgili dil seçeneğini işaretleyip tercüme yapabilmeniz mümkün.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
p_ayrac
 • 3 kez görüntülendi.
 • Yorum Yok
Henüz yorum yapılmamış.
 • perfecttheme

  WordPress altyapısıyla site kurduktan sonra harıl harıl tema aramaya başlayan çoğu kullanıcı, zaman içinde ihtiyacına uygun bir tasarım bulamadığı için umutsuzluğa kapılıp projelerinden vazgeçebiliyor. Keza, bulduğu temalar arasında seçim yapmakta zorlanan kişilerin sayısı da hiç azımsanacak gibi değil. Hal böyle olunca WordPress’te tema seçerken dikkat etmeniz gereken unsurları göz önünde bulundurmak daha da önem kazanıyor. İşte size tema seçerken yardımcı olabilecek tavsiyeler:

  İhtiyacınızı belirleyin

  Dünyanın en yaygın içerik yönetim yazılımı WordPress’le bir e-ticaret sitesi de kurabilirsiniz, sosyal paylaşım platformu veya sade bir blog sayfası da. İhtiyacınızı belirledikten sonra bu doğrultuda tema arayarak kriterlerinizi daha da netleştirmeniz işinizi kolaylaştıracaktır.

  Ücretli mi, ücretsiz mi?

  Themeforest ve Elegantthemes gibi sitelerde satılan ücretli WordPress temaları günümüzde sıklıkla tercih ediliyor. Ücretsiz tasarımlar çoğu zaman beklentilerinizi karşılamaktan uzak kalabilir. O yüzden biraz daha bütçe ayırıp ücretli temalara göz atarsanız, aradığınız tasarıma ulaşabilirsiniz. Satın aldığınız ücretli temanın üreticisinin müşterilere destek noktasında yardımcı olmasını da garanti altına alın.

  Kesinlikle responsive olsun

  Günümüzde mobil cihazlardan internet sitelerine giren kullanıcıların sayısı sürekli artış gösteriyor. Bu durum da mobil uyumluluk kriterinin, bir temayı seçerken aranacak en önemli kıstas haline gelmesini sağlıyor. Siz de hangi tasarımı seçerseniz seçin, mutlaka mobil uyumlu olmasına dikkat edin. Aksi takdirde ziyaretçilerinizin büyük çoğunluğu sitenizi ziyaret etme noktasında hevesli olmayacaktır.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
p_ayrac
 • 13 kez görüntülendi.
 • 1 Yorum

Son Yorum: 720p izle

Wordpress için TEMA'nının bukadar ince elenip seçileceğiniz düşünmüyordum bilgi için teşekkürler projelerimde dikkat edeceğim


 • the-best-social-sharing-plugins-for-wordpress

  WordPress sistemlerle uyumlu çalışan kaliteli bir sosyal paylaşım eklentisi bulabilmek gerçekten zor. Sırf bunun için geliştirilen onlarca eklenti, WordPress dizininde yer aldığı için ciddi bir kalabalığa yol açıyor. Beklentinize en uygun eklentiyi ararken zaman kaybetmek istemiyorsanız, derlemesini yaptığımız bu sosyal paylaşım eklentileri arasından herhangi birini seçebilirsiniz. Ancak öncelikle ne tür bir eklenti aradığınıza karar vermeniz gerek. Sosyal medyadaki paylaşımları sayan bir buton mu istiyorsunuz, yoksa yalnızca Facebook ve Twitter’daki son paylaşımlarınızı blog sayfasında sergilemek mi? Ardından, aşağıdaki ücretsiz eklentilerden birini seçip hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

  Shareaholic

  best-wordpress-social-sharing-plugins-shareaholic

  En çok tercih edilen sosyal paylaşım eklentilerinin başında yer alan Shareaholic, yalnızca WordPress eklenti dizininde yer almıyor. Joomla gibi popüler sistemlerle de uyumlu çalışan bu eklenti, her yazının sonuna veya başına paylaşım butonlarını eklemeye yarıyor. İndirmek için tıklayın.

  Simple Share Buttons Adder

  best-wordpress-social-sharing-plugins-simple

  Sitenizi yavaşlatmayacak hafif bir paylaşım eklentisi arayanlar için ideal olan bu minik yazılım, sitenizin istediğiniz hemen her bölümüne sosyal medya siteleri için paylaşım butonları yerleştiriyor. Üstelik farklı ikon paketleri de mevcut. İndirmek için, tık tık.

  WP Social Sharing

  social-sharing-plugins-wp-social-sharing

  Facebook, Twitter, LinkedIn ve Pinterest gibi popüler ağların butonlarını sitenize eklemek için kullanabileceğiniz bu eklenti; ikonların yazının öncesinde mi, sonrasında mı görünmesine karar verebilmenizi de mümkün kılıyor. Tamamen amaca yönelik, basit ve hızlı bir çözüm. İndirmek için bu adresi takip edin.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
p_ayrac
 • 27 kez görüntülendi.
 • Yorum Yok
Henüz yorum yapılmamış.
 • 504497-how-to-record-the-screen-on-your-pc-phone-or-tablet

  Doğru programı kullandığınız takdirde siz de hızlıca bilgisayar ve akıllı telefonlarınız üzerinden ekran kaydı almaya başlayabilirsiniz!

  Kimi zaman oyun oynarken, kimi zaman da arkadaşınıza yaptığınız bir ayarlamayı göstermek için bilgisayar üzerinden ekran kaydı almak isteyebilirsiniz. Ne yazık ki Windows’ta varsayılan olarak yüklü gelen programlar arasında bu amaca hizmet eden bir yazılım yok. Ancak ücretli ve ücretsiz satılan birçok program, ekran kaydı almanızı mümkün kılabiliyor. Her zamanki gibi ücretsiz olanı tercih etmeye karar verdiğimizde ise karşımıza Free Screen Capturer isimli program çıkıyor.

  504365-screen-capturer

  Oldukça basit bir arayüze sahip olan bu programda ekranda çizdiğiniz herhangi bir alanı kaydedebiliyorsunuz. Dilerseniz tam ekranı veya özel bir pencereyi de kayıt altına alabilirsiniz. Seçenekleriniz hayli geniş.

  iPhone ve iPad’de ekran kaydı nasıl alınır?

  504361-lonely-screen-1

  LonelyScreen isimli programı bilgisayarınıza kurduktan sonra AirPlay özelliğini aktif hale getirerek iPad veya iPhone’unuzdaki görüntüyü bilgisayarınıza aktarabilirsiniz. Daha sonra yukarıda bahsettiğimiz Free Screen Capturer programıyla ilgili alanın ekran kaydını almaya başlayabilirsiniz.

  Android’de ekran kaydı nasıl alınır?

  Bilgisayarınızda Google Chrome tarayıcısını kullanıyorsanız Android işletim sistemine sahip telefonlarınızın ekran kaydını almak çok daha basit. Bu adrese tıklayarak Vysor isimli Chrome uygulamasını tarayıcıya yükledikten sonra ücretsiz olarak telefonunuzdaki ekranı tarayıcınıza yansıtabilirsiniz. Ardından video kaydı alma programlarıyla ekrana yansıyan görüntüyü video formatına çevirebilmeniz mümkündür. Gördüğünüz üzere hepsi çok basit!

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
p_ayrac
 • 20 kez görüntülendi.
 • Yorum Yok
Henüz yorum yapılmamış.
 • wordpress-mobile-pack

  Cep telefonu operatörlerinin yaptığı kampanyalar ve ülkece 4.5G teknolojisine geçmemizle birlikte mobil cihazlar üzerinden internete erişim oranı hayli arttı. Artık insanlar bilgisayardan çok mobil cihazlar üzerinden internette gezinmeyi tercih ediyorlar. Facebook, Twitter ve WhatsApp gibi uygulamaların yanı sıra birçok web sitesi de cep telefonlarından ziyaretçi alıyor. Eğer siz de WordPress altyapısına sahip bir web sitesine sahipseniz, kullandığınız temanın mobil uyumlu olmasına mutlaka dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde cep telefonlarından sitenize giren ziyaretçiler, bilgisayar ekranına göre tasarlanmış bir sayfayla karşılaşmaktan hiç de memnun kalmayacaklardır. Takdir edersiniz ki bu da kullanıcıların sitenizi bir daha ziyaret etmemesine yol açabilir.

  Şayet kullandığınız tema mobil uyumlu, yani responsive değilse bunun için geliştirilen WordPress eklentilerinden faydalanabilmeniz mümkün. İsterseniz temayı mobil uyumlu hale getirmek için yazılımcılarla iletişime geçebilirsiniz de, burası size kalmış.

  WordPress mobil uyum eklentileri

  Aşağıda yer alan eklentilerden dilediğinizi kurarak sitenizi cep telefonlarıyla uyumlu hale dönüştürebilirsiniz.

  wptouch

  WPtouch Mobile Plugin

  Toplamda 5.5 milyon indirilme rakamına sahip olan bu eklenti, piyasadaki en yaygın “mobil uyumluluk” yazılımıdır. Birkaç basit hareketle sitenizi hızlıca mobil uyumlu yapabilmeniz mümkündür. İndirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

  wordpress-mobile-pack

  Sitenizi mobil uyumlu hale getirmek yetmez, bir de bunun uygulamasını kodlayıp iOS ve Android mağazalarına göndermeniz gerekecektir. Bunu gerçekleştirmek içinse WordPress Mobile Pack isimli eklentiyi bu adresten indirip hemen kurabilirsiniz.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
p_ayrac
 • 19 kez görüntülendi.
 • Yorum Yok
Henüz yorum yapılmamış.
 • balkanlar

  Bu yıl uzun zamandır görmek istediğiniz ama bir türlü vakit bulamadığınız Balkanlar’ı gezmeye karar verdiyseniz size harika önerilerimiz var. Balkan turları ile gezmek ve turunuzu otantik hale getirmek istiyorsanız eğer Romanya’yı mutlaka listenize eklemelisiniz. Bugünkü yazımızda Romanya’nın kuzeybatı kesiminde; Ukrayna sınırında konumlanan Maramureş’in muhteşem atmosferi, yeşil tepeler, huşu uyandıran köyleri, çarpıcı nehir vadileri ve sevecen yerli halkını konu edeceğiz. Benzersiz peyzajı ve mimari mirası, Romanya kırsalında otantik bir bakış açısı kazanmak için Maramureş’te yapılacak 5 şeyi keşfetmeye hazırsanız başlayalım. Bu arada söylemeden olmaz, ucuz fiyatlı Balkan turları için Gruppal tur şirketinin internet sitesine bakabilirsiniz.

  balkan

  • Dünyanın En Cıvıl Cıvıl Mezarlığını Ziyaret Edin

  Sadece Maramureş’in değil tüm Romanya’nın en popüler simgelerinden biri, meraklılarının yaşam öyküsünü anlatan eğlenceli çizimler ve komik şiirlerle dolu renkli mezar taşlarıyla ünlü Săpânţa’nın meşhur mezarlığını kesinlikle görmelisiniz. Benzersiz özellikleri ve ucuz giriş ücreti (yetişkinler için 1.2 avro, çocuklar için 0,5 avro) nedeniyle, yıl boyunca birçok Romen ve yabancı tarafından ziyaret edilen bu mezarlık, klasik ürkütücü görünümden uzakta bir yer aslında.

  • Mocăniţa Buharlı Trenine Binin

  Romanya’daki aktif olarak işleyen son buhar trenlerinden biri olan Mocăniţa, görkemli tepelerle çevrili güzel Vişeul Vadisi’nde pitoresk bir yolculuğa çıkıyor. Bu maceraya atıldıktan sonra kısa bir mola vererek yemyeşil bir çayırdapiknik yapabilirsiniz. Gezi masrafı yetişkinler için 11 avro ve çocuklar için de 8 Euro. Buharlı tren, saat 9: 00’da Vişeu de Sus komününde devreye giriyor. Yüksek sezonda ise seferleri sıklaşıyor.

  • Tahta Kiliselerini Keşfedin

  Maramureş’in sakin manzarası, bu bölgeye özgü, mimari bir şekle sahip sayısız ahşap kilisenin üzerine kurulu. 16. yüzyılın sonlarına doğru inşa edilmiş olmasına rağmen, bugün hala ayakta duran ve hizmete açık olan 100’den fazla kilise var.Bunlardan 8’i UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde listelenmiş durumda. Gerçekten yerel kültürün derinliklerine girmek isterseniz, bu kiliselerden birkaçını ziyaret etmenizi öneriyoruz. İşte ancak hala geleneksel kostümü giymiş Romanyalı yerlilerle karşılaşabilirsiniz ve Balkanlar kültürünü bir kez daha hissedebilirsiniz.

  • Dağlarında Tırmanış Etkinliklerine Katılın

  Rodnei Milli Parkı, ülkenin en büyük ikinci koruma alanıymış ve bu muazzam yer, 567 kilometrelik doğal park manzarasına sahip. Buzul gölleri, heyecan verici mağaraları ve zorlu zirveleriyle bu dağ tırmanışçıları arasında favori bir yer olarak biliniyor. Siz de Balkanlar turunuza biraz da olsa macera katmak istiyorsanız tırmanış etkinliklerine katılmanız yeterli olacaktır.

  • Romanya’nın En Uzun Şelalesini Fotoğraflayın

  Eğer yürüyüşle aranız pek iyi değilse ve biraz temiz havada nefes almak tek ihtiyacınız olan şeyse, Atlar Şelalelerine kısa bir yolculuk yapabilirsiniz. Bu güzel miş güzel şelaleye ulaşmak içinse hiçbir çaba sarfetmeniz gerek yok çünkü dağın üstünde telesiyej bulunuyor. Borşa kasabasındaki Cerbul Hotel’in hemen yanında bilgi alabileceğiniz ofisleri görmeniz mümkün. Sandalye, her gün yaz mevsiminde saat 9: 00’da çalışıyor ve maliyeti yaklaşk 3.3 avro.

   

  Maramureş Geziniz İçin Pratik İpuçları

  • Bu bölgeyi ziyaret etmek için ideal zaman, hava hem dış mekan hem de kültürel faaliyetler için en uygun zaman Mayıs ve Ekim ayları arası.
  • En yakın havaalanı, Maramureş’ten iki buçuk saat uzaklıkta olan Cluj-Napoca’da.
  • Bu bölgede dolaşmanın en kolay yolu arabayla, bu yüzden kesinlikle Cluj-Napoca’ya gidip orada bir araba kiralayıp konaklamanız süresince araba kullanmanızı öneriyoruz. Hem karşınıza çıkan her güzel mimariyi yakından incelemek için yakınlarında durabilirsiniz.
  • Maramureş’te vakit geçirmenin tadını çıkarın ve yerli halkla irtibat kurmaktan asla çekinmeyin çünkü onlar bunu seviyorlar ve yabancılar kendi bölgelerini ziyaret ettiklerinde fazlasıyla gururlanıyorlar.
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
p_ayrac
 • 26 kez görüntülendi.
 • Yorum Yok
Henüz yorum yapılmamış.
 • play-android-on-pc-994x400

  Clash of Clans, Head Soccer ve Asphalt Extreme gibi oyunları bilgisayarda daha rahat oynayabileceğini düşünen çoğu oyuncu; bilgisayar üzerinden Android oyunlarını çalıştırabilmenin yollarını arar. Sanılanın aksine bunu yapmak hiç de zor değildir. Tek yapmanız gereken, Windows işletim sistemine sahip bilgisayarınız üzerinde sanal bir Android telefonunu çalıştırmak olacaktır. Bunun için geliştirilen çeşitli emülatör programlarını kullanarak siz de Android uygulama ve oyunlarını bilgisayarınız üzerinden çalıştırabilirsiniz. Bu sayede klavye ve fareden yararlanabilir, daha büyük ekranda daha zevkli bir oyun deneyimi yaşayabilirsiniz.

  En iyi Android emülatörleri

  Android uygulamalarını bilgisayarda oynatabilmek için en makul yollardan birisi, emülatör veya sanal makine görevini üstlenen programları çalıştırmak olacaktır. Bunlardan bazıları şöyle sıralanibilir:

  GenyMotion — Oracle VirtualBox üzerinde çalışan bu yazılım, bilgisayarınızda sanal bir Android telefon oluşturmanızı sağlar. Ücretsiz olarak kayıt olmanız gerekmektedir.
  Nox App Player — Windows’ta kullanabileceğiniz en güzel Android emülatörleri arasında yer alır. Çok basit bir kullanıcı arayüzüne sahip olması en büyük avantajıdır. Bilgisayar üzerinden Pokemon Go oynamak isteyenler çoğunlukla Nox App’i tercih eder.
  AMIDuOS — Windows 7/8 ve 10’la uyumlu çalışan bu program, Android Lollipop sürümünü destekliyor. Oyun ve uygulamaları çalıştırabileceğiniz yazılımın 30 gün ücretsiz deneme sürümü mevcut. 14$’lık bir ücretle de satışı gerçekleştiriliyor.
  BlueStacks — Tamamen oyuncu odaklı geliştirilen bu emülatör, en sevilen emülatörlerden birisidir. Oyunları daha büyük ekranda oynamak için Bluestacks’ı ücretsiz kurabilirsiniz.

   

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
p_ayrac
 • 22 kez görüntülendi.
 • Yorum Yok
Henüz yorum yapılmamış.
 • creating-a-wp-plugin

  Dünyanın en yaygın içerik yönetim sistemi olarak gösterilen WordPress, bu başarısını sahip olduğu geniş eklenti ve tema arşivine borçludur. Hemen her ülkeden birçok geliştirici, hazırladıkları eklentileri ücretsiz olarak WordPress’in eklenti dizinine göndererek açık kaynak kültürünün yaygınlaşmasına hizmet eder. WordPress temelde gelişmiş güvenlik önlemlerine sahip olsa da, ücretsiz olarak kullanabileceğiniz eklentilerde WordPress’i daha da geliştirebilmeniz mümkündür. Dahası, beklentilerinizi karşılamayan birçok özelliği de bu eklentiler sayesinde değiştirebilirsiniz.

  WordPress sitenizi daha kullanışlı ve yönetmesi kolay bir hale getirmek istiyorsanız, aşağıdaki ücretsiz eklentilere mutlaka göz atmalısınız.

  Spam yorumlara geçit vermeyin

  Akismet eklentisi, sitenize botlar tarafından atılan yorumları otomatik olarak engeller. Böylece veritabanının gereksiz yere dolmasını da önlemiş olur.

  Veritabanını yedeklemeyi unutmayın

  BackUpWordPress eklentisi, veritabanı ve dosyalar dahil sitenizdeki her şeyi yedekler. Üstelik bunu belli aralıklarla otomatik olarak tekrarlar.

  Siteniz SEO uyumlu olsun

  All in One SEO Pack, en yaygın SEO eklentilerinden birisidir. Her WordPress sitesine kurulması gereken bu eklentiyi ücretsiz olarak indirebilirsiniz. WordPress SEO by Yoast ve Google XML Sitemaps eklentilerine de göz atabilirsiniz.

  İstatistikleri takip edin

  Google Analytics Dashboard for WP uygulaması, Google’ın Analytics isimli ücretsiz servisini WordPress başlangıç ekranına kadar getirir. Böylece sitenize hangi gün, kaç kişi, nereden girmiş öğrenebilmeniz mümkündür. Tek yapmanız gereken Analytics’in size verdiği takip kodunu eklenti ayarlarından girmek ve aktifleştirmek olacaktır.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
p_ayrac
 • 28 kez görüntülendi.
 • Yorum Yok
Henüz yorum yapılmamış.
 • black-friday

  25 Kasım Cuma tarihinin yaklaşmasıyla birlikte yabancı e-ticaret sitelerinde Black Friday (Kara Cuma) indirimlerinin hazırlıkları da yapılıyor. ABD’deki dev teknoloji mağazaları da birçok ürünün fiyatında ciddi indirimler yaparak stoklarını eritmek için Black Friday gününü tercih ediyorlar. Peki, nedir bu Black Friday?

  ABD’de her Kasım ayının son perşembesinde Şükran Günü kutlamaları yapılır. Şükran Günü’nden sonraki Cuma ise Kara Cuma, yani Black Friday olarak adlandırılır. Bu gün geldiğinde ABD’deki hemen her mağaza, inanılmaz indirimler yaparak yıl boyu Black Friday’ın gelmesini bekleyen müşterilere kapasite üstünde hizmet vermeye başlar.

  Günümüzde e-ticaret siteleri de Black Friday günü geldiğinde müşterilerine indirim yapmayı sürdürüyor.

  Black Friday ne zamandır?

  25 Kasım 2016 Cuma, ABD’de Black Friday günüdür.

  Nerelerde indirim var?

  Black Friday ülkemizde pek yaygın olmadığı için genellikle ABD menşeli dev e-ticaret sitelerinde ciddi indirimler söz konusu. Örneğin Amazon, Türkiye’ye de kargo gönderimi yapan ve Black Friday’de indirimler yapan bir e-ticaret portalı. Bu adrese tıklayarak Cuma günü Amazon’un hangi ürünlerde ne kadar indirim yapacağını öğrenebilirsiniz.

  Apple da aynı şekilde Black Friday’de indirim yapan bir diğer firma. İşin aslı ABD’deki hemen her firma Black Friday’de fiyatları hayli kırıyor, ancak çoğu Türkiye’ye ürün gönderimi yapmıyor. Walmart, GAP, Under Armour gibi birçok bilindik marka; Cuma günü için tüm personelini görevlendirmeye ve siparişlere yetişmeye şimdiden hazırlanıyor.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
p_ayrac
 • 18 kez görüntülendi.
 • Yorum Yok
Henüz yorum yapılmamış.
 • seasonal2

  Günümüzde sosyal medya ağlarının yaygın kullanımı neticesinde düzenli olarak blog tutan kişi sayısında ciddi bir azalma olduğu herkes tarafından kabul edilen bir gerçek. Ancak halen daha WordPress altyapısını kullanarak blog sitesi açan ve hayatında olan bitenler hakkında takipçilerini bilgilendirme yolunu tercih eden bir kitle de var. Bu yazıda ise kişisel blog sitesi sahipleri için 2016 yılının en iyi WordPress blog temalarını tanıtmaya çalışacağız.

  zillah-personal-website-theme

  Zillah

  Minimalist, yani sade bir tasarıma sahip olan bu temada geniş ve büyük fotoğraflar kullanabilmeniz mümkün. Özellikle seyahat üzerine bol fotoğraflı yazılar hazırlamayı seviyorsanız, Zillah sizin için ideal seçim olabilir.

  Demoİndir

  boston-personal-blog-theme

  Boston

  HTML5 ve CSS3 dilleriyle tasarlanan Boston teması, SEO uyumlu yapısıyla da dikkat çekiyor. Şık ve sade bir görünüme sahip olmasının yanı sıra sahip olduğu manşet alanı da gayet kullanışlı gözüküyor. Mavi ve beyaz renklerinin dengeli biçimde kullanıldığı temanın ücretsiz olması ciddi bir avantaj.

  Demoİndir

  baskerville1

  Baskerville

  Sıradan blog temalarına nazaran daha çok Tumblr sitelerine benzeyen bu tasarım, yazıların tıpkı Pinterest’te olduğu gibi kutu kutu gösterimini esas alıyor. Gri ve siyah tonlarının hakim olması, sadelikten hoşlanan site sahiplerini tatmin edebilir.

  Demoİndir

  vito1

  Vito

  Klasik blog arayüzlerinden hoşlanıyor, bir de responsive tasarım olmasını istiyorsanız; Vito sizin için biçilmiş kaftan. Sosyal ikonlara sahip olması da cabası.

  Demoİndir

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
p_ayrac
 • 48 kez görüntülendi.
 • Yorum Yok
Henüz yorum yapılmamış.
 • wordpress-photo-gallery

  WordPress ile kurduğunuz siteniz için kaliteli bir galeri eklentisi mi arıyorsunuz? Piyasadaki yüzlerce eklenti arasından hangisinin daha iyi olduğuna karar vermeye çalışmaktan yoruldunuz mu? O zaman doğru yerdesiniz! Sizin için derlediğimiz en iyi galeri eklentileri listesinden faydalanarak zamandan tasarruf edebilirsiniz. Hız, performans, kullanım kolaylığı ve diğer birçok özelliği göz önünde bulundurarak derlenen bu liste; sitenizde şık galeriler oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

   

  nextgen-wordpress-plugin

  NextGEN Gallery

  En eski galeri eklentilerinden birisi olan NextGEN, sahip olduğu gelişmiş özellikleriyle dikkat çekiyor. 10 milyondan fazla indirme rakamına ulaşan eklenti, 5 üzerinden 4 yıldız almayı da başarmış. Pro sürümüne de sahip olan eklentinin ücretsiz hali de gayet kullanışlı.

  • Pinterest tarzı galeri tasarımı
  • Fotoğraflara filigran ekleme
  • Slayt şovları

  Ve daha birçok özellik NextGEN’de mevcut.

   

  enviragallery-ui

  Envira Gallery

  Diğer birçok eklentiye kıyasla kullanması çok daha kolay ve zevkli olan bu eklenti, WordPress yönetici arayüzüyle uyumlu bir çalışma sistematiğine sahip. Öyle ki, yeni bir galeri oluşturmak siteye yeni bir yazı eklemek kadar kolay. Basit ve kaliteli bir çözüm arayanlar için kesinlikle ideal tercih olduğu söylenebilir.

  foogallery-ui

  Foo Gallery

  Tıpkı Envira gibi Foo Gallery eklentisi de kullanması inanılmaz kolay galeri eklentilerinden birisi. Eklentiyi aktifleştirdiğiniz andan itibaren WordPress’te yazı eklerken kullandığınız editöre bir de “Galeri ekle” butonu geliyor. Böylece yazı ve sayfaların içine hızlıca galeri ekleyebiliyorsunuz. Üstelik tamamen ücretsiz.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
p_ayrac
 • 81 kez görüntülendi.
 • Yorum Yok
Henüz yorum yapılmamış.
 • bosch-servis

  Maltepe Bosch Servisi, deneyimli teknisyen ekibi ile Bosch müşterilerine aynı gün içinde teknik onarım hizmeti veriyor. Bosch ürünlerinizle alakalı bütün problemleriniz için servisimizi arayarak teknik onarım hizmeti talep edebilirsiniz. Uzun zamandır semtte hizmet sunan şubemiz arızalara hızlı ve etkili çözümler sunuyor. Sorunlı Bosch seri ürününüzle alakalı bütün arızalar için Maltepe Bosch Servisi servisimizi arayarak hızlı servis çağırabilirsiniz bulunabilirsiniz. Aynı gün içinde bütün arızalar için çözüm sunuyoruz. Eski model bütün Bosch aletlerinizi tamirini servisimizi arayarak yaptırabilirsiniz. Firmamız son derece deneyimli teknikerleri ile bütün Bosch cihazları yerinde onarıyor. Ses yapan bütün sorunlar için servisimizden onarım hizmeti talep edebilirsiniz. Maltepe Bosch Servisi problemlere Bir sene kalıcı çözümler getiriyor. Garantili Bosch servis onarımı için servisimizi şimdi arayın. Garanti, parça ve işçiliğe sunulur. Garantisi devam eden olan bütün onarımlar için servis önceliğiniz vardır. Garanti zarfı içindeyken sorun tekrarı olan eşyalarınıza en seri biçimde tekrar teknik onarım hizmeti sunuyoruz. Maltepe Bosch Servisi servisimizden 1 yıl garantili Bosch teknik onarım onarımı almak için servisimizi şimdi arayın. Maltepe Bosch Klima Servisi, Bosch klima müşterileri için bakım, onarım, montaj ve de-montaj hizmetleri sunuyoruz. Garantili bir Bosch klima teknik onarım onarımı için şimdi arayın. Bütün modelleri yerinde tamir ediyoruz. Su akıtan bütün Bosch klima türlerini yerinde tamir ediyoruz. Klimanızın modeli ne olursa olsun servisimizden onarım hizmeti isteyebilirsiniz. Sektördeki en tecrübeli klima ustaları ile çalışan firmamız yapılan bütün klima onarımlarına 1 yıl garanti veriyor. Maltepe Bosch Kombi Servisi, Bosch marka kombilerinizi yerinde tamir ediyoruz. Arızası ne olursa olsun servisimizi arayarak Bosch kombi teknik onarım onarımı talep edebilirsiniz. Yıllarını bu işe vermiş teknikerlerimiz ile sizlere profesyonel tamir hizmeti sunuyoruz. Özellikle kış aylarında aralıksız olarak çalışan kombinizin sorun yapması durumunda en seri biçimde çözüm arayacaksınız. Bu durumda Kartal Bosch Servisi servisimizi arayarak servis kaydı bıraktığınızda size en yakın Bosch kombi servis aracımızı yönlendirerek profesyonel çözüm üretiyoruz. Bütün onarımlarımız Bir yıl garantilidir. Firmamız son derece deneyimli teknikerler birlikte çalışmaktadır. İsmi geçen markalar için özel servis olarak hizmet sunuyoruz. Özel ve ayrıcalıklı bir tamir için servisimizi şimdi arayın. Bosch eşyanızı emin ellerde ellerde onarmak için servisimizi telefon numaralarımızdan şimdi arayın. Firmamız tarafından değiştirilmesi gereken bütün parçalar orijinalleri ile değiştirilir. Tüm parçaların Bir yıl garantisi vardır. Maltepe bölgesinde oturan Bosch müşterileri servisimizi arayarak Bosch teknik teknik onarım talebinde bulunabilir. Firmamıza dahil olan çağrı merkezine haftanın 7 günü 24 saat ulaşabilirsiniz. Önemli günlerde ise teknik onarım talep formunu doldurarak mail ile destek isteyebilirsiniz. Aynı gün içinde bütün arızalar için çözüm sunuyoruz. Eski model bütün Bosch aletlerinizi tamirini servisimizi arayarak yaptırabilirsiniz. Firmamız son derece deneyimli teknikerleri ile bütün Bosch cihazları yerinde onarıyor. Ses yapan bütün sorunlar için servisimizden onarım hizmeti talep edebilirsiniz. Maltepe Bosch Servisi problemlere Bir sene kalıcı çözümler getiriyor. Garantili Bosch servis onarımı için servisimizi şimdi arayın. Garanti, parça ve işçiliğe sunulur. Garantisi devam eden olan bütün onarımlar için servis önceliğiniz vardır. Garanti zarfı içindeyken sorun tekrarı olan eşyalarınıza en seri biçimde tekrar onarım hizmeti sağlıyoruz. Maltepe Bosch Servisi firmamızdan 1 yıl garantili Bosch onarım bakımı almak için şubemizi şimdi arayın. Maltepe Bosch Klima Servisi, Bosch klima tüketicileri için bakım, onarım, montaj ve de-montaj hizmetleri sağlıyoruz. Garantili bir Bosch klima onarım bakımı için şimdi arayın. Bütün modelleri yerinde tamir ediyoruz. Ses yapan bütün Bosch klima modellerini yerinde tamir ediyoruz. Klimanızın modeli ne olursa olsun firmamızdan onarım hizmeti talep edebilirsiniz. Sektördeki en tecrübeli klima ustaları ile çalışan firmamız yapılan bütün klima onarımlarına 1 yıl garanti veriyor. Maltepe Bosch Kombi Servisi, Bosch marka kombilerinizi yerinde tamir ediyoruz. Arızası ne olursa olsun şubemizi arayarak Bosch kombi onarım bakımı talep edebilirsiniz. Yıllarını bu işe vermiş teknikerlerimiz ile sizlere profesyonel tamir hizmeti sağlıyoruz. Özellikle kış aylarında aralıksız olarak çalışan kombinizin problem yapması durumunda en ivedi biçimde çözüm arayacaksınız. Bu durumda Sancaktepe Bosch Servisi şubemizi arayarak servis kaydı bıraktığınızda size en yakın Bosch kombi servis aracımızı yönlendirerek profesyonel çözüm üretiyoruz. Bütün onarımlarımız Bir yıl garantilidir. Şirketimiz son derece profesyonel ustalar birlikte çalışmaktadır. İsmi geçen markalar için özel servis olarak hizmet sağlıyoruz. Özel ve ayrıcalıklı bir çözüm için şubemizi şimdi arayın. Bosch aletinizi emin ellerde ellerde onarmak için şubemizi telefon numaralarımızdan şimdi arayın. Şirketimiz tarafından değiştirilmesi gereken bütün parçalar orijinalleri ile değiştirilir. Tüm parçaların Bir yıl garantisi vardır. Maltepe civarında oturan Bosch tüketicileri şubemizi arayarak Bosch teknik onarım talebinde bulunabilir. Şirketimize dahil çağrı merkezine haftanın 7 günü 24 saat ulaşabilirsiniz. Resmi günlerde ise onarım talep formunu doldurarak mail ile destek talep edebilirsiniz.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
p_ayrac
 • 22 kez görüntülendi.
 • Yorum Yok
Henüz yorum yapılmamış.
 • arcelik-servisi

  Maltepe Arçelik Servisi, işinin ehli usta takımı ile Arçelik tüketicilerine aynı gün içinde onarım hizmeti sağlıyor. Arçelik cihazlarınızla ilgili tüm sorunlarınız için dükkanımızı arayarak teknik servis hizmeti alabilirsiniz. 7 yıldan beri bölgede hizmet veren firmamız sorunlara kaliteli ve kalıcı çözümler üretiyor. Ses yapan Arçelik marka cihazınızla ilgili tüm sorunlar için Maltepe Arçelik Servisi dükkanımızı arayarak pratik servis talebinde bulunabilirsiniz. Aynı gün içinde tüm sorunlar için çözüm üretiyoruz. Eski yeni tüm Arçelik cihazlarınızın onarımını bizi arayarak yaptırabilirsiniz. Servisimiz son derece tecrübeli ustaları ile tüm Arçelik modelleri yerinde tamir ediyor. Su akıtan tüm teknik problemler için bizden servis hizmeti alabilirsiniz. Maltepe Arçelik Servisi sorunlara 1 yıl garantili çözümler üretiyor. Garantili Arçelik servis hizmeti için bizi şimdi arayın. Garanti, parça ve işçiliğe verilir. Garantisi olan tüm hizmetler için servis önceliğiniz vardır. Garanti süresi içindeyken arıza tekrarı olan cihazlarınıza en süratli şekilde tekrar teknik servis hizmeti veriyoruz. Maltepe Arçelik Servisi bizden 1 yıl garantili Arçelik teknik servis hizmeti almak için bizi şimdi arayın. Maltepe Arçelik Klima Servisi, Arçelik klima kullanıcıları için bakım, onarım, montaj ve de-montaj hizmetleri veriyoruz. Garantili bir Arçelik klima teknik servis hizmeti için şimdi arayın. Tüm modelleri yerinde tamir ediyoruz. Su akıntısı yapan tüm Arçelik klima çeşitlerini yerinde onarıyoruz. Klimanızın modeli ne olursa olsun bizden onarım hizmeti kaydı bırakabilirsiniz. Sektördeki en tecrübeli klima ustaları ile çalışan firmamız yapılan tüm klima onarımlarına 1 yıl garanti veriyor. Maltepe Arçelik Kombi Servisi, Arçelik marka kombilerinizi yerinde tamir ediyoruz. Arızası ne olursa olsun bizi arayarak Arçelik kombi teknik servis hizmeti talep edebilirsiniz. Yıllarını bu işe vermiş teknikerlerimiz ile sizlere profesyonel tamir hizmeti veriyoruz. Özellikle kış aylarında aralıksız olarak çalışan kombinizin arıza yapması durumunda en süratli şekilde çözüm arayacaksınız. Bu durumda Maltepe Arçelik Servisi bizi arayarak servis kaydı bıraktığınızda size en yakın Arçelik kombi servis aracımızı yönlendirerek profesyonel çözüm üretiyoruz. Tüm onarımlarımız 1 sene garantilidir. Servisimiz son derece tecrübeli teknisyenler ile çalışmaktadır. Adı geçen markalar için özel servis olarak hizmet veriyoruz. Özel ve ayrıcalıklı bir onarım için bizi şimdi arayın. Arçelik cihazınızı profesyonel ellerde tamir ettirmek için bizi telefon numaralarımızdan şimdi arayın. Servisimiz tarafından değiştirilmesi gereken tüm parçalar orijinalleri ile değiştirilir. Her parçanın 1 sene garantisi vardır. Maltepe ilçesinde ikamet eden Arçelik kullanıcıları bizi arayarak Arçelik teknik teknik servis talebinde bulunabilir. Servisimize ait çağrı merkezine haftanın 7 günü 24 saat ulaşabilirsiniz. Özel günlerde ise teknik servis talep formunu doldurarak mail ile destek alabilirsiniz. Aynı gün içinde tüm sorunlar için çözüm üretiyoruz. Eski yeni tüm Arçelik cihazlarınızın onarımını bizi arayarak yaptırabilirsiniz. Servisimiz son derece tecrübeli ustaları ile tüm Arçelik modelleri yerinde tamir ediyor. Su akıtan tüm teknik problemler için bizden servis hizmeti alabilirsiniz. Ataşehir Arçelik Servisi sorunlara 1 yıl garantili çözümler üretiyor. Garantili Arçelik servis hizmeti için bizi şimdi arayın. Garanti, parça ve işçiliğe verilir. Garantisi olan tüm hizmetler için servis önceliğiniz vardır. Garanti süresi içindeyken arıza tekrarı olan cihazlarınıza en süratli şekilde tekrar teknik servis hizmeti veriyoruz. Maltepe Arçelik Servisi bizden 1 yıl garantili Arçelik teknik servis hizmeti almak için bizi şimdi arayın. Maltepe Arçelik Klima Servisi, Arçelik klima kullanıcıları için bakım, onarım, montaj ve de-montaj hizmetleri veriyoruz. Garantili bir Arçelik klima teknik servis hizmeti için şimdi arayın. Tüm modelleri yerinde tamir ediyoruz. Su akıntısı yapan tüm Arçelik klima çeşitlerini yerinde onarıyoruz. Klimanızın modeli ne olursa olsun bizden onarım hizmeti kaydı bırakabilirsiniz. Sektördeki en tecrübeli klima ustaları ile çalışan firmamız yapılan tüm klima onarımlarına 1 yıl garanti veriyor. Maltepe Arçelik Kombi Servisi, Arçelik marka kombilerinizi yerinde tamir ediyoruz. Arızası ne olursa olsun bizi arayarak Arçelik kombi teknik servis onarımı talep edebilirsiniz. Yıllarını bu işe vermiş teknikerlerimiz ile sizlere profesyonel tamir hizmeti sunuyoruz. Özellikle kış aylarında aralıksız olarak çalışan kombinizin sorun yapması durumunda en seri biçimde çözüm arayacaksınız. Bu durumda Kadıköy Arçelik Servisi firmamızı arayarak servis kaydı bıraktığınızda size en yakın Arçelik kombi servis aracımızı yönlendirerek profesyonel çözüm üretiyoruz. Bütün onarımlarımız Bir yıl garantilidir. Firmamız son derece deneyimli teknikerler birlikte çalışmaktadır. İsmi geçen markalar için özel servis olarak hizmet sunuyoruz. Özel ve ayrıcalıklı bir tamir için firmamızı şimdi arayın. Arçelik eşyanızı emin ellerde ellerde onarmak için firmamızı telefon numaralarımızdan şimdi arayın. Firmamız tarafından değiştirilmesi gereken bütün parçalar orijinalleri ile değiştirilir. Tüm parçaların Bir yıl garantisi vardır. Maltepe semtinde oturan Arçelik müşterileri firmamızı arayarak Arçelik teknik teknik tamir talebinde bulunabilir. Firmamıza dahil olan çağrı merkezine haftanın 7 günü 24 saat ulaşabilirsiniz. Önemli günlerde ise teknik tamir talep formunu doldurarak mail ile destek isteyebilirsiniz.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
p_ayrac
 • 22 kez görüntülendi.
 • Yorum Yok
Henüz yorum yapılmamış.
 • user-roles-thumb

  Dünyanın en sevilen içerik yönetim sistemlerinden WordPress, gelişmiş kullanıcı görev ve yetkilerini tanımlayabilme özelliğine de ev sahipliği yapar.

  Halihazırda WordPress’in kullanıldığı sistemlerde toplam 5 farklı kullanıcı rolü vardır. Bunları şöyle sıralayabiliriz:

  • Administrator. Türkçesi, yönetici. Sitenin tüm ayarlarını değiştirebilme yetkisine sahiptir.
  • Editör. Yazı yayınlayabilir ve düzenleyebilir. Genel olarak katılımcılardan gelen içerikleri onaylayacak yetkililer bu gruba dahildir.
  • Yazar. Yalnızca kendi yazılarını yayınlayabilir ve düzenleyebilirler.
  • Katılımcı. İçerik yazabilir, ancak yayınlayamazlar. Yazıları editörler tarafından onaylandıktan sonra sitede yer alır.
  • Abone. Yalnızca yorum yapmak ve profil fotoğrafını değiştirmek gibi yetkilere sahiptir.

  Tüm bu kullanıcı grupları WordPress sisteminde varsayılan olarak mevcuttur. Peki, ya bu kullanıcı gruplarının yetkilerini düzenlemek istediğiniz de ne yapmanız gerekir? Mesela bir yazara sitenin tema ayarlarında değişiklik yapma yetkisi tanımlamak istiyorsanız?

  Cevap basit: Bunun için yapılmış eklentiler var. Eklentiler var, çünkü WordPress sisteminde kullanıcılara tanımlanan yetkileri düzenlemeye izin verilmiyor. Ayrıca kendiniz yeni bir kullanıcı grubu oluşturup bu gruba özel yetkiler de veremiyorsunuz.

  User Role Editor bunun için biçilmiş kaftan

  WordPress’in varsayılan kullanıcı grupları sizin için de yeterli değilse, User Role Editor isimli eklentiyi sitenize kurabilirsiniz. Ücretsiz olan bu eklenti, sistemde var olan kullanıcı gruplarını düzenleyip yeni yetkiler verebilmenizi mümkün kılıyor.

  user-role-core-capabilities

  Eklenti ayarlarına girip kullanıcı grubunu seçtikten sonra tanımlanan tüm yetkileri görebilir, soldaki tik işaretini kullanarak bu yetkileri yeniden düzenleyebilirsiniz.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
p_ayrac
 • 61 kez görüntülendi.
 • Yorum Yok
Henüz yorum yapılmamış.
Sayfa 1 Toplam: 18123410...Son Sayfa »

Bu site Aykut ÖZDEMİR tarafindan kurulmuştur.