• hotspot-shield-nasil-kullanilir

  Geçtiğimiz gün ABD merkezli sunuculara yapılan siber saldırı sonucu Twitter başta olmak üzere çok tıklanan birçok web sitesine erişimde sorunlar yaşandı. Her zaman olduğu gibi sorunun yine BTK kaynaklı olduğunu düşünen internet kullanıcıları, Twitter’ın yasaklandığı düşüncesine kapılıp yasaklı sitelere giriş için kullanılan çeşitli yöntemlere yeniden başvurmaya başladı. Bu yazıda tanıtımını yapacağımız Hotspot Shield isimli program da engellenen web sitelerini açmak için kullanabileceğiniz en gelişmiş uygulamalardan birisi.

  Yasaklı sitelere nasıl giriş yapılır?

  Kimi zaman ağ yöneticisi, kimi zaman da hizmet sağlayıcısı firmalar tarafından engellenen web sitelerini ziyaret etmek için kullanabileceğiniz bazı yöntemler var. Bunlardan birisi DNS değiştirmek, birisi de VPN uygulamaları kullanmaktır. DNS değiştirmeye kıyasla çok daha basit ve hızlı olduğu için çoğu kullanıcı tercihini VPN programlarından yana kullanır. Sanal bir ağ üzerinden ana siteye sorunsuz erişim sağlayan kullanıcılar, IP adreslerini değiştirerek başka bir ülke üzerinden web sitesini ziyaret ediyormuş gibi gözükürler.

  İşte bahsi geçen VPN programları arasında yer alan Hotspot Shield, mobil cihazların yanı sıra bilgisayarlarda ve Chrome tarayıcısında da sorunsuz çalışıyor.

  Hotspot Shield nasıl indirilir?

  Bilgisayar veya cep telefonunuzdan bu adrese tıklayarak Hotspot Shield’in resmi web sitesini ziyaret edebilir, karşınıza çıkan sayfada hangi cihaza Hotspot VPN programını yüklemek istediğinizi belirleyebilirsiniz. Hotspot Shield an itibariyle Windows Mobile, iOS, Android, MacOSX ve Windows bilgisayarlar için ücretsiz indirilebilir durumda.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
p_ayrac
 • 14 kez görüntülendi.
 • Yorum Yok
Henüz yorum yapılmamış.
 • assistivetouch1

  Geçtiğimiz 7 Eylül’de resmen tanıtılan iPhone 7, Apple’ın ürettiği ve iOS işletim sistemini kullandığı akıllı telefon modellerinin en son sürümü olarak yüksek satış rakamlarına ulaşmayı başardı. En yakın rakibi Android cihazlara karşı stabil, virüs bulaşma riski olmayan yapısı ve geniş uygulama mağazası avantajlarıyla fark atmayı başaran iPhone’lar; bünyelerinde çok güzel bir özelliğe de ev sahipliği yapıyor: Assistive Touch!

  Assistive Touch nedir?

  Her ne kadar dayanıklı malzemelerden imal edilmiş olsalar da, iPhone’ların ana ekranında bulunan fiziksel tuş zamanla deforme olarak kullanılamaz hale gelebiliyor. Bu tuşun yıpranmasını engellemek için sanal tuşlardan faydalanmak isteyen kullanıcılara çözüm yolu sunan Apple, Assistive Touch (Yardımcı dokunuş) ismini verdiği bu uygulamayla fiziksel hiçbir tuşa dokunmadan istediğiniz işlemleri (ekranı kilitleme, telefonu sessize alma, ekran görüntüsü alma vs.) yapabilmenizi sağlıyor.

  assistivetouch1

  Assistive Touch ile ekran görüntüsü nasıl alınır?

  Telefonunuzun ana ekranındaki Ayarlar ikonuna dokunduktan sonra sırasıyla Genel başlığı altındaki Erişilebilirlik menüsüne girerek Assistive Touch yazısını takip edin. Bu özelliği aktifleştirdiğinizde her uygulamanın üstünde çıkan köşeleri yuvarlak, beyaz bir alan telefonunuzda belirecektir. Parmağınızla tutup sürükleyerek ekran içinde farklı köşelere taşıyabileceğiniz bu yardımcı araç, telefonun tuşlarına dokunmadan ekran görüntüsü almanızı mümkün kılar.

  Assistive Touch’u aktif hale getirdikten sonra ekranda beliren yuvarlak alana dokunun ve Aygıt > Fazlası > Ekran resmi yazılarına dokunun. Böylece home tuşuna basmadan aldığınız ekran görüntüsü fotoğraflarınız arasındaki yerini alacaktır.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
p_ayrac
 • 14 kez görüntülendi.
 • Yorum Yok
Henüz yorum yapılmamış.


 • 1471328963_nvidia_mobile_1080_graphics_story

  Nvidia’nın yeni nesil ekran kartı modellerini tanıtmasının üzerinden henüz birkaç ay geçmişken, pazarda yeni ekran kartlarına olan talebin tüm bu yeni modellere rağmen dinmediğini pekala söyleyebiliriz. Görünen o ki Nvidia bu taleplere sessiz kalmamaya karar verdi ve yeni ekran kartı modeli GTX 1050’yi geliştirdi. Bu yeni ekran kartıyla ilgili doğruluk payı yüksek olan bazı sızıntılar şimdiden haber sitelerine düşmeye başladı.

  Üstelik GTX 1050’ye ait olduğu öne sürülen sızıntılar Nvidia tarafından da resmî olarak doğrulandı. Bugün gelinen noktada GTX 1050 modelinin yalnızca bir ekran kartı olmadığını, aslında iki ekran kartı modeli olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü hem GTX 1050, hem de GTX 1050 Ti sürümü piyasaya çıkacak ve oyuncuların beğenisine sunulacak.

  Videocardz isimli sitede paylaşılan görsellerde her iki ekran kartına ait teknik özellikler, çıkış tarihi ve fiyat bilgisi paylaşıldı.

  1476788590_gtx_1050_slide_leaks_2_story

  Yukarıda da görüleceği üzere iki ekran kartı da gayet tatmin edici özelliklere sahip. GTX 1050’nin gelişmiş sürümü olan GTX 1050 Ti toplamda 768 CUDA çekirdeği, 4GB DDR5 hafıza ve 75W TDP (Termal güç) özelliklerine sahip olacak. Düz GTX 1050 ise 640 CUDA çekirdek, 2GB DDR5 RAM ve Ti sürümüyle aynı termal güç özelliklerini bünyesinde toplayacak.

  1476788590_gtx_1050_slide_leaks_2_story

  109 $ ve 139 $ olmak üzere teknik özelliklerine göre uygun bir fiyat etiketine sahip olan ekran kartı modellerinin 25 Ekim tarihinde lansmanının yapılacağı da ulaşabildiğimiz bir diğer bilgi. Nvidia’nın bu yeni modellerinin ne kadar başarılı olduğunu ise benchmark testlerini bekleyip göreceğiz.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
p_ayrac
 • 24 kez görüntülendi.
 • Yorum Yok
Henüz yorum yapılmamış.
 • outlook otomatik açma

  Her sabah Outlook’u başlatıp maillerin yüklenmesini beklemektense, bilgisayarın on/off butonuna basın ve gidin kahvenizi hazırlayın veya  günlük ajandanızı kontrol edin; o sırada bilgisayar açılınca outlook otomatik simge durumunda açılsın ve mailleriniz yüklenmeye başlasın. Ufak bir detay gibi görünse de aslında yaptıktan sonra ne kadar pratik olduğunu farkedeceksiniz. Peki Outlook nasıl kendi kendine açılacak?

  Outlook için masaüstüne bir kısayol oluşturun. Sağ tıklayarak özellikleri açın. Sekmelerden “Kısayol” sekmesine gelin ve  ve “Çalıştır:  Simge durumunda küçültülmüş” olarak seçin. Daha sonra bu kısayolu  Başlat > Tüm Programlar > Başlangıç sekmesine taşıyın.

  Daha sonra  Outlook programımızı çalıştıralım. Sağalttaki simgeye sağ tıklayarak açılan pencerede   “simge durumunda küçültüldüğünde gizle” seçeneğini işaretleyelim.

  Not: Başlangıç klasörünü bulamadınız mı ? “Çalıştır”‘a giderek “shell:Startu”p komutunu girin ve başlangıç klasörünüz açılsın.

   

  Artık Outlook programınız Windows başladığında simge durumunda otomatik olarak çalışacaktır.

  İyi Mailler 🙂

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
p_ayrac
 • 185 kez görüntülendi.
 • Yorum Yok
Henüz yorum yapılmamış.
 • gorsel-seo

  Web sayfaları üzerinde tarama hataları belirli dönemlerde ciddi sıralama düşüşlerine sebebiyet vermektedir. Sıralama esnasında yer alan düşüşleri sonrasında site içlerinde trafik kayıpları ortaya çıkmaktadır. Web sayfaları üzerine yönelik ortaya çıkan tarama problemleri Google’ın başarılı bir tarama gerçekleştirmediği ya da HTTP hata raporu veren internet adresinin URL’leri hakkında bilgi vermesine neden olmaktadır.  Tarama esnasında ortaya çıkan hata raporunda iki ana bölüm yer almaktadır. Genel hatları ile tarama hataları raporu kısımları;

   

  Site Hataları: Yer alan raporun internet adresi hataları bölümünde son 90 gün aralığında Googlebot’un siteye erişimini engelleyen tüm sorunlar ortaya çıkarılmaktadır.

   

  URL Hataları: Ortaya çıkan raporun URL hataları kısmında ise Google’ın masaüstü ya da telefon sayfalarını taradığı aşama içerisinde ortaya çıkan spesifik hatalar olarak adlandırılabilir. URL hataları kısmında bulunan her bölüm Google siteleri içerisinde erişim sağlayabilmek için kullanmış olduğu farklı mekanizmalara denk gelmektedir. Listelenmiş olan tüm hatalar ise tarama yaptığınız sayfaya ilişkin olduğunun unutulmaması gerekmektedir.

  Hataların Oluşma Nedenleri

   

  Kaliteli ile beraber iyi çalışan bir internet adresinde tarama hataları rapor kısmında site hataları bölümünde herhangi bir hata yer almaması gerekmektedir. Google site ile beraber ilgili önemli bir miktarda hata bulunması durumunda sitenin koşullarına bakmadan bir ileti yollanarak sitenin hatalı olduğu sizlere bildirilmektedir. Bunun yanında birçok site iyi bir çalışma yapılmaktadır. Tarama hataları adresinde sayesinde site ile ilgili hata durumları ortaya çıkarılmaktadır. İnternet adresinde çıkan hataları bölümünün üç hata türü arasından her birinin yanında hızlı durum kodu yer almaktadır. Ortaya çıkarılan durum kodları ise DNS, Sunucu bağlantısı ve robots. txt olarak adlandırılabilir.

   

     tarama-hatalaritarama-hatalari-2

   

  Yüksek Hata Problemi

   

  İnternet siteleri içerisinde DNS, Sunucu bağlantısı ile beraber robots. txt kategorilerinden herhangi bir yerde %100 hata bulunması halinde siteniz devre dışı kalmaktadır. Site içerisinde %100 hata çıkmasının nedenleri arasında;

   

  —İnternet adresinde belirli bir bölüme ait izin durumlarının değiştirilip değiştirilmediği kontrol edilmesi gerekir.

  —Web sayfanız yeni düzenlenmişse harici olarak çalıştırılan bağlantıların çalışıp çalışmadığı kontrol edilmesi gerekir.

  —Yeni komut dosyalarını doğru bir şekilde inceleyerek bozuk şekilde çalışıp çalışmadığı kontrol edilmelidir.

  —Dizin durumunun mevcut olduğundan ve silinmediğinden emin olmalısınız.

  —Site içerisinde bu nedenlerden oluşan hata bulunmuyorsa hata geçici bir hata olarak bulunabilir. Sitede geçici problemlerden oluşan hatalar sorun oluşturmamaktadır.

   

  Site içerisinde %100’den az hata yer alması halinde bu durumun geçici olacağını unutmamanız gerekmektedir. Fakat %100’den düşük hataların ortaya çıkması sitenizin aşırı yüklü olduğunu da belirtebilmektedir. İyi şekilde oluşturulmuş sitelerde hata yer almamaktadır.

   

   

  URL Sorunlarından Kurtulma

   

   

  İnternet adreslerinde 404 hataları normal hata olarak adlandırılır. Fakat başka sayfalar aracılığı ile bağlantı verilen önemli internet adresleri, eskiden site haritası içerisinde bulunup ancak şu an silinmiş olan URL’ler ile beraber artık sitenizde yer almayan URL’leri kontrol etmeniz son derece önemli bir konudur. Bu URL’ler aracılığı ile başka kişiler ve Google sayfası sizin verilerinize erişme imkânına ulaşabilmektedir. Site haritanızı periyodik şekilde güncelleyerek eski URL’leri silmelisiniz. Eski kodların yerine daha yeni site haritaları eklemiş kullanıcıların eski site haritasının silip silmediğinden emin olunması gerekir. Yönlendirme koşullarınız ve URL’leriniz ardışık durumdaysa Google sırayı takip etmekte zorlanabilir. Bu yüzden atlamaların sayısının düşük tutulması son derece önemlidir.

   

  Tarama Hatası Ne Demektir

   

   

  Tarama problemleri, web sitelerinin belli sayfalarında ya da tamamında arama motoru ile beraber ulaşılamaması halidir. Ortaya çıkan bu hatalar genel olarak Server (500) hataları ile 404 Not found hataları olarak kendisini belirtmektedir. Server hatası ise web sayfalarının alındığı serverdeki herhangi bir problemden dolayı meydana gelmektedir.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
p_ayrac
 • 30 kez görüntülendi.
 • Yorum Yok
Henüz yorum yapılmamış.
 • sistem-ve-sikistirilmis-bellek-sorunu

  sistem-ve-sikistirilmis-bellek-sorunuBilgisayarınızda sürekli donma, takılma vb. yaşıyor ve görev yöneticisini kontrol etttiğinizde “sistem ve sıkıştırılmış bellek” isimli bir uygulamanın çalıştığını görüyorsanız, sorunun çözümü gayet basit. Aşağıdaki adımları izleyerek bilgisayarınızı rahatlatabilirsiniz:

   

  Öncelikle Bilgisayar > Sistem Dosyalarının Barındığı Disk (Genelde C diskidir) > Özellikler pencereni açalım. Disk alanından kazanmak için bu sürücüyü sıkıştır” seçeneğinde tik varsa kaldıralım. ”

  Daha sonra Görev Yöneticisi > Hizmetler > Hızlı Başlat seçeneğini kapatın, orada bulamadıysanız şurayı kontrol edin : Denetim Masası\Tüm Denetim Masası Öğeleri\Güç Seçenekleri\Sistem Ayarları> Hızlı Başlatmayı Aç(Önerilen) ayarını kapatın.

  Son olarak aşağıdaki yolu izleyiniz:

  çalıştır>regedit>local machine>system>current control set>control>session manager>memory management>prefetch parameters>enable prefetcher  ve değeri “0” yapalım.

   

  Umarım sorununuz düzelmiştir.

  Bol şans

   

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
p_ayrac
 • 33 kez görüntülendi.
 • Yorum Yok
Henüz yorum yapılmamış.
 • başarısız girişim

  Sayısı proje yaptım, sayısız proje batırdım diye başlamayacağım elbette. Kendi çapında ufak tefek web projeleri olan amatör bir webmasterim. Ama büyük hayallerim var, en az bu yazıyı okuyanlar kadar 🙂 Bu hayallerim doğrultusunda planlar yapmakta, bilgi ve donanım kazanmaya uğraşmaktayım. Tecrübe önemlidir, ancak her zaman acı hatıralar bırakılarak kazanılmaz. her ne kadar bir musibet bin nasihattan iyidir deseler de, nasihat iyidir arkadaşlar, ders almasını bilenlere. Ben ders almasını bilirim. Hayatım boyunca, her konuda en büyük yol kılavuzum, o yoldan daha önce giden insanların söyledikleri oldu. Çünkü onlar daha önce bizi bekleyen tehlikeleri yaşamış, çelmeleri yemiş, çukurlara düşmüş insanlar. Onları ne kadar fazla dinlersek, yolumuzda o kadar kaza bela gelir başımıza, o kadar başarılı ve temiz bir yolculuk yaparız. Bu mantıkla yaşadım hep, çok da faydasını gördüm, tavsiye ederim.

  Bu düşünce tarzımdan dolayı, ileride en az hatayı yapmak için pek çok web girişimi hikayesi okudum, başarılı olanlar kadar başarısız olanları da araştırdım. Öğrendiklerimi paylaşmak istedim o kadar. Umarım faydası olur.

  Bir proje nasıl doğar?

  Bir proje sayısız farklı hikayelerle doğabilir. Eksik birşeyler olmalı diyerekten yaptığınız sektörel analizler kadar gördüğünüz bir rüya, günlük sohbetteki bir kelimeyle ampulun yanması, yaşadığınız bir sorun,  tembelliğiniz sonucu daha pratiğini aramanız, herhangi birşey herhangi bir yerde ve zamanda kafanızda bir fikir doğmasına etken olabilir.

  Teorisi oluşan projelerin bir kısmı pratiğe dönüşür, bunların da çok az bir kısmı başarıyı yakalar, başarılı projelerin de çok daha az bir kısmı bu başarıyı sürekli kılabilir. Peki bir proje başarı yolunda neden tökezler? Başarısızlıkları 2 aşamaya ayırabiliriz:

  1. Başlangıç Aşaması Başarısızlıkları
  2. Proje SüresinceBaşarısızlıklar

  Başlangıç Aşaması Başarısızlıkları

  • Girişimci yeterince girişken ve istekli değildir, proje teoride kalır, ölür gider.
  • Girişimci, doğruluğundan tam olarak emin olamadığı bir yola girer, bu nedenle projesinin arkasında duramaz, proje ölü doğar.
  • Girişimci için o proje bir aşk değil, tek gecelik ilişkidir, gelip geçici bir hevestir, 2 gün sonra proje defterini kapar.
  • Girişimci yanlış bir alan seçmiştir, eğer işi sadece getiri için yapıyorsanız kalıcı başarı imkansızdır; girişim için sevdiğiniz, yapmaktan zevk aldığınız bir işi seçmelisiniz.
  • Yanlış ortak, başarısızlık kaçınılmazdır.
  • Beklemek, düşündünüz ancak siz başlayana kadar adamlar yaptı bile 🙂

  Proje Süresince Başarısızlıklar

  Arkadaşlar, bir girişimci, girişim konusu ne olursa olsun, proje yönetim bilgisine sahip olmalıdır. Proje yönetimi ile ilgili yapacağınız ilk arama motoru sorguları ve makaleler size sakın teorik bilgi kirliliği gelmesin, Proje Yönetimi, pratikteki başarı anahtarlarının belirli kalıplara oturtularak uygulanabilir hale getirilmiş şeklidir. Proje Yönetim kursundaki bir hocam, “hırsızlık” aktivitesine bile Proje Yönetim süreci dediğinde, işte konuyu tam olarak o zaman anlamıştım. Çünkü hırsızlık da, tüm proje yönetim süreçlerine sahiptir. Projenin yürütülmesi aşamasındaki başarısızlıklara gelmeden, gelin önce kısaca proje yönetim asüreçlerine bakalım :

  • Başlatma
  • Planlama
  • Yürütme
  • İzleme ve Kontrol

  proje yönetim süreçleri

  Başlangıç aşamasındaki başarısızlık sebeplerine değindik, diğer proje yönetim aşamalarını da öğrendiğimize göre, burdaki başarısızlık etkenlerine geçebiliriz.

  Planlama Eksikliği

  Bir projeye inanıyoruz, hevesliyiz ve başladık, eğer başlamaktan anladığımız ortaya direk bir ürün koymak ise, yine başarısız olduk, bundan sonraki tüm çalışmalarımız boşa kulaç atmakdır. Nerede planlama ? Kolları sıvamadan önce, kafamızı kaldırıp bir düşüneceğiz, projeyi her bileşeni ile planlayacağız. Nedir bu bileşenler?

  • Zaman : Projenin  1 ay, 3 ay, 6 ay, 1 yıl, 5 yıl vs. dilimlik süreçleri
  • Kaynak : Projenin gerçek ve sanal kaynakları,  yazılımcı, seo uzmanı, pazarlamacı, insan kaynakları, hosting, yazılım, içerik, ürünler, diğer iç ve dış ekip ve öğeler.
  • Nakit Akışı : Projenin gelir ve giderleri

  Proje bu 3 bileşeni kapsayacak şekilde, kısa orta ve uzun vadede planlanmalı. Peli bu planlama bize ne kazandıracak ?

  • Her aşamayı öngörmüş olduğumuz için projenin başarı performansını takip edebileceğiz, herşey kontrolümüzde olacak, yürütme, izleme ve kontrol aşamaları daha sağlıklı ilerleyecek.
  • Gelir-giderleri, görerek kar zarar durumunu öngöreceğiz, projenin ortasında “Arkadaş kar edemedik” diyip dükkanı kapatmayacağız.
  • Planlama aşamasında olabilecek riskleri önceden farkedip onlara çözüm üretmiş olacağız, böylece bu riskler hiç gerçeğe dönüşmeyecek veya dönüşürse de kolay bir şekilde atlatılacak.

  vb.

  İşleri Aceleye Getirmek – Yanlış, Eksik Tanıtmak

  Planlama eksikliğinin başka bir versiyonu. r10.net gibi webmaster forumlarında, her gün yeni projeler başlığı altında pek çok yeni siteyi inceliyorum. Hiçbirisi hazır değil. Kategorileri oluşturulmuş, 2 kullanıcı 3 başlıklı forumlar, 2 içerik girilmiş bloglar, arayüzü bile tam oturtulamamış portallar, butonları çalışmayan çeşitli hizmet siteleri vsvsvs. Herşey hemen olsun istiyoruz. İlk intiba çok önemlidir. İnsanlara projenizi bir kez tanıtma fırsatınız var, yeterince hazır olmadan, tam olarak hizmet verecek aşamada olmadan insanların incelemesine sunmayınız. İlk önce kendi içinize sinsin, sonra arkadaş çevreniz, veya ilgili alandaki iş arkadaşlarınız ya da belirli bir kesime sunun öncelikle, geri bldirimleri alın, gerekli düzeltmeleri yapın ve sonrasında sunuma geçin. Diğer türlü, ilk bakışta negatif izlenip alan bir ürün, ağzı ile kuş tutsa asla hakettiği değeri göremez. Sonra proje tutmadı diye rafa kaldırırız, halbuki tutacaktı, ama yanlış yaptın 🙂

  Ya da tüm bileşenleri tek seferde sağlamak, başta sade ve pratiklik önemlidir, bileşenleri planlayın, zamana dağıtarak dahil edin. Herşeyi tek seferde yapayım derseniz, bu insanlara çok karmaşık gelebilir, bu da yine girişiminizin başarısız olmasına neden olur.

  Pes Etmek

  Yine planlama kaynaklı bir başarısızlık sebebi. Webrazzi başta olmak üzere, girişim haberleri yayınlanan, yatırım alan girişimlere 1 sene sonra bir bakıyorum, uçmuş gitmiş. Sorun para da değil, yatırım da almış, ee noldu ? İşler zor geldi, çünkü kaynaklar iyi planlanmadı, veya yeterli kaynak vardı ama verimli kullanılamadı.

  Kaynaksal Problemler

  Bize pes ettiren veya projeyi başarısızlığa sürükleyen kaynaksal problemleri biraz daha detaylı irdeleyelim. Başarısız bir yazılımcı, işe yaramaz pazarlamacı, projenizi yanlış insanlara veya doğru insanlara yanlış bir şekilde aktaran bir danışman, kaş yaparken göz çıkaran seo uzmanı, işini sevmeyen çalışanlarınız, size güvenmeyen ortağınız,.. bunların hepsi başarısızlığı zorunlu kılacak iç ve dış kaynaklardır. Kaynaklarınızı doğru seçiniz, Steve Jobs, insanlar her ne kadar yüksek egolu dese de, başarıyı bu şekilde yakalamıştır.

  Hızlı Büyümek

  Planladınız ancak buna göre adımlar atmadınız ve çok hızlı büyüdünüz. Bu iyi birşey değil, çünkü büyümek bir çok taştan oluşur, siz taşlar tam oturmadan üzerine yenilerini koyuyorsunuz, bu da belirli bir süreç sonrasında yıkılma ile sonuçlanıyor.

   

  Bu maddeler daha da artırılabilir, ben size klasikleşmiş başarısızlık sebepleri yerine, konuyu proje yönetimi olarak ele almanızı ve farklı açıdan değerlendirmenizi sağlayacak bilgiler vermeye çalıştım, umarım faydalı olmuştur.

  Başarılı girişimeler:)

  Unutmadan, şunu da okuyunuz :

  Girişimcilerden Tavsiyeler

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
p_ayrac
 • 665 kez görüntülendi.
 • 1 Yorum

Son Yorum: Metro Tesisat

Bende bir girişimciyim ve işe başladıktan bir süre sonra hemen kazanmak istiyorum. Zorlukları görüncede hemen pes ediyorum. Diğer girişimci arkadaşlarımda…
 • facebook-bagis-toplama

  Çeşitli sebeplerle bağış toplanabilir. Bağış toplama yöntemleri arasında, günümüzde ilk akla gelen ise internet üzerinden bağış toplamak olsa gerek. Bunu yapabileceğiniz pek çok bağış toplama siteleri bulunmaktadır. Ancak sosyal medyaların gücünü de dikkate alırsak, internet üzerinden en etkili bağış toplama yöntemi facebook’tan bağış toplama olacaktır.

  Facebook insanların aktif olarak kullandığı sosyal paylaşım sitelerinden biri haline geldi. Hal böyle olunca artık Facebook üzerinden bağış toplanabilecek.

  Facebook tarafından yapılan açıklamada amacı kar gütmek olmayan kuruluşlara yönelik geliştirme çalışmaları kullanıcılar tarafından beğeni toplamasını sağladı.

  Facebook bu kararın devamında kar amacı gütmeyen kuruluşlar için bağış toplama kararı aldı. Facebook üzerinden sayfalar bağış kampanyası yürütüp para kazanabiliyordu.

  Ancak bu uygulama sadece belli sayfalar için değil normal kullanıcılarında bağış toplamasına izin veriyor. Facebook tarafından gerçekleştirilen bu yeni uygulama sonrasında kullanıcılar Facebook tarafından gerçekleştirilen bu olayı beğendi.

  Facebook Üzerinden Bağış Toplama Kampanyası

  Facebook üzerinden normal kullanıcılarında bağış toplaması mümkün hale geldikten sonra normal haber akışı bölümüne düşecek bu kampanyalara kullanıcıların ilgisinin büyük oranda gerçekleşmesi bekleniliyor.

  Facebook tarafından yürütülen bu sosyal olay kapsamında birçok kişi bağış toplama imkanına sahip olacak. Ancak Facebook bağış kampanyası sonrasında biriken paranın %5’lik bölümü için masraf ücreti kesmeye karar verdi.

  Facebook Bağış Uygulaması

  Facebook üzerinden gerçekleştirilen bağış kampanyası ile ilgili biriken paradan %5’lik masraf kesintisi yapılacak. Bu masraf kesintisinin %2’lik kısmı kampanyayı organize edenler ve Facebook personeli için kullanılacak.

  Geri kalan %3’lük kısım ise para transferi gerçekleştirirken bankanın keseceği komisyon bedeli olacak. Bağış kampanyası neticesinde Facebook sosyal paylaşım sitesi pek çok kişiye yardım sağlamayı planlıyor.

  Sizin de kar amacı gütmeyen sayfanız varsa, bağış toplama widgeti ekleyerek sayfanızdan bağış toplayabilirsiniz. Aşağodaki water.org sayfası gibi :

  facebook-bagis-toplama

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
p_ayrac
 • 72 kez görüntülendi.
 • Yorum Yok
Henüz yorum yapılmamış.
 • facebook takipçi arttırma

  Marka bilinirliği, ürün pazarlaması, website reklamı, hobi, ilgi alanları vb. amaçlar ile sosyal ağ hesaplar oluştururuz. Bu hesaplarımız ne kadar çok etkileşim içine girerse, az önce saydıgımız amaçlarımız da o kadar başarılı olabiliriz. Daha fazla etkileşim için ise, daha fazla gerçek takipçi gerekmektedir. Gerçeğin altını çizdim, birazdan bu kısmını daha da açacağım.

  Peki daha fazla takipçiye nasıl ulaşabiliriz? Facebook, yıllardır olduğu gibi, tahminimce en az bir 5 sene daha sosyal ağların babası konumundadır. Bu da demek oluyor ki; haber siteleri gibi Twitter’in, ünlü sayfaları gibi İnstagram’ın, şirket profilleri gibi Linkedin’in üstünlük kurduğu alanları saymazsak, diğer ağlarda başarı yakalama esasında Facebook’ta başarı yakalamaktan geçmektedir. Bu yazımda, Facebook takipçi arttırma konusunda nasıl başarıya ulaşacağınız ile ilgili bazı ipuçları vereceğim.

  Öncelikle; facebook takipçi nedir ? sorusunu cevaplayalım. Bu ne biçim soru demeyin. Facebook takipçi, sayfanızı beğenen, takip eden kişi demektir. Yani hile hurda ile kazanılan profiller takipçi değildir. Ya gerçek değildir, ya da aslında sizi takip etmemektedir.

  Yapmanız gerekenlerden önce, yapmamanız gerekenlere değinelim. Kesinlikle facebook takipçi hilesi, facebook takipçi satın alma gibi yollara başvurmayınız. Bu gibi yöntemlerin;

  1 ) Garantisi yoktur. Yasaklanabilirsiniz, onca emeğiniz boşa gider. Size bu hizmeti verenler zaten garanti vermez, ayrıca hikayeden garanti verse nolur ki ? hesabınız kapatılıp, yatırım ve emekleriniz boşa gittikten sonra…

  2 ) Faydası yoktur, zararı çoktur. Çünkü inanın bu takipçilerin çoğu gerçek değildir, gerçek olanlar da, istemdışı beğenmişlerdir ve ilk farkettikleri zamanda muhtemelen takibi bırakacaklardır. Hatta şikayet dahi edilebilirsiniz. Muhafazakar birisinin ateist sayfasını, evli birisinin arkadaşlık sayfasını beğendiğini düşününsene ( abarttım olabilir) ya da Fenerbahçeli birisinin (benim gibi) Galatasaray sayfasını (=

  Bu tür yollara başvurup boşyere kendinizi üzmeyin. Peki tabir-i caizse facebook takipçi kasma konusunda ne gibi yöntemlere başvuracaksınız ?

  Websiteniz İle Entegre Ediniz

  Websitenizde, dikkat çekici konumlarda sosyal ağ takip butonlarınız olsun. Hatta sosyal ağdaki paylaşımlarınızı gösterecek bir widget de ekleyebilirsiniz. Ayrıca dlvr.it gibi ücretsiz rss akışınız sayesinde içeriklerinizi otomatik olarak  facebook sayfalarınızda paylaşan hizmetler var. Bu gibi yöntemler ile website içeriklerinizi sosyal ağlarınızda paylaşınız.

  Sosyal Ağlarınızı Sürekli Güncel Tutunuz

  Sosyal ağlarınızı takip ediniz, sürekli güncel tutunuz. Hergün buna ayıracak vaktiniz olmayabilir, o halde ayda bir defaya mahsus bir kaç saatinizi ayırarak tüm gönderilerininizi planlamaya ne dersiniz? Hootsuite gibi uygulamalar tam size göre . Takipçilerinize ilgi çekici gönderilerde bulunun, resim ve videolar paylaşın.

  Sayfanızı İnceleyiniz

  Sayfa istatistiklerinizi sürekli inceleyin. Kitle durumunuzu ( dil, yaş, cinsiyet vs.), beğenme ve beğenmekten vazgeçme kaynaklarına, zamanlarına (gün,saat vb.), sayfanıza gelenlerin kaynaklarına, paylaşımlarınızın aldığı reaksiyonlara vs.  bakın.  Bunlar size yapmanız gerekenlerle ilgili fikir verecektir. Örneğin: Ne zaman paylaşımda bulunmalı, neler paylaşmalı veya paylaşmamalı gibi.

  Rakiplerinizi İnceleyiniz

  Kendiniz kadar rakiplerinizi de incelemelisiniz. www.boomsocial.com bu konuda oldukça başarılı. Rakiplerinizi takip edin, neler paylaşıyor, takipçiler neler beğeniyor, o takipçileri kazanmak için neler yapmalısınız? gibi sorulara yanıt arayın. Onların ve sizin performanslarınızı inceleyin, kıyaslayın.

  Takipçilerinizle İletişimde Olun

  Gelen mesajlara hızlı ve verimli reaksiyonlarda bulunun. Takipçilerinizi küstürmeyin.

  Facebook Reklamları Kullanın

  Sahte facebook takipçi açma, botlarla takipçi kasma yöntemleri ile milyonlara ulaşmış sahte sayfalara, alaksız sayfalara vs. para yatırmayın. Güvenilmeyen 2. el sayfaları da almayın. Bu konuda yapılacak en doğru yatırım yeni bir sayfa oluşturup facebook reklamlar ile sayfanızın tanıtımını yapmaktır. Çünkü ilgi alanında yaşına istediğiniz filtrelerle takipçi kazanabilirsiniz. Ayrıca beğeni başı 0.02 ye kadar düşebilmektedir maliyeti. Yani 100 tl ile 1000-5000 arası takipçi kazanmak mümkün.  Hem de direk olarak sizinle alakalı, kendi seçtiğiniz profilden (yaş, cinsiyet, dil, ülke, ilgi alanı vs. ) takipçiler. Zaten 5000 takipçiden sonrası, yukarıda saydıgım yöntemleri izlemeniz ve uygulamanız durumunda kendiliğinden gelecektir.

  Hediyeler Verin, Soru Sorun vs.

  Sayfa olarak bazı hediyeler, promosyonlar verin. Sayfanızın alanına göre takipçilere bazı imkanlar sunun.

  Sayfanızı İlgi Çekici Hale Getirin

   Unutmadan, profil resmi ve duvar kağıdı önemlidir. Bunları özenle seçin, sayfa bilgilerinizi dikkatli girin.
  Başarılar (=
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
p_ayrac
 • 128 kez görüntülendi.
 • Yorum Yok
Henüz yorum yapılmamış.
 • 9999999-in-1-atari-kasedi_125320

  Benim gibi çocukluğunu 90’larda yaşayanların bu konuyu ziyaret etmesi oldukça muhtemel, sebebi ise o zamanlar başından kalkamadığımız atarilerimizdeki nostaljik oyunlara duyulan  hasret. Sizde biraz nostalji arayışı ile buraya geldiyseniz, lafı fazla uzatmak istemiyorum.

  Aşağıdaki bağlantıdan indirdiğiniz Atari dosyasını .rar içinden çıkarın. Oyun dosyalarını, çalıştıracağınız VirtualNes.exe penceresine sürüklemeniz yeterli.  Kolları takın ve oynamaya başlayın : )

  Baştan belirtelim; çok özlemiş olsanızda şu derdi yaşayamacaksınız :

  giphy

   

  Oyunlar arasında Mario, Tank, Contra, Mortal Combat, Dragon Ball, Bomberman, Captain America, aklınıza gelecek tüm futbol ve dövüş oyunları, pac-man, street fighter, temel reis, bugs bunny, tom & jerry, eline su dökülemeyecek araba yarışı ve uçak oyunları , lode runner, tekken,  vsvsvs. sizi o yıllara götürecek aklınıza gelecek toplamda 1091 oyun. evet o üzerinde 999 yazan kaset işte : ) Hadi iyi eğlenceler

  atari oyunlarını bilgisayarda oynama

   

   

   

   

   

   

  İNDİRME BAĞLANTISI :  http://www.mediafire.com/download/5xspl2cfk6lpx4d/Atari.rar

   

  ATARI CONTRA SÜPER MARİO TANK ATARİ

   

   

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
p_ayrac
 • 200 kez görüntülendi.
 • Yorum Yok
Henüz yorum yapılmamış.
 • internetten-para-kazanmak

  İnternetten Para Kazanma Yolları

  Günümüzde internet kullanımı gittikçe önemini arttırmakta ve her geçen gün farklı bir alanda internet ortamına katılarak pastadan pay almayı amaçlıyor. Bunlardan biriside internetten para kazanma yolları, birçok kişi çalıştığı işin yanında ek bir iş olarak da internetten çeşitli işler yaparak para kazanabiliyor. Peki neler bu işler?

    Ücretsiz Para Kazanma Yolları

  • Bu yollardan birinci sosyal medya hesaplarınızdan para kazanmanızdır. Birçok sosyal medya platformu bulunmakta ve siz istediğiniz, beğendiğiniz bir platforma üye olup, sizleri takip eden gerçek kullanıcılara ulaşırsanız, satış yapan firmalar o firmanın reklamını yapmanız karşılığında sizlere ücret ödeyeceklerdir. Bu iş alanı günümüzde sosyal medya işçiliği olarak geçmektedir.
  • Bir başka internetten para kazanma yöntemi ise youtube kanalı açarak para kazanmaktır. En popüler video platformu olan youtube üzerinde bir kanal oluşturabilirsiniz ve bu oluşturduğunuz kanal ile iliği özgün videolar yükleyip belli bir takipçi sayısına ulaşınca, youtube satış ortaklığı ile ek gelir elde edebilirsiniz. Ne kadar çok izlenme, o kadar çok para. Telif hakkına takılmamaya dikkat ediniz.
  • İnternetten ek gelir elde etmenin farklı bir yolu ise makale yazmaktır. Kaleminize güveniyorsanız ve makale yazabilecek niteliklere sahipseniz, evinizde ya da işyerinizde ufak vakitler ayırarak ek bir gelir imkânı sağlayabilirsiniz. Bionluk, sadeceon, armut vb. sitelerde ilan konusu açabilirsiniz.
  • Reklam izleyerek veya anket doldurarak internetten para kazanma imkânınız da var. Birçok farklı sistem bulunmakta, sizler bu sistemlere kayıt olarak reklam izleyebilirsiniz veya bazı web sitelerine gidip tıklama yapabilirsiniz ve her bu işlem için ücret alırsınız.
  • Web sitesi veya bir blog oluşturarak internetten para kazanma yolları arasında ki en popülerlerindendir. İlgi duyduğunuz bir konu hakkında bir web sitesi açabilir, her gün bir saat geliştirerek belli bir ziyaretçi trafiği elde ederseniz web sitenize veya bloğunuza reklam alabilirsiniz. Google Adsense reklam verenlerin başında gelmektedir. Ancak Adsense’ye kabul görmeyenler için pek çok yerli yabancı, tık başı, gösterim başı veya satış ortaklıgı gibi farklı biçimlerde reklam ortaklığı yapmaktadır. Ayrıca ilgi alanınıza yönelik firmalardan direk reklam teklifleri de alabilirsiniz. Bu sizin sitenizin ne kadar başarılı olup geniş kitlelere ulaşamsıyla, yani sitenizin hiti ile alakalıdır.para-kazanma-yolları

  Ücretli Para Kazanma Yolları

  • İnternetten para kazanma yollarının en çok kazandıranları genelde ücret gerektirenlerindir. Belli bir miktar sermaye yatırarak internet üzerinden forex dediğimiz borsacılık işini yapabilirsiniz tabii bunun için bir miktar ekonomi bilgisine ihtiyacınız var.
  • Geri dönüşüm ile para kazabilirsiniz. Son zamanlarda birçok geri dönüşüm firması kendisi üzerine yatırım yapıp atık madde alan kullanıcılara belli bir süre sonra yüksek ücrete satarak para kazandırmayı vaat ediyor.
  • Alan adı satın alarak para kazanmak. Hayal gücünüz ve ileri görüş niteliklerine sahip iseniz, belli bir ücret ödeyerek ileride popüler olacağını düşündüğünüz alan adlarını satın alabilirsin, daha sonra bu alan adlarını çok daha yüksek ücrete satarak ek gelirimkânı sağlayabilirsiniz.
  • E-ticaret yapabilirsiniz. Günümüzde e-ticaret sitesi açmak oldukça basit. Tek yapmanız gereken ürünleri alıp stoklamak ve bu sitenizden satmak. Bu kadar kolay dğeil tabi, burada esnaf hünerleriniz devreye giriyor .

   

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
p_ayrac
 • 108 kez görüntülendi.
 • Yorum Yok
Henüz yorum yapılmamış.
 • sanal gerçeklik uygulama alanları

  Sanal Gerçeklik Nedir başlıklı yazımda, bu teknolojinin ne olduğuna ve nerelerde kullanılabileceğine dair genel bilgiler paylaştım. Bu yazımda ise, bize bu teknolojiyi sağlayan başlıca cihazları tanıtacağım.

  Hayatımıza hızla giren bu teknoloji ile beraber çıkan sanal gerçeklik gözlükleri, ( VR gözlüğü) hızla büyüyerek 5 milyar dolara ulaşan bir pazar oluşturdu. Teknoloji büyümeye devam ederken, irili ufaklı pek çok teknoloji firması da boş durmadı, bu alana yeni yatırımlar yaptı, varolan yatırımlarını artırdı.

  sanal gerçeklik gözlüğü

  Sanal gerçeklik gözlüğü nedir? Nasıl çalışır?

  Aslında basit mantıkla, 2 farklı lensin doğru açıda birleşmesi şeklindedir. Bu teknoloji ile gelen görüntü ve hareket sensörü ile diğer bir takım sensör ve efektlerin etkisi ile kullanıcı kendisini sanal dünyaya kaptırıyor. İnsanlar kaptırdıkça satışlar artıyor : ) 2015 yılında 5-6 milyon adet sanal gerçeklik gözlüğünün satıldığı söyleniyor. Bu hızla giderse 2018 yılında 5 milyar dolarlık gözlük satılmış olacak.

  Sanal gerçeklik gözlükleriyle insanlar kendilerini bu sahte dünyaya ( o ne demeyin, ben kendisini öyle adlandırıyorum : ) ) kaptırıyor. Peki ne kadar kaptırıyor? Bu gözlüğün kalitesine göre değişir. Bu noktada VR gözlüklerini sundukları yapay ortamın kalitesine göre 3 sınıfa ayırmak mümkün.

  Kısmi Katılımlı Ortamlar

  Kullanıcı dış dünya ile bağlantısını tamamen koparmaz, çünkü bir takım fiziksel unsurlar olaya dahil olur. Örneğin uçuş simülatörleri. Ortam sanal gerçeklik teknolojisi ile sağlanır ancak kabin, kumanda vb. reel öğeler kullanılır.

  sanal gerçeklik simülatör

  Tam Katılımlı Ortamlar

  “Computer Assisted Virtual Environment / Bilgisayar Destekli Sanal Ortam” kısacası CAVE.  Bu teknolojide kullanıcı bütünüyle ortamdadır. Nasıl mı ?  Duvar, tavan ve zemin projeksiyonları, ses, kaskı ekran, dermal-dokunsal algı cihazları (joystick, eldiven vs.) gibi ekipmanlarla olay çok daha duygusaldır : ) Yani ortam sizi ele geçirir,  hatta kendinizden geçirir diyebiliriz.

   

  Çoklu Katılımlı Ortamlar

  Adından da anlaşılıyor, burada yanlız değilsiniz, aynı ortamı başkaları ile paylaşıyorsunuz.  Bir oyunu botla oynamak ve online oynamak arasındaki fark neyse, bu da o.  Şaka şaka, o kadar basit değil. Çoklu katılım ortamlarının gelişmesiyle yapılabileceklerin sınırı yok.  Sadece bir kaç saniye hayal edin, sanal ortamda futbol da mümkün, savaş da, seks de.  Siz yine de savaşmayın, sevişin.

  sanal gerçeklik çoklu ortam

  Genel olarak sanal gerçeklik türleri ile ilgili bilgiler aktardım. Bu kategorideki yazılarımın devamında, en çok satandan en yeni sanal gerçeklik cihazlarına pek çok teknolojiyi tanıtmaya devam edeceğim. Takipte kalın.

  Sanal Gerçeklik Gözlükleri

   

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
p_ayrac
 • 74 kez görüntülendi.
 • Yorum Yok
Henüz yorum yapılmamış.
 • en iyi mobil oyun

   

   

  Mobil teknolojinin gelişmesi, mobil kullanımını da hayli artırdı, bu da oyun dünyasındaki mobilleşmeyi hızlandırdı. Bu yazımızda da, 2015 yılı istatistiklerine göre en çok oynanan mobil oyunları ele alacağız. İşte en çok oynan mobil oyunlar :

  • Overkill 3
  • Drag Racing 4×4
  • Clash of Clans
  • Asphalt 8: Airbone
  • Fifa 15 Ultimate Team
  • Football Manager Handheld 2015-06-20
  • aa
  • Game Of War – Fire Age

  Yukarıda yer alan listedeki oyunlar, 2015 yılı içerisinde en popüler oyunlar listesine girmiş oyunlardır. Mobil oyunlardan en çok tercih edilenleri görmektesiniz.

  Yukarıda yer alan oyunların ortak bir özelliği var aslında, zaman kavramı ve seviye ilerleme metodunun bu oyunların hepsinde olduğunu görmektesiniz. Anlaşılan o ki sektördeki gelişmeler artık her zaman bu yönde olacak ve  tek tük simülasyon oyunların daha az popüler olmaktadır. Bağımlılık yapmasından dolayı tercih edilmek istenmese dahi tercih edilen mobil oyunların grafik ve boyutlarındaki ilginç durumu da sizinle paylaşmak istiyoruz. Çoğu yeni çıkan mobil oyunların boyutları çok yüksek derecede olmaktadır ve boyutuyla beraber grafiğinde çok daha gerçekçi ve kaliteli canlı renklere sahip olmasından dolayı, mevcut birçok mobil cihazların kaldırmayacağı şekilde oyunlar sektöre sunulmaktadır. Bu şekilde mobil cihaz pazarına da el atarak, kullanıcılarının mevcut mobil cihazlarını değiştirterek cansız olan mobil cihaz sektörünü bile oyun yapımcıları isteklerine göre hareketlilik sağlayabiliyorlar.

  Listede yer alan mobil oyunları tercih edebilirsiniz, maddeler halinde verdiğimiz oyunlar Android tabanlı mobil cihazları desteklediği gibi bizler ise oyunların hemen hemen hepsini test ederek başarılı bir grafiğe sahip olduklarını saptadık lakin sizler yinede o algıdaki değişikliklerden habersiz olmayın.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
p_ayrac
 • 660 kez görüntülendi.
 • Yorum Yok
Henüz yorum yapılmamış.
 • ekran koruyucu ve kılıf tavsiyesi

   

  Binlerce TL verip aldıgınız telefonun yere düşüp ekranınız tuz-buz olmasını veya kasasının çatlayıp patlamasını tabiki de istemezsiniz. Size tavsiyem, binlerce tl verdiğiniz telefonu korumak için 100-200 tl daha vermekten kesinlikle çekinmeyiniz. Mobil cihazların son derece aktif kullanıldıgı günümüzde, başına bu tür şeylerin gelmemesi neredeyse imkansız. Bu tür kazalar sonucu oluşan hasarların garanti kapsamı dışında oldugunu da düşününce; telefonunuzu korumak için ayırdıgınız bütçe hakkını sonuna kadar verecektir.

  Eğer telefonunuz için kılıf ve ekran koruyucu almak istiyor ve ne alacağınıza karar veremediyseniz, sizin için önerebileceğim kombin fiyat /performans olarak en iyi seçeneği sunan Spigen kılıf ve Buff ekran koruyucu olacaktır. Uzun araştırmaların sonucunda ulaştıgım bu 2 kombini note 5 telefonumda denedim ve oldukça memnunum. Gerek dayanım, gerek konfor olarak hiç bir problem yaşamadım. [ kılıfın çıkarılması biraz zorluyor, onun dışında : ) ]

  Aşağıda bu 2 markanın ürünleri ile ilgili bazı test ve inceleme videoları yer almaktadır.  Teste geçmeden önce, Spigen’in onlarca alternatifi arasında, incelediğim testlerde ve yorumlarda en olumlu sonucu alan ürünü ise Neo Hybrid oldugunu belirtmek isterim.

  Spigen’in Samsung Note 5 ve S6 Edge Plus için ürettiği kılıfların incelenmesi

  SpigenDüşürme Testleri

   

  Buff Ekran Koruyucu Testleri

   

  Kazasık belasız telefonlar 🙂

   

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
p_ayrac
 • 553 kez görüntülendi.
 • Yorum Yok
Henüz yorum yapılmamış.
Sayfa 1 Toplam: 16123410...Son Sayfa »

Bu site Aykut ÖZDEMİR tarafindan kurulmuştur.