• sanal gerçeklik uygulama alanları

  Sanal Gerçeklik Nedir başlıklı yazımda, bu teknolojinin ne olduğuna ve nerelerde kullanılabileceğine dair genel bilgiler paylaştım. Bu yazımda ise, bize bu teknolojiyi sağlayan başlıca cihazları tanıtacağım.

  Hayatımıza hızla giren bu teknoloji ile beraber çıkan sanal gerçeklik gözlükleri, ( VR gözlüğü) hızla büyüyerek 5 milyar dolara ulaşan bir pazar oluşturdu. Teknoloji büyümeye devam ederken, irili ufaklı pek çok teknoloji firması da boş durmadı, bu alana yeni yatırımlar yaptı, varolan yatırımlarını artırdı.

  sanal gerçeklik gözlüğü

  Sanal gerçeklik gözlüğü nedir? Nasıl çalışır?

  Aslında basit mantıkla, 2 farklı lensin doğru açıda birleşmesi şeklindedir. Bu teknoloji ile gelen görüntü ve hareket sensörü ile diğer bir takım sensör ve efektlerin etkisi ile kullanıcı kendisini sanal dünyaya kaptırıyor. İnsanlar kaptırdıkça satışlar artıyor : ) 2015 yılında 5-6 milyon adet sanal gerçeklik gözlüğünün satıldığı söyleniyor. Bu hızla giderse 2018 yılında 5 milyar dolarlık gözlük satılmış olacak.

  Sanal gerçeklik gözlükleriyle insanlar kendilerini bu sahte dünyaya ( o ne demeyin, ben kendisini öyle adlandırıyorum : ) ) kaptırıyor. Peki ne kadar kaptırıyor? Bu gözlüğün kalitesine göre değişir. Bu noktada VR gözlüklerini sundukları yapay ortamın kalitesine göre 3 sınıfa ayırmak mümkün.

  Kısmi Katılımlı Ortamlar

  Kullanıcı dış dünya ile bağlantısını tamamen koparmaz, çünkü bir takım fiziksel unsurlar olaya dahil olur. Örneğin uçuş simülatörleri. Ortam sanal gerçeklik teknolojisi ile sağlanır ancak kabin, kumanda vb. reel öğeler kullanılır.

  sanal gerçeklik simülatör

  Tam Katılımlı Ortamlar

  “Computer Assisted Virtual Environment / Bilgisayar Destekli Sanal Ortam” kısacası CAVE.  Bu teknolojide kullanıcı bütünüyle ortamdadır. Nasıl mı ?  Duvar, tavan ve zemin projeksiyonları, ses, kaskı ekran, dermal-dokunsal algı cihazları (joystick, eldiven vs.) gibi ekipmanlarla olay çok daha duygusaldır : ) Yani ortam sizi ele geçirir,  hatta kendinizden geçirir diyebiliriz.

   

  Çoklu Katılımlı Ortamlar

  Adından da anlaşılıyor, burada yanlız değilsiniz, aynı ortamı başkaları ile paylaşıyorsunuz.  Bir oyunu botla oynamak ve online oynamak arasındaki fark neyse, bu da o.  Şaka şaka, o kadar basit değil. Çoklu katılım ortamlarının gelişmesiyle yapılabileceklerin sınırı yok.  Sadece bir kaç saniye hayal edin, sanal ortamda futbol da mümkün, savaş da, seks de.  Siz yine de savaşmayın, sevişin.

  sanal gerçeklik çoklu ortam

  Genel olarak sanal gerçeklik türleri ile ilgili bilgiler aktardım. Bu kategorideki yazılarımın devamında, en çok satandan en yeni sanal gerçeklik cihazlarına pek çok teknolojiyi tanıtmaya devam edeceğim. Takipte kalın.

  Sanal Gerçeklik Gözlükleri

   

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
p_ayrac
 • 3 kez görüntülendi.
 • Yorum Yok
Henüz yorum yapılmamış.
 • en iyi mobil oyun

   

   

  Mobil teknolojinin gelişmesi, mobil kullanımını da hayli artırdı, bu da oyun dünyasındaki mobilleşmeyi hızlandırdı. Bu yazımızda da, 2015 yılı istatistiklerine göre en çok oynanan mobil oyunları ele alacağız. İşte en çok oynan mobil oyunlar :

  • Overkill 3
  • Drag Racing 4×4
  • Clash of Clans
  • Asphalt 8: Airbone
  • Fifa 15 Ultimate Team
  • Football Manager Handheld 2015-06-20
  • aa
  • Game Of War – Fire Age

  Yukarıda yer alan listedeki oyunlar, 2015 yılı içerisinde en popüler oyunlar listesine girmiş oyunlardır. Mobil oyunlardan en çok tercih edilenleri görmektesiniz.

  Yukarıda yer alan oyunların ortak bir özelliği var aslında, zaman kavramı ve seviye ilerleme metodunun bu oyunların hepsinde olduğunu görmektesiniz. Anlaşılan o ki sektördeki gelişmeler artık her zaman bu yönde olacak ve  tek tük simülasyon oyunların daha az popüler olmaktadır. Bağımlılık yapmasından dolayı tercih edilmek istenmese dahi tercih edilen mobil oyunların grafik ve boyutlarındaki ilginç durumu da sizinle paylaşmak istiyoruz. Çoğu yeni çıkan mobil oyunların boyutları çok yüksek derecede olmaktadır ve boyutuyla beraber grafiğinde çok daha gerçekçi ve kaliteli canlı renklere sahip olmasından dolayı, mevcut birçok mobil cihazların kaldırmayacağı şekilde oyunlar sektöre sunulmaktadır. Bu şekilde mobil cihaz pazarına da el atarak, kullanıcılarının mevcut mobil cihazlarını değiştirterek cansız olan mobil cihaz sektörünü bile oyun yapımcıları isteklerine göre hareketlilik sağlayabiliyorlar.

  Listede yer alan mobil oyunları tercih edebilirsiniz, maddeler halinde verdiğimiz oyunlar Android tabanlı mobil cihazları desteklediği gibi bizler ise oyunların hemen hemen hepsini test ederek başarılı bir grafiğe sahip olduklarını saptadık lakin sizler yinede o algıdaki değişikliklerden habersiz olmayın.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
p_ayrac
 • 582 kez görüntülendi.
 • Yorum Yok
Henüz yorum yapılmamış.


 • ekran koruyucu ve kılıf tavsiyesi

   

  Binlerce TL verip aldıgınız telefonun yere düşüp ekranınız tuz-buz olmasını veya kasasının çatlayıp patlamasını tabiki de istemezsiniz. Size tavsiyem, binlerce tl verdiğiniz telefonu korumak için 100-200 tl daha vermekten kesinlikle çekinmeyiniz. Mobil cihazların son derece aktif kullanıldıgı günümüzde, başına bu tür şeylerin gelmemesi neredeyse imkansız. Bu tür kazalar sonucu oluşan hasarların garanti kapsamı dışında oldugunu da düşününce; telefonunuzu korumak için ayırdıgınız bütçe hakkını sonuna kadar verecektir.

  Eğer telefonunuz için kılıf ve ekran koruyucu almak istiyor ve ne alacağınıza karar veremediyseniz, sizin için önerebileceğim kombin fiyat /performans olarak en iyi seçeneği sunan Spigen kılıf ve Buff ekran koruyucu olacaktır. Uzun araştırmaların sonucunda ulaştıgım bu 2 kombini note 5 telefonumda denedim ve oldukça memnunum. Gerek dayanım, gerek konfor olarak hiç bir problem yaşamadım. [ kılıfın çıkarılması biraz zorluyor, onun dışında : ) ]

  Aşağıda bu 2 markanın ürünleri ile ilgili bazı test ve inceleme videoları yer almaktadır.  Teste geçmeden önce, Spigen’in onlarca alternatifi arasında, incelediğim testlerde ve yorumlarda en olumlu sonucu alan ürünü ise Neo Hybrid oldugunu belirtmek isterim.

  Spigen’in Samsung Note 5 ve S6 Edge Plus için ürettiği kılıfların incelenmesi

  SpigenDüşürme Testleri

   

  Buff Ekran Koruyucu Testleri

   

  Kazasık belasız telefonlar 🙂

   

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
p_ayrac
 • 481 kez görüntülendi.
 • Yorum Yok
Henüz yorum yapılmamış.
 • modüler-toplama-telefon

  Toplama pcleri düşünün, farklı donanımları farklı özelliklerde temin ederek kullanım amacımıza yönelik ideal bir cihazı oluşturabiliyoruz. İstersek bir çizim bilgisayarı veya oyun canavarı haline getirebiliyoruz.  Modüler telefonlar da bu amaçla geliştirilmiş teknolojilerdir. Akıllı telefon kullanıcıları ile ilgili yapılan araştırmalar gösteriyor ki, pek çok kullanıcı sahip olduğu telefonun pek çok özelliğini kullanmıyor.  Bu da modüler telefon teknolojisinin geliştirilmesinin en temel sebeplerinden birisi. Kullanıcılar, değişen modüller sayesinde kullanım amaçlarına yönelik telefonu elde edebiliyorlar. Ayrıca, bozulan parçanın değiştirilmesi, telefonun donanımsal olarak upgrade edilmesi çok daha kolay bir hal alıyor. Ekran, kamera, pil, klavye, mikrofon, hoparlör gibi her şey modül olabiliyor ve değiştirilebiliyor. (Şuan tüm bu donanımlar modüler hale gelmese de ileri teknolojiler buna imkan tanıyacak) Modüler telefon teknolojisinin gelişmesi ile piyasadaki gidişat değişerek, kullanıcının kontrolüne daha fazla geçeceğe benziyor.

  Modüler telefon kavramını  Lg G5 ile yakından tanımaya başladık. LG G5 modelinde sunduğu modül hizmeti ile, isterseniz bir dijital kameraya, isterseniz bir Hi-Fi oynatıcısına dönüşüyor. Lg G5’in modüllerini yakından tanıyalım :

  G CAM Plus

  LG CAM Plus

  Mobil  fotoğrafçılık deneyiminizi oldukça artıracak bir aksesuar. Güç, deklanşör, kayıt ve yakınlaştırma tuşları var. 1200 mAh ek batarya kapasiteli, rahat kullanımlı, led ekranlı  bir donanım. Sezgisel otomatik odaklama ve pozlama kilidi de diğer özellikleridir.

   

  Hi-Fi Plus

  LG Hi-Fi Plus

  Adeta taşınabilir bir ses oynatıcısı olarak, ses deneyiminizi yüksek kaliteye ulaştırıyor. Ayrıca diğer akıllı telefon ve bilgisayarlara da bağlanıyor.

   

   

   

   

   

  Google Project Ara Modüler Telefonu

  google-ara-modular-phone-22357

  Google 2013 yılından beri Project Ara adıyla üzerine çalıştıgı modüler telefonu rötarlı olarak 2017 de satışa sunacak. Her ne kadar ilk haline göre daha kısıtlı özellikler sunacak olsa da-ekran, işlemci ve hafıza  modüler olmayacak-, yine de çok ses getireceğe benziyor.  Peki neler modüler olacak?  e-ink ekran, kamera, sensörler, hoparlör, mikrofon, programlanabilir dokunmatik modül, destek çubuğu(telefonu yan veya dik olarak sabitleyebilmenize olanak sağlıyor) herhangi bir fonksiyonu olmayan ancak telefonun tasarımını değiştirebileceğiniz modül ve parmak izi okuyucu. Bu parçalar saniyeler içerisinde değiştirilebilecek. Telefonla ilgili alınan başka bir bilgi ise 5.3 inç ekranla gelecek olması.

   

  daha fazla bilgi : https://atap.google.com/ara/

   

  Bu teknolojinin avantaj ve dezavantajları hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
p_ayrac
 • 387 kez görüntülendi.
 • Yorum Yok
Henüz yorum yapılmamış.
 • pokemon-go-1

  Merhabalar

  Pokemon Go, diğer oyunlar gibi sürekli güncelleme halinde. Ancak bu oyun henüz Türkiye’ye gelmediğinden farklı kaynaklardan .apk indirip kurdugumuz için, otomatik güncelleştirmeleri alamıyoruz ve bunu manuel yapmak durumundayız. Bir gün oyuna girdiniz ve güncelleme nedeniyle açamadınız mı ? Sizi markete yönlendiriyor, market de ülkenizde geçerli değil diyor 🙂 Korkmayın, oyunda geldiğiniz seviyeye topladıgınız pokemonlara birşey olmadı, kaldıgınız yerden devam edebileceksiniz yani öncelikle bunu belirtip yüreğinize su serpeyim : )

  Yapmanız gereken oyunu kaldırmak, güncel versiyonu bulup indirmek ve tekrar kurmak. Oyunu tabir-i caizse kaçak kullandıgınız için sizi cezalandırmayacak yani : )

  Versiyon güncellemelerini aşağıdaki linkte All versions başlıgı altında takip edebilir, son sürümü bu linkten indirerek oyununuzu güncelleştirebilirsiniz

  http://www.apkmirror.com/apk/niantic-inc/pokemon-go/

   

   

   

   

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
p_ayrac
 • 175 kez görüntülendi.
 • 1 Yorum

Son Yorum: kadir yiğit

Sonunda gelmiş desenize güncelleme :D
 • pokemon-go

  Pokemon yakalamak için frene basıp zincirleme kazaya yol açanlar, mikrofon uzatan muhabiri görmeyip çarpanlar, yolda telefonuna bakarken size ayak bağı olanlar, anlamsız gezinen tipler, reklamlar vsvs. bu nedenle Pokemon Go ‘ya denk geldiniz mi demiyorum, çıkalı çok kısa süre oldu -hatta henüz daha Türkiye’de resmi olarak  açılmadı- ancak getirdiği büyük sesle herkesin haberi olmuştur heralde. Peki nedir bu yıllar öncesinin efsanesini tekrar canlandıran oyun?

  pokemon-go-1Artırılmış gerçeklik ile, alışılagelen oyunların ötesine geçen Pokemon Go, sizi sokaklara, meydanlara itiyor.  Oyunu indirip profiliniz oluşturduktan sonra, haritada gezinip Pokemon yakalayabilir, Poke Stoplara giderek çeşitli itemler alabilir, gym adı verilen meydanlara gidip Pokemonlarınızı savaştırabilir, oranın lideri olabilirsiniz. Bu gezgin ve sosyal yönü de oyunu diğerlerinden farklı kılıyor, bu kadar ses getiriyor, çok kısa sürede Nintendo hisse değerini milyarlarca dolar artırıyor. Yüklenme sayısı Tinder’ı geçerken, aktif kullanıcı sayısı Twitter’a yaklaşmış durumda. ApkMirror gibi aşağıda indirme linkini verdiğim sitelerden bazıları ise; an itibari ile patlamış durumda : ) onlarda apk ları paylaşırken bu kadar olacağını tahmin etmemiştir.

  Önce Oyunu İndirelim:

  Oyunu indirmeden önce, işte gereksinim duyulan sistem özellikleri :

  Android Sistem Gereksinimleri:
  •Android 4.4 – Android 6.0.1
  (Android N desteklenmiyor)
  •İdeal çözünürlük 720×1280 pixel (tablet için uygun değil)
  •Güçlü İnternet Bağlantısı (Wi-Fi, 3G, or 4G)
  •GPS and Konum Servisleri
  •Intel İşlemciler Desteklenmemektedir.

  iOS Sistem Gereksinimleri:
  •iPhone 5+
  •iOS 8+
  •Güçlü İnternet Bağlantısı (Wi-Fi, 3G, or 4G)
  •GPS and Konum Servisleri
  •Telefona jb işlemi yapıldıysa oyun oynanamaz.

  Pokemon Go İndir

  Android kullanıcıları oyunu indirmek için 

  http://tr.fobito.com/android/pokemon-go

  http://tr.fobito.com/android/pokemon-go

  yukarıdaki linkleri kullanabilirler. Unutmamaları gereken, dış kaynaklardan yüklemeye izin vermeliler, zaten apk yı indirip oyunu kurmaya çalışıtıgınızda sizden bu izni isteyecek.

  IOS kullanıcıları için olay biraz daha zahmetli. APP Store den çıkış yapıp, sonrasında Safari üzerinden Pokemon Go diye aratıp çıkan App Store linkine tıklıyorsunuz.  Mağazanızda yok diyecek, Geç diyerek Yeni Zelanda’ya geçiyorsunuz.  Daha sonra tekrar feyk bir hesap oluşturup oyunu indiriyorsunuz. Oyunu indirdikten sonra orjinal hesabınızla giriş yapıp devam edebilirsiniz.

  Ben ilgili linklerden indirdim oynadım bir sorun yaşamadım, ancak size garanti vermiyorum, ne virüs konusunda, ne de güncelleme vs. sonrasında veri kaybolma durumu karşısında-her ne kadar ihtimal vermesem de- Yani sonra vay efendim… olmasın.

  Biraz Oynayalım

  pokemon-go-2Oyunu açın, gezin tozun Pokemon’ları toplayın, level atlayın, haritada beliren Poke Stop’lara uğrayın, Pokemon toplamanıza yarayacak poke toplarını kapın, savaşta yorgun düşen pokemonlarınızı iyileştirecek çeşitli iksirler, pokemon yakalamanızı kolaylaştıracak çilekler, yumurta ve yumurta kırıcılar ve çeşitli itemler kazanın, yürüyün koşun yumurta çatlatın. Level 5 olduktan sonra GYM noktalarına gidip, savaşın, kazanın, kaybedin, lider olun vs. bu oyunda durmak yok! senin ve telefonunun enerjisi olduğu sürece. Savaşmakla ilgili de bir tüyo vereyim, hamle sırası beklemeyin, hızlı olan kazanır. Pokemonun özel vuruşunu kullanmayı da unutmayın. Özel vuruş hakkının ne zaman geldiğini, savaşırken pokemon güç barının altındaki barda görebilirsiniz. O bar dolunca uzunca basın ve özel vuruşu kullanın. Pokemonunuz hasar görürse  iyileştirebilirsiniz, öldü diyelim-allah korusun-? itemlerle evrimleştirebilir veya şeker karşılığında verebilirsiniz. Bu arada aynı Pokemon’dan birden fazla varsa transfer edebiliyorsunuz. Aynı pokemonunuzdan 10 tane var diyelim, en düşük seviyedeki 9 pokemonu transfer edip karşılıgında 9 şeker kazanabilirsiniz, bu şekerlerle de diğer pokemonu evrimleştirebilirsiniz.

  Bir kaç ipucu daha vereyim; poke topları boşuna harcamayın benim gibi, pokemon yakalamaya çalışırken atış tuşuna basılı tutun, halka yeşil ve küçük durumdayken atın, böylece daha isabetli atış yaparsınız. İlk 3 pokemonu es geçtiğinizde karşınıza Pikachu çıkıyormuş; ben bu bilgiyi çok geç aldım, siz deneyin. Ayrıca, yumurta ne kadar yüksek km de çıkarsa; içinden çıkacak olan şey de o kadar iyi. Sayılı kullanımı olan yumurta kırıcılarınızı daha yüksek km li yumurtalarla harcayın. Yumurtaları ne kadar hızlı çatlatırsanız içerisinden o kadar kaliteli öğe çıkıyor. Bol şans…

   

  Şarj demişken, gps, internet bağlantısı ve kamerayı kullanan bu oyun, tam bir şarj canavarı. harici şarj aleti ile gezmenizi tavsiye ederim. Tasarruf etmek için, AR moduna geçip kameradan kurtulabilirsiniz. Ancak bu oyunun gerçekciliğini azalttıgından bazılarının hoşuna gitmeyebilir, saygı duyarım : )

  Pokemon bileklikleri de çıktı, ancak kullanmadım, oyun içinde zorunlı değil bunu belirtmek isterim. Bildiğin en büyük avantajı, ekran kapalıyken de oyunun çalışıyor olması. Böylece yumurtaları çatlatmak için ekranı açık bırakmak zorunda kalmıyorsunuz

   

  Dikkat!

  Dikkat etmek gereken konu, bu oyun sizi meydanlarda, camilerde, tarihi yerlerde vs. kalabalaık ortamlarda toplayacak, bu da gasp, taciz hatta belki terör riskini de artırabilir. Umarım olmaz ancak, oyunun korkutan ve şimdiden acaba dedirten bir yönü de bu malesef.

  Peki Pokemon Go resmi olarak Türkiye’ye ne zaman gelecek? Bu sorunun cevabını inanın ben de bilmiyorum.

  Oyunu öğrenmek isteyenler için :

   

   

  daha fazlası için ziyaret ediniz : http://www.pokemongo.gen.tr/  Güzel bir site, oldukça detaylı rehberler mevcut.

  pokemon-go-3

  Bu oyunla beraber, sokaklarda sanal gerçeklik ile counter-strike vs. oynama tekrar aklıma geldi. keşke olsa =)

  Oyunla ilgili çeşitli rehber ve tüyoları paylaşmaya devam edeceğim, oyun beni de fena sarmış durumda 🙂 Çeşitli pokemon go rehberi paylaşımları için takipte kalınız 🙂

  İyi oyunlar…

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
p_ayrac
 • 254 kez görüntülendi.
 • Yorum Yok
Henüz yorum yapılmamış.
 • seo-hatası

  SEO, arama motoru optimizasyonu yani arama motorlarında ulaşılan sonuçların iyileştirilmesi, sizin öne çıkarılmanız amacıyla yapılan çalışmaların tamamına verilen isimdir. Bu nedenle arama motorlarının yani büyük bir oranda Google arama motorunun kriterlerine göre düzenlenen çalışmalardan oluşmaktadır. En iyi SEO firmaları, Google tarafından gerçekleştirilen değişiklikleri ve yenilikleri dikkate alan, algoritmalardaki değişiklikleri sürekli olarak takip eden ve inceleyen, analiz eden firmalardır. Çünkü bu işte başarılı bir sonuç elde etmenin anahtarı, kullanıcılarına en iyi deneyimi sunmayı hedefleyen Google’ın stratejisini ve buna uygun olarak gerçekleştirdiği çalışmaları takip etmek olacaktır. SEO çalışması hakkında ayrıntılı bilgi almak için: http://www.seouzmani.info/seo-calismasi-yaptirmak-istiyorum/ bağlantısını takip edebilirsiniz.

  Başarılı SEO firmaları tarafından belirlenen stratejiler çerçevesinde yapılan çalışmaların özgün ve uygun olmasının yanı sıra, doğal ve gerçeğe uygun şekilde yapılmış olan çalışmalar olması da önemlidir. Örneğin sosyal medya imlemeleri yapılırken, adınızdan hiç bahsedilmezken birden yüzlerce, binlerce, onbinlerce kez adınızdan bahsedilmesi, sitenize link verilmesi normal olmayacaktır. Aynı şekilde başka sitelerden alınan backlinklerin de doğal görünümlü ve gerçeğe uygun olduğu düşünülebilecek linkleri kapsayacak şekilde hazırlanması, inşa edilmesi gerekir. Başarılı SEO Firmaları hakkında bilgi almak için tıklayın.

  Diğer bir konu da çalışmalar sırasında kullanılan içeriklerin SEO uyumlu olmasına dikkat edilmesidir. Örneğin SEO uyumlu makale üretebilen yazarlardan yardım alınmalı, onların ürettiği içerikler kullanılmalıdır. Aslında SEO uyumlu içerikler üretmek de çok zor değildir. Başlık etiketlerinin kullanımı, görsellerin isimlendirilmesi, title ve description yani etiket ve açıklama kısımlarının dikkatli bir şekilde hazırlanması gerekecektir. Tabi ki makaleler ve diğer içerikler özgün ve aynı zamanda dikkat çekici metinler, içerikler şeklinde hazırlanmalıdır. İleri düzey e-ticaret SEO hizmeti almak için http://www.seouzmani.info/bugun-kullanabileceginiz-5-e-ticaret-seo-ipucu/ bağlantısını inceleyebilirsiniz.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
p_ayrac
 • 123 kez görüntülendi.
 • 1 Yorum

Son Yorum: Metro Tesisat

Yanlış seo çalışmaları büyük sıkıntı yaratabiliyor o yüzden düzgün seo yapılmalıdır.
 • tek mouse iki bilgisayar

  Bir fare ile iki bilgisayar kullanımını artık mümkündür. Bir klavye ve bir fare ile birden fazla bilgisayarı kontrol edebilirsiniz. Hatta bu sayı 3-4 e kadar çıkabilir. Günümüzde böyle bir özelliğe duyulan ihtiyaç fazladır.  Çünkü günümüz teknoloji devri. Bütün işlerimizi sanal dünyadan bilgisayar üzerinden yapmaktayız. Çoğu evde birden fazla bilgisayar bulunmaktadır. Özellikle bilgisayar üzerinden çalışan kişiler böyle bir sisteme ihtiyaç duyar. Farklı bilgisayarda işi olanlar için sürekli fare ya da klavye değiştirmek sıkıcı ve zahmetli olmaktadır. Bu tür kişilerin zamanı oldukça değerlidir ve sürekli değiştirmek onlar için zaman kaybına sebep olur. Ve bu sürekli fare ve klavye değişimi kafa karıştırır, buda hata yapmamıza sebep olur. Bunun çözümü artık mümkündür. Bunun çözümü fare ve klavyeyi iki ya da daha fazla bilgisayar ile ortak kullanımına açmaktır. Bu işlem bazen karışık olabilir. Fakat sürekli klavye ve fare değiştirmekten daha avantajlı bir uygulamadır.

  Bilgisayar Arası Fare Ve Klavye Paylaşımı

  Günümüzde tek bir fare ve klavye ile birden fazla bilgisayarı kontrol etmek oldukça kolaydır. Bu işlemi yapabilmemiz için bazı programlar geliştirilmiştir. Microsoft The Garage’ın geliştirdiği Mouse Borders programı ile 4 farklı bilgisayarı tek bir fare ile kontrol edebilirsiniz. Bu programın kurulumu ve kullanımı oldukça basittir. Bu programın kullanımı için internette eğitim videoları ve resimli anlatımlı eğitim yazıları bulunmaktadır.

  Mouse Borders Kurulumu

  Mouse Borders kurulumu ve kullanımı oldukça kolaydır. Kurulum dosyasını çalıştırın. Açılan pencerede “Accept and Install” kısmına basınız. Bu açılan pencerede programı daha önce kurup kurmadığınızı sormaktadır. Bu ilk yükleme olacağı için “NO” tuşuna basmalısınız. Daha sonra açılacak pencerede bazı kodlar karşınıza çıkacaktır. Bu kodlardan birisi makinenize dair bir güvenlik kodudur. Bu kodu bağlamak istediğiniz diğer makinede kullanmak için kullanılır. Aynı zamanda bu pencerede makinenizin adı çıkacaktır. Bunu da diğer makinede kullanmanız gerekiyor. Daha sonra bağlamak istediğiniz makineye geçerek Mouse Without Borders programını indirin ve kurun. Bu sefer programı daha önce başka cihaza kurup kurmadığınızı sorduğunda “YES” butonuna basın. Daha sonra açılan ekrana bu kodları yazınız. Bu kodları girdikten sonra onaylayınız ve ileri butonuna basarak işlemi tamamlayınız.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
p_ayrac
 • 106 kez görüntülendi.
 • Yorum Yok
Henüz yorum yapılmamış.
 • Assassin's Creed Chronicles Russia

  Ubisoft firmasının yok satan oyunlarından olan Assassin’s Creed serisine bir yeni oyun daha ekleniyor. Pek istenilen sevgiyi bulamamış olsa da yine de incelemeye değer bir oyun. Rusya fikri ortaya atıldığında gerçekten çok heyecanlandığımı belirtmem gerek. Zaten bu seriyi seven oyunculara oyun hangi bölgede geçsin diye sorduğunuz da şüphesiz hepsi Çin Hindistan ve Rusya gibi ülkeleri sayacaklardır.

  Rusya fikriyatı ortaya atıldığında gerçekten çok fazla sevindirici oldu diyebiliriz. Fakat oyunun tarzı Chronicles olduğundan oyuncuları biraz üzdüler.

  Siyah Beyaz Zamanlara Ger Dönüş

  Ubisoftun bu yeni oyunu bizleri siyah beyaz dönemlere adeta yeniden götürüyor. Bu ilginç ışıklandırma ve grafiksel dizaynı gördüğümde gerçekten oldukça etkilendim diyebilirim. Çünkü çok farklı bir hava katıyor.

  Oyunda 1918 yılının Rusya’sına doğru bir serüven yaşayacağız. O dönem de Nikolai Orelov adlı bir suikastçıyı canlandırıyoruz. Bu karakterin çok karizmatik olduğunu söylemem ama bıyıkları var bu ilginç bir detay olabilir.

  Nikolai Bu işten vazgeçerek ailesi ile birlikte düzgün ve kansız bir hayat sürmek istiyor. En çok istediği şey ise Rusya’dan uzaklaşmak. Fakat henüz işi bitmiş değil ve onun için son bir görev daha var.

  Oyunda siyah ve beyazların yanı sıra gözümüze yer yer sarı ve kırmızılıklar rastlamakta. Ayrıca Climax oyunda gitmemiz gereken yerleri oldukça iyi renk paletleri sayesinde bizlere belirtiyor.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
p_ayrac
 • 71 kez görüntülendi.
 • Yorum Yok
Henüz yorum yapılmamış.
 • adblock plus

   Akıllı telefonlarınızı kullanırken gerek duyduğunuz ve işinize yarayacak programlar olabiliyor. Kimi yerde dosyalarınızı kurtarmak, kimi yerde cihazınızın ses sorunlarını çözmek ya da cihazınız üzerinde düzenlemeler yapmak isteyebiliyorsunuz. Bunun için gerekli olan birkaç uygulamayı bu başlık altında topladım. İşinize yarayabilecek uygulamaları incelemenizi tavsiye ederim.

   

  AdBlock Plus

  adblock plusCihazlarınızda karşınıza çıkan sürüyle reklam sizi canınızdan bezdirebiliyor. Yüklerken bir ücret gerekmeyen açık kaynak kodlu bir uygulama olan AdBlock Plus, android işletim sistemli cihazınızda karşınıza çıkan reklamlardan kurtulmanıza yardımcı olmayı amaçlıyor. İçerisinde bulundurduğu gelişmiş ayarlar sayesinde istediğiniz bir sitede reklamları engelleyebiliyorsunuz. Ancak reklam engelleme probleminizi çözecek bu uygulamayı Google Play Mağazasında bulmanız mümkün değil. İnternet’ten apk dosyası şeklide indirerek kurabilirsiniz.

  Dumpster

  Dumpster

  Sizin için gerekli olan dosyaları akıllı telefonunuzda bulundurabiliyor ve bazen de onları arızalardan ya da hatalarınızdan dolayı kaybedebiliyorsunuz. Dumpster sayesinde böyle bir sorun yaşamanızın önüne geçilebiliyor. Kaybettiğiniz dosyaları bu program sayesinde kolayca bulabilir ve kurtarabilirsiniz. Ücretsiz olarak Google Play’dan indirebilirsiniz. Ancak belirtmem gerekir ki kurduktan sonraki dosyaları bulabiliyor.

  Greenify

  Greenify

  Bezdirdi artık bizi bu bataryaların çabuk bitmesi. Ancak Greenify sayesinde akıllı telefonunuzun batarya ömrünü artırabilirsiniz. Kullanımı gayet kolay olan bu uygulama ile cihazınızda güç tüketen bütün uygulamaları bularak onları derin uykuya alabiliyorsunuz. Bu büyük bir oranda batarya tasarrufu sağlıyor. Tek yapmanız gereken ücretsiz olarak indirmek ve güç sarf eden uygulamaları bularak derin uykuya almak.

  Servicely

  Servicely

  Servicely ise arka planda açık durumda olan uygulamaları kontrol edebilmeniz için geliştirilen bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor. Akıllı cihazınızda arka plan uygulamalarını tespit ediyor, gerekirse kapatıyor ve pil kullanımınıza yardımcı olabilecek tüyolar verebiliyor. Bu programı da ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

  Viper4Android

  Viper4Android

  Cihazınızdan çıkan sesten memnun değilseniz kullanabileceğiniz en güzel uygulamalardan biri Viper4Android. Bluetooth ile çalışan kulaklıkların haricinde bütün kulaklıklara ve cihazınızda bulunan hoparlöre müdahale edebildiğiniz ve kendine ait ses ekolayzır ve ses sürücüsü bulunuyor. Bu sayede ses çıkışını değiştirmenize olanak sağlıyor. XDA android geliştirici sitenin yaptığı bu uygulamaya geliştiricinin sitesinden ulaşabilirsiniz.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
p_ayrac
 • 91 kez görüntülendi.
 • Yorum Yok
Henüz yorum yapılmamış.
 • Camera Zoom Fx

  Fotoğraf düzenlemede esas amaç, genellikle dekoratif olmaktadır. Dekoratif olmasından kasıt, fotoğrafın boyutundan ziyade renk ve canlılığı konusunda yapılan değişiklikler ile fotoğraf daha ilgi çekici ve çok daha canlı veya cansız hale gelerek, fotoğrafta yer alan her nesnenin daha karizmatik ve ilgi çekici olduğunu göstermek. Bu sebepten dolayı da Android mobil cihaz kullanan kullanıcıların tercih ettiği 10 fotoğraf düzenleme uygulamalarını araştırarak, sizlere tercih edilmesi uygun fotoğraf düzenleme programlarını sunduk. Özel kamera sistemlerine sahip olan cihazlar olduğu gibi yüksek Ultra HD düzeyde kameralara sahip olan mobil cihazlar için Android işletim sisteminin de getirdiği birçok uygulamalardan birisi ise fotoğraf düzenleme adı altında sektörde yer edinmiş fotoğraflarınızı düzenlemeye yarayan uygulamalardır.

  Procapture

  Procapture

  Camera Awesome

  Camera Awesome

  Vignette

  Vignette

  SnapSeed

  SnapSeed

  VSCO Cam

  VSCO Cam

  Camera Zoom Fx

  Camera Zoom Fx

  Camera FV-5

  Camera FV-5

  Tiny Planet Fx-Pro

  Tiny Planet Fx-Pro

  AutoStitch Panorama Pro

  AutoStitch Panorama Pro

  A Beatifull Mess

  A Beatifull Mess

  Yukarıdaki listede yer alan uygulamalar, ücretsiz olup 2-3$ aralığında ücretlerle pro versiyonlarını da edinebilirsiniz.

  Bunlar dışında, ayrı bir madde açmak istediğim fotoğraf düzenleme uygulaması ise, Adobe Photoshop Express’dir.

  Adobe Photoshop Express Adobe firmasını Windows tabanlı bilgisayarınızdan yakından tanımışsınızdır. Windows tabanlı işletim sistemine sahip bilgisayarlardaki yer alan birçok uygulamanın sahibi olan Adobe firması, sektördeki gücüne güç katarak Android işletim sistemine sahip olan mobil cihazlar sektörüne giriş yaptı. Adobe Cs serisiyle tanıdığımız fotoğraf düzenleme uygulamasını, profesyonel grafikerlerden tutun amatör grafiklerinin de dahi kullandığı ve özellikle tasarım çizmedeki rahatlığından dolayı oldukça hızlı ve şık şekilde tasarımlarını ortaya getirten bir uygulama olmasından dolayı yakından tanımıştık. Yapılan incelemelerimiz de Adobe Photoshop Express uygulamasının, Windows tabanlı bilgisayarlar için çıkardığı Cs serisine benzer olduğunu ve bu konudaki başarılarını mobil cihazlar için ürettiği fotoğraf düzenleme uygulamasında da göstermiş bulunmaktadırlar. Çevirme, renk tonu, kırpma ve yazı yazma gibi bileşenleri, mobil cihazlarınızı kullanarak çok rahat bir şekilde uygulayabilirsiniz.

   

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
p_ayrac
 • 317 kez görüntülendi.
 • Yorum Yok
Henüz yorum yapılmamış.
 • jel akü

  Gelişen teknolojiyle birlikte akü üreticisi firmalar ürettikleri akülerde daha uzun ömür ve yüksek performans almak adına arayışlara girdiler. Şimdiye kadar üretilen hatta halen kullanımda olan pek çok akü ki bu aküler “kuru” veya “sulu akü” diye ikiye ayrılır, kullanım ömrü olarak genellikle 6 ay ile 1.5 yıl arasında değişmektedir. Son kullanıcın akü ömürlerinin kısa oluşundan şikâyetle üretici firmalar yeni arayışlara girdiler ve daha uzun ömürlü akü nasıl üretebiliriz in arayışına girdiler. Uzun ömürlü aküler için ilk ARGE çalışmaları 1930 lu yıllarda merkezi ABD de bulunan Trojan akü firması tarafından yapılmıştır. Yapılan bu araştırmalar neticesinde akü teknolojilerine “jel” ve “deep cycle” diye iki farklı tanım geldi.

  Deep Cycle Jel Akü Nedir?

  Herkesin anlayacağı dilde anlatmak adına ingilizce bir terim olan deep cycle derin döngü anlamına gelir. Bunun mealinide şu şekilde yapabiliriz. Klasik akülerde her şarjda akü performansı istisnasız düşerken deep cycle özelliğine sahip akülerde şarj – deşarz sonrası performans düşüşü yaşanmaz ve deşarj sonrası sarjda akü kapasitesinden bir şey kaybetmeden kendisini yenilir. Derin döngülü jel akülerde kapasite kaybının yaşanmadığı gibi akü ömürleride 5 ila 15 yıl gibi uzun sürelerde olabilmektedir.

  Nerelerde Kullanılır?

  Deep Cycle jel aküler daha çok tüm gücünü akülerden alan araç ve makinalarda kullanılır. Bunlar;

  Temizlik makinaları

  Elektrikli motosiklet ve Bisiklet

  Akülü Tekerlekli Sandalye

  Güneş Enerji Sistemleri – Panelleri

  Golf Araçları

  Tekneler

  Derin Döngülü Jel Akü Fiyatları

  Derin döngülü akülerde yüksek teknoloji kullanıldığından haliyle kullanılan yüksek teknoloji fiyatlara da yansımaktadır. Ön bilgi olması açısından akü fiyatları için şuraya bakınız.

  Jel akülerde ilk bakışta fiyatlar son kullanıcıya fazla gelse de gerek akülerden alınan yüksek performans gerekse de uzun ömürlü olmaları akülerin uzun vadede kendi kendini amorti ettikleri söylenebilir.

  Kaynak: http://www.jelakuler.net

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
p_ayrac
 • 358 kez görüntülendi.
 • Yorum Yok
Henüz yorum yapılmamış.
 • sanal-gerçeklik-virtual-reality

  Son zamanlarda popülerliğini kazanan sanal gerçeklik cihazları aslında ilk kez ortaya çıkmıyor. Bu çalışmaların temeli daha öncelere yani bundan on yıllar öncesine dayanıyor. 2005 Lise hazırlıktayken, Main Course kitabımızda Virtual Reality’nin gelecekteki yerinden bahsediliyordu; işte o “gelecek” geldi. Geleceğin teknolojisi olarak adledilen bu kavram, hayata geçirilmiş bir teknoloji olarak, her gün yeni bir haber, tekno mağazalarda farklı farklı marka ve modellerde gözlükler, sanal gerçeklik altyapılı çeşitli medya ve oyunlar, sanal gerçeklik teknolojisini kullanan yeni yeni iş kolları vb. ile karşımıza çıkıyor.

  Sanal Gerçeklik kavramının popülerleşmesinin bir sebebi olarak ise şu gösteriliyor:

  Yaşanılan dünyanın sınırlarının ortadan kaldırılması, istenilen hayatın yaşanılmasının zevkinin doruklarına çıkılması, birşeyi yaşamadan önce yaşamak, gitmeden gitmek vb.  Bu nasıl mümkün oluyor?

  Sanal gerçeklik uygulamaları, kullanıcılarına bilgisayar tarafından yaratılmış yapay dünyaya girebilme, orada çeşitli deneyimler yaşama ve orayı yönlendirebilme olanağı sağlar. bilgisayar ortamında oluşturulan 3 boyutlu resimlerin ve animasyonların teknolojik araçlarla insanların zihinlerinde gerçek bir ortamda bulunma hissini vermesinin yanı sıra, ortamda bulunan bu objelerle etkileşimde bulunmalarını sağlayan teknoloji olarak tanımlanıyor.

  sanal-gerçeklik-virtual-realitySanal gerçeklik ortamlarının sahip olduğu ses, ışık ve etkileşim özelliği kişinin tüm duyu organlarını aktive edici bir durumda özelleştirilmiştir. Kısacası, gerçek dünyaya ilişkin bir durumun bilgisayar tarafından oluşturulmuş üç boyutlu bir benzetimi içinde, kullanıcının bu benzetim ortamını, vücuduna giydiği çok özel amaçlı aygıtlar aracılığı ile etkin olarak denetleyebildiği bir sistemdir.

  Özetle, esas adı “Virtual Reality” olan sanal gerçeklik, bilgisayar tarafından taklit edilerek oluşturulan ortamlar bütününe denir.  Sanal gerçeklik cihazları tarafından gösterilen her görüntü bilgisayar ortamında hazırlanmış görüntülerdir. Tüm bunların yanında bazı oluşturulmuş görüntüler ses ve hareket gibi diğer duyulardan da yararlanır. Böylece gerçek sanala bürünür. Peki bu sahte gerçekliği nerelerde kullanabiliriz?

   

   

  Sanal Gerçekliğin Uygulama Alanları

  sanal gerçeklik uygulama alanları

  Eğitim:

  Sanal gerçeklik sayesinde uzay alanında dahi öğrencilere uygulamalı bilgi verilebiliyor.  Pilotlar uçuş simulasyonu yapabiliyor.

  Bu teknoloji sayesinde, bilgisayar alanında okuyan öğrenciler için 3D Max çizimleri gibi zorlu çizim programlarında öğrencilerin zorlukları atlatmasına yardımcı oluyor.

  Gözlem:

  360 derece gezilip gözlenebilir yaşam ortamı ile inceleme işlemleri bu teknoloji sayesinde kolaylıkla yapılabiliyor.

   

  Sağlık:

  Sağlık alanında kullanılan buteknoloji, tıp alanında eğitim gören geleceğin doktorlarına iyi bir çalışma, öğrenme ve gözlemleme gibi faaliyetleri gerçekleştirebilmelerine olanak sağlıyor. Yakın gelecekte, ameliyattan önce sanal ameliyat yapılabilecek.

   

  Eğlence:

   Oyunların sanal gerçeklik cihazlarıyla daha keyifli olması amaçlanıyor; başarılıyor da.

  Sadece oyun da değil tabii. Eminim bu teknoloji yakında sinema, video oyunları gibi sektörleri de kapsar.

   

   

  Sanal Gerçeklik Gözlükleri Nedir? Neler Yapılabilir?

  vr cardboard

  Sanal gerçeklik gözlüğü: Asıl adıyla VR Cardboard.  Yukarıda anlattıgımız sanal dünyayı görebilmemiz sağlayan,bizi bu teknolojinin içine sokan cihazlardır.  Bu gözlüklerle, sanal gerçeklik altyapılı oyunları oynamak ve uygulamaları kullanmak mümkündür.

  Sanal gerçeklik teknolojisinin ve 360 derece videolarının yaygınlaştığı bu dönemlerde, markalar için gün geçtikçe pazarlama aracı haline dönüşen ve Google’ın da bun hız kazandırmasıyla bu gözlükler ortaya çıkmıştır.

  Gözlüğü ilk kullandığınızda başınızı sağa, sola, yukarı ve aşağıya döndürdüğünüzde başınız da biraz dönebiliyor. “Motion Sickness” (Türkçesi: “Hareket Hastalığı”) adı verilen bu rahatsızlık beş dakika sonra geçiyor.

  Kısacası her teknolojik ürün gibi bu teknolojik gelişimin de insan hayatını kolaylaştırmak gibi bir amacı var. Peki ama bu teknolojinin insan hayatına hiç mi olumsuz etkisi olmayacak? Onu da zaman gösterecek.

   

   

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
p_ayrac
 • 331 kez görüntülendi.
 • Yorum Yok
Henüz yorum yapılmamış.
 • two 3d humans keep gears in hands

   

  Gerek masaüstü gerekse de dizüstü bilgisayarlarınızda kesinlikle kullanmanızı gerektirecek programların listesini çıkardık ve her program hakkında detaylı araştırmalar yaparak, kullanıcılarına ne gibi faydalar sağladığını analiz etmiş bulunmaktayız. 4 adet küçük ama etkili olan Windows işletim sistemini de destekleyen bu programları hayatınıza dahil etmeye hazır mısınız? O halde;

  • batterybarBatteryBar: Programın en büyük özelliği ise dizüstü kullanan insanları ve kullanıcılarını etkiliyor olmasıdır. Masaüstü kullanan biri iseniz bu konu pek sizinle alakalı değildir. Dizüstü bilgisayarlarının en kalitesinden tutun, en düşük kaliteye sahip olan bilgisayarların ortak bir sorunu olan soruna çözüm getirmeyi hedeflemişlerdir. Bilgisayarınızın sağ alt bölümünde yer alan şarj bilgisini pek çoğumuz tercih etmemeyi eğlerdik lakin daha önce bu tarz bir program üretilmediğinden bu konuda hepimiz mağdur gibi olduk. BatteryBar ise bilgisayarınızın sağ alt bölmesine yeni bir batarya ikonu yerleştirerek ve yerleştirildiği andan itibaren daha önceki kullanım süresini analiz etmeye yarıyor. Bu analizlerin sonucunda sizlere bilgisayarınızın şarjının ne kadar kaldığını ikaz etmektedir. Eğer doğru payı yüzdesi yüksek olmasını istiyorsanız, belirtilen programı uzun süreli olarak bilgisayarınızda kullanmalısınız. Bu sayede geçmişteki performans ve enerji durumlarını analiz edip arşivlerini yerleştirmektedir ve sizlere sunacağı bilgilerde, arşivlerinde yer alan bilgileri ve analizlerini de kullanarak başarılı sonuçlar elde etmektedirler. Belirttiğimiz program, güzel ve göz alıcı batarya ikonuyla da dikkat çekmektedir.
  • cclenaerCCleaner: Gerek masaüstü gerekse de dizüstü bilgisayarların sıkça tercih ettiği temizleme programıdır. Temizlemesinin mantığı, diğer bilgisayar temizleme programlarına göre farklı çalıştığını belirtelim. Yani düşünüldüğü gibi anti virüs ve benzeri program değildir. CCleaner programının mantığı şu şekilde çalışmaktadır. Sisteminizde kullanılmayan gereksiz dosyaları temizler. İnternet Explorer, Google Chrome, Mozilla, Yandex ve Comodo Dragon gibi tarayıcılara sahip iseniz sizleri ilgilendiren bu konu, CCleaner programının internet geçmişinizi temizlemesidir. Sadece internet geçmişini temizlemekle kalmayan program, tarayıcınızda yer alan varsayılan ayarları dahi sıfırlayabilmektedir. Yani tarayıcınızda bir yavaşlama olduğunu düşünüyorsanız kesinlikle başvurmanız gereken programdır. Küçük boyutu ve hızlı işlevleriyle kullanıcılarının odağı olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Registry Temizlemesinden dolayı kullanmadığınız ve eski kayıtlarınızı da temizleyebilmektedir. Bahsi geçen temizleme işlemini yaptıktan sonra, temizleme işleminizi de yedekleme şansını kullanıcılarına vermektedir.
  • lightshotLightShot: Türkçe dil sürümüyle sektöre giriş yapmasından dolayı kullanıcıların dikkatini üzerinde çok kolay toplamıştır. Amacı hızlı ve pratik şekilde saniyeler içinde, tabii bu sürede görüntü kalitesi de düşmemektedir, ekranın görüntüsünü almaktır. Görüntü kalitesini düşürmediğimizden bahsedelim biraz da. LightShot programının tercih edilmesindeki en büyük etken olarak, görüntü kalitesindeki başarısının görünmesi olağan bir durumdur. Çünkü diğer ekran görüntüsünü kaydeden masaüstü programlarını incelediğimiz de hayal kırıklığı ile karşı karşıya kalıyoruz. Görüntü kalitesini önemsemeyen ve ekran kaliteniz ne olursa olsun onu dahi takmayan, kendi belirttiği pikseller ile ekran görüntünüzü almaya çalışan uygulamalardan ziyade LightShot yüksek ekran görüntü kalitesi ile dikkat çekmektedir. Bir diğer yönü ise, pratik ve hızlı şekilde ekran görüntüsünü aldığınız anda seçenekler butonu ile karşı karşıya kalmanızdır. Bu konuda eğer isterseniz görüntünüzü, LightShot programının web sitesine saniyeler içerisinde bir tık ile yükleyebilirsiniz. Dilerseniz düzenleme butonuyla çekmiş olduğunuz ekran görüntüsü üzerinde değişiklikler de yapabilirsiniz yahut dilediğiniz anda kendi bilgisayar alanınıza ekran görüntüsünü yükleme fırsatına ulaşıyorsunuz. Başarısından dolayı LightShot uzun yıllar boyunca, hizmet ettiği sektörde zirvede olmayı devam ettirecek. Bizler ise kullanıcıları olarak kendilerinden yenilikler ve yeni güncelleştirmeleri bekliyor olacağız.

   

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
p_ayrac
 • 91 kez görüntülendi.
 • Yorum Yok
Henüz yorum yapılmamış.
Sayfa 1 Toplam: 14123410...Son Sayfa »

Bu site Aykut ÖZDEMİR tarafindan kurulmuştur.