• facebook-bagis-toplama

  Çeşitli sebeplerle bağış toplanabilir. Bağış toplama yöntemleri arasında, günümüzde ilk akla gelen ise internet üzerinden bağış toplamak olsa gerek. Bunu yapabileceğiniz pek çok bağış toplama siteleri bulunmaktadır. Ancak sosyal medyaların gücünü de dikkate alırsak, internet üzerinden en etkili bağış toplama yöntemi facebook’tan bağış toplama olacaktır.

  Facebook insanların aktif olarak kullandığı sosyal paylaşım sitelerinden biri haline geldi. Hal böyle olunca artık Facebook üzerinden bağış toplanabilecek.

  Facebook tarafından yapılan açıklamada amacı kar gütmek olmayan kuruluşlara yönelik geliştirme çalışmaları kullanıcılar tarafından beğeni toplamasını sağladı.

  Facebook bu kararın devamında kar amacı gütmeyen kuruluşlar için bağış toplama kararı aldı. Facebook üzerinden sayfalar bağış kampanyası yürütüp para kazanabiliyordu.

  Ancak bu uygulama sadece belli sayfalar için değil normal kullanıcılarında bağış toplamasına izin veriyor. Facebook tarafından gerçekleştirilen bu yeni uygulama sonrasında kullanıcılar Facebook tarafından gerçekleştirilen bu olayı beğendi.

  Facebook Üzerinden Bağış Toplama Kampanyası

  Facebook üzerinden normal kullanıcılarında bağış toplaması mümkün hale geldikten sonra normal haber akışı bölümüne düşecek bu kampanyalara kullanıcıların ilgisinin büyük oranda gerçekleşmesi bekleniliyor.

  Facebook tarafından yürütülen bu sosyal olay kapsamında birçok kişi bağış toplama imkanına sahip olacak. Ancak Facebook bağış kampanyası sonrasında biriken paranın %5’lik bölümü için masraf ücreti kesmeye karar verdi.

  Facebook Bağış Uygulaması

  Facebook üzerinden gerçekleştirilen bağış kampanyası ile ilgili biriken paradan %5’lik masraf kesintisi yapılacak. Bu masraf kesintisinin %2’lik kısmı kampanyayı organize edenler ve Facebook personeli için kullanılacak.

  Geri kalan %3’lük kısım ise para transferi gerçekleştirirken bankanın keseceği komisyon bedeli olacak. Bağış kampanyası neticesinde Facebook sosyal paylaşım sitesi pek çok kişiye yardım sağlamayı planlıyor.

  Sizin de kar amacı gütmeyen sayfanız varsa, bağış toplama widgeti ekleyerek sayfanızdan bağış toplayabilirsiniz. Aşağodaki water.org sayfası gibi :

  facebook-bagis-toplama

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
p_ayrac
 • 11 kez görüntülendi.
 • Yorum Yok
Henüz yorum yapılmamış.
 • facebook takipçi arttırma

  Marka bilinirliği, ürün pazarlaması, website reklamı, hobi, ilgi alanları vb. amaçlar ile sosyal ağ hesaplar oluştururuz. Bu hesaplarımız ne kadar çok etkileşim içine girerse, az önce saydıgımız amaçlarımız da o kadar başarılı olabiliriz. Daha fazla etkileşim için ise, daha fazla gerçek takipçi gerekmektedir. Gerçeğin altını çizdim, birazdan bu kısmını daha da açacağım.

  Peki daha fazla takipçiye nasıl ulaşabiliriz? Facebook, yıllardır olduğu gibi, tahminimce en az bir 5 sene daha sosyal ağların babası konumundadır. Bu da demek oluyor ki; haber siteleri gibi Twitter’in, ünlü sayfaları gibi İnstagram’ın, şirket profilleri gibi Linkedin’in üstünlük kurduğu alanları saymazsak, diğer ağlarda başarı yakalama esasında Facebook’ta başarı yakalamaktan geçmektedir. Bu yazımda, Facebook takipçi arttırma konusunda nasıl başarıya ulaşacağınız ile ilgili bazı ipuçları vereceğim.

  Öncelikle; facebook takipçi nedir ? sorusunu cevaplayalım. Bu ne biçim soru demeyin. Facebook takipçi, sayfanızı beğenen, takip eden kişi demektir. Yani hile hurda ile kazanılan profiller takipçi değildir. Ya gerçek değildir, ya da aslında sizi takip etmemektedir.

  Yapmanız gerekenlerden önce, yapmamanız gerekenlere değinelim. Kesinlikle facebook takipçi hilesi, facebook takipçi satın alma gibi yollara başvurmayınız. Bu gibi yöntemlerin;

  1 ) Garantisi yoktur. Yasaklanabilirsiniz, onca emeğiniz boşa gider. Size bu hizmeti verenler zaten garanti vermez, ayrıca hikayeden garanti verse nolur ki ? hesabınız kapatılıp, yatırım ve emekleriniz boşa gittikten sonra…

  2 ) Faydası yoktur, zararı çoktur. Çünkü inanın bu takipçilerin çoğu gerçek değildir, gerçek olanlar da, istemdışı beğenmişlerdir ve ilk farkettikleri zamanda muhtemelen takibi bırakacaklardır. Hatta şikayet dahi edilebilirsiniz. Muhafazakar birisinin ateist sayfasını, evli birisinin arkadaşlık sayfasını beğendiğini düşününsene ( abarttım olabilir) ya da Fenerbahçeli birisinin (benim gibi) Galatasaray sayfasını (=

  Bu tür yollara başvurup boşyere kendinizi üzmeyin. Peki tabir-i caizse facebook takipçi kasma konusunda ne gibi yöntemlere başvuracaksınız ?

  Websiteniz İle Entegre Ediniz

  Websitenizde, dikkat çekici konumlarda sosyal ağ takip butonlarınız olsun. Hatta sosyal ağdaki paylaşımlarınızı gösterecek bir widget de ekleyebilirsiniz. Ayrıca dlvr.it gibi ücretsiz rss akışınız sayesinde içeriklerinizi otomatik olarak  facebook sayfalarınızda paylaşan hizmetler var. Bu gibi yöntemler ile website içeriklerinizi sosyal ağlarınızda paylaşınız.

  Sosyal Ağlarınızı Sürekli Güncel Tutunuz

  Sosyal ağlarınızı takip ediniz, sürekli güncel tutunuz. Hergün buna ayıracak vaktiniz olmayabilir, o halde ayda bir defaya mahsus bir kaç saatinizi ayırarak tüm gönderilerininizi planlamaya ne dersiniz? Hootsuite gibi uygulamalar tam size göre . Takipçilerinize ilgi çekici gönderilerde bulunun, resim ve videolar paylaşın.

  Sayfanızı İnceleyiniz

  Sayfa istatistiklerinizi sürekli inceleyin. Kitle durumunuzu ( dil, yaş, cinsiyet vs.), beğenme ve beğenmekten vazgeçme kaynaklarına, zamanlarına (gün,saat vb.), sayfanıza gelenlerin kaynaklarına, paylaşımlarınızın aldığı reaksiyonlara vs.  bakın.  Bunlar size yapmanız gerekenlerle ilgili fikir verecektir. Örneğin: Ne zaman paylaşımda bulunmalı, neler paylaşmalı veya paylaşmamalı gibi.

  Rakiplerinizi İnceleyiniz

  Kendiniz kadar rakiplerinizi de incelemelisiniz. www.boomsocial.com bu konuda oldukça başarılı. Rakiplerinizi takip edin, neler paylaşıyor, takipçiler neler beğeniyor, o takipçileri kazanmak için neler yapmalısınız? gibi sorulara yanıt arayın. Onların ve sizin performanslarınızı inceleyin, kıyaslayın.

  Takipçilerinizle İletişimde Olun

  Gelen mesajlara hızlı ve verimli reaksiyonlarda bulunun. Takipçilerinizi küstürmeyin.

  Facebook Reklamları Kullanın

  Sahte facebook takipçi açma, botlarla takipçi kasma yöntemleri ile milyonlara ulaşmış sahte sayfalara, alaksız sayfalara vs. para yatırmayın. Güvenilmeyen 2. el sayfaları da almayın. Bu konuda yapılacak en doğru yatırım yeni bir sayfa oluşturup facebook reklamlar ile sayfanızın tanıtımını yapmaktır. Çünkü ilgi alanında yaşına istediğiniz filtrelerle takipçi kazanabilirsiniz. Ayrıca beğeni başı 0.02 ye kadar düşebilmektedir maliyeti. Yani 100 tl ile 1000-5000 arası takipçi kazanmak mümkün.  Hem de direk olarak sizinle alakalı, kendi seçtiğiniz profilden (yaş, cinsiyet, dil, ülke, ilgi alanı vs. ) takipçiler. Zaten 5000 takipçiden sonrası, yukarıda saydıgım yöntemleri izlemeniz ve uygulamanız durumunda kendiliğinden gelecektir.

  Hediyeler Verin, Soru Sorun vs.

  Sayfa olarak bazı hediyeler, promosyonlar verin. Sayfanızın alanına göre takipçilere bazı imkanlar sunun.

  Sayfanızı İlgi Çekici Hale Getirin

   Unutmadan, profil resmi ve duvar kağıdı önemlidir. Bunları özenle seçin, sayfa bilgilerinizi dikkatli girin.
  Başarılar (=
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
p_ayrac
 • 80 kez görüntülendi.
 • Yorum Yok
Henüz yorum yapılmamış.


 • 9999999-in-1-atari-kasedi_125320

  Benim gibi çocukluğunu 90’larda yaşayanların bu konuyu ziyaret etmesi oldukça muhtemel, sebebi ise o zamanlar başından kalkamadığımız atarilerimizdeki nostaljik oyunlara duyulan  hasret. Sizde biraz nostalji arayışı ile buraya geldiyseniz, lafı fazla uzatmak istemiyorum.

  Aşağıdaki bağlantıdan indirdiğiniz Atari dosyasını .rar içinden çıkarın. Oyun dosyalarını, çalıştıracağınız VirtualNes.exe penceresine sürüklemeniz yeterli.  Kolları takın ve oynamaya başlayın : )

  Baştan belirtelim; çok özlemiş olsanızda şu derdi yaşayamacaksınız :

  giphy

   

  Oyunlar arasında Mario, Tank, Contra, Mortal Combat, Dragon Ball, Bomberman, Captain America, aklınıza gelecek tüm futbol ve dövüş oyunları, pac-man, street fighter, temel reis, bugs bunny, tom & jerry, eline su dökülemeyecek araba yarışı ve uçak oyunları , lode runner, tekken,  vsvsvs. sizi o yıllara götürecek aklınıza gelecek toplamda 1091 oyun. evet o üzerinde 999 yazan kaset işte : ) Hadi iyi eğlenceler

  atari oyunlarını bilgisayarda oynama

   

   

   

   

   

   

  İNDİRME BAĞLANTISI :  http://www.mediafire.com/download/5xspl2cfk6lpx4d/Atari.rar

   

  ATARI CONTRA SÜPER MARİO TANK ATARİ

   

   

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
p_ayrac
 • 155 kez görüntülendi.
 • Yorum Yok
Henüz yorum yapılmamış.
 • internetten-para-kazanmak

  İnternetten Para Kazanma Yolları

  Günümüzde internet kullanımı gittikçe önemini arttırmakta ve her geçen gün farklı bir alanda internet ortamına katılarak pastadan pay almayı amaçlıyor. Bunlardan biriside internetten para kazanma yolları, birçok kişi çalıştığı işin yanında ek bir iş olarak da internetten çeşitli işler yaparak para kazanabiliyor. Peki neler bu işler?

    Ücretsiz Para Kazanma Yolları

  • Bu yollardan birinci sosyal medya hesaplarınızdan para kazanmanızdır. Birçok sosyal medya platformu bulunmakta ve siz istediğiniz, beğendiğiniz bir platforma üye olup, sizleri takip eden gerçek kullanıcılara ulaşırsanız, satış yapan firmalar o firmanın reklamını yapmanız karşılığında sizlere ücret ödeyeceklerdir. Bu iş alanı günümüzde sosyal medya işçiliği olarak geçmektedir.
  • Bir başka internetten para kazanma yöntemi ise youtube kanalı açarak para kazanmaktır. En popüler video platformu olan youtube üzerinde bir kanal oluşturabilirsiniz ve bu oluşturduğunuz kanal ile iliği özgün videolar yükleyip belli bir takipçi sayısına ulaşınca, youtube satış ortaklığı ile ek gelir elde edebilirsiniz. Ne kadar çok izlenme, o kadar çok para. Telif hakkına takılmamaya dikkat ediniz.
  • İnternetten ek gelir elde etmenin farklı bir yolu ise makale yazmaktır. Kaleminize güveniyorsanız ve makale yazabilecek niteliklere sahipseniz, evinizde ya da işyerinizde ufak vakitler ayırarak ek bir gelir imkânı sağlayabilirsiniz. Bionluk, sadeceon, armut vb. sitelerde ilan konusu açabilirsiniz.
  • Reklam izleyerek veya anket doldurarak internetten para kazanma imkânınız da var. Birçok farklı sistem bulunmakta, sizler bu sistemlere kayıt olarak reklam izleyebilirsiniz veya bazı web sitelerine gidip tıklama yapabilirsiniz ve her bu işlem için ücret alırsınız.
  • Web sitesi veya bir blog oluşturarak internetten para kazanma yolları arasında ki en popülerlerindendir. İlgi duyduğunuz bir konu hakkında bir web sitesi açabilir, her gün bir saat geliştirerek belli bir ziyaretçi trafiği elde ederseniz web sitenize veya bloğunuza reklam alabilirsiniz. Google Adsense reklam verenlerin başında gelmektedir. Ancak Adsense’ye kabul görmeyenler için pek çok yerli yabancı, tık başı, gösterim başı veya satış ortaklıgı gibi farklı biçimlerde reklam ortaklığı yapmaktadır. Ayrıca ilgi alanınıza yönelik firmalardan direk reklam teklifleri de alabilirsiniz. Bu sizin sitenizin ne kadar başarılı olup geniş kitlelere ulaşamsıyla, yani sitenizin hiti ile alakalıdır.para-kazanma-yolları

  Ücretli Para Kazanma Yolları

  • İnternetten para kazanma yollarının en çok kazandıranları genelde ücret gerektirenlerindir. Belli bir miktar sermaye yatırarak internet üzerinden forex dediğimiz borsacılık işini yapabilirsiniz tabii bunun için bir miktar ekonomi bilgisine ihtiyacınız var.
  • Geri dönüşüm ile para kazabilirsiniz. Son zamanlarda birçok geri dönüşüm firması kendisi üzerine yatırım yapıp atık madde alan kullanıcılara belli bir süre sonra yüksek ücrete satarak para kazandırmayı vaat ediyor.
  • Alan adı satın alarak para kazanmak. Hayal gücünüz ve ileri görüş niteliklerine sahip iseniz, belli bir ücret ödeyerek ileride popüler olacağını düşündüğünüz alan adlarını satın alabilirsin, daha sonra bu alan adlarını çok daha yüksek ücrete satarak ek gelirimkânı sağlayabilirsiniz.
  • E-ticaret yapabilirsiniz. Günümüzde e-ticaret sitesi açmak oldukça basit. Tek yapmanız gereken ürünleri alıp stoklamak ve bu sitenizden satmak. Bu kadar kolay dğeil tabi, burada esnaf hünerleriniz devreye giriyor .

   

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
p_ayrac
 • 58 kez görüntülendi.
 • Yorum Yok
Henüz yorum yapılmamış.
 • sanal gerçeklik uygulama alanları

  Sanal Gerçeklik Nedir başlıklı yazımda, bu teknolojinin ne olduğuna ve nerelerde kullanılabileceğine dair genel bilgiler paylaştım. Bu yazımda ise, bize bu teknolojiyi sağlayan başlıca cihazları tanıtacağım.

  Hayatımıza hızla giren bu teknoloji ile beraber çıkan sanal gerçeklik gözlükleri, ( VR gözlüğü) hızla büyüyerek 5 milyar dolara ulaşan bir pazar oluşturdu. Teknoloji büyümeye devam ederken, irili ufaklı pek çok teknoloji firması da boş durmadı, bu alana yeni yatırımlar yaptı, varolan yatırımlarını artırdı.

  sanal gerçeklik gözlüğü

  Sanal gerçeklik gözlüğü nedir? Nasıl çalışır?

  Aslında basit mantıkla, 2 farklı lensin doğru açıda birleşmesi şeklindedir. Bu teknoloji ile gelen görüntü ve hareket sensörü ile diğer bir takım sensör ve efektlerin etkisi ile kullanıcı kendisini sanal dünyaya kaptırıyor. İnsanlar kaptırdıkça satışlar artıyor : ) 2015 yılında 5-6 milyon adet sanal gerçeklik gözlüğünün satıldığı söyleniyor. Bu hızla giderse 2018 yılında 5 milyar dolarlık gözlük satılmış olacak.

  Sanal gerçeklik gözlükleriyle insanlar kendilerini bu sahte dünyaya ( o ne demeyin, ben kendisini öyle adlandırıyorum : ) ) kaptırıyor. Peki ne kadar kaptırıyor? Bu gözlüğün kalitesine göre değişir. Bu noktada VR gözlüklerini sundukları yapay ortamın kalitesine göre 3 sınıfa ayırmak mümkün.

  Kısmi Katılımlı Ortamlar

  Kullanıcı dış dünya ile bağlantısını tamamen koparmaz, çünkü bir takım fiziksel unsurlar olaya dahil olur. Örneğin uçuş simülatörleri. Ortam sanal gerçeklik teknolojisi ile sağlanır ancak kabin, kumanda vb. reel öğeler kullanılır.

  sanal gerçeklik simülatör

  Tam Katılımlı Ortamlar

  “Computer Assisted Virtual Environment / Bilgisayar Destekli Sanal Ortam” kısacası CAVE.  Bu teknolojide kullanıcı bütünüyle ortamdadır. Nasıl mı ?  Duvar, tavan ve zemin projeksiyonları, ses, kaskı ekran, dermal-dokunsal algı cihazları (joystick, eldiven vs.) gibi ekipmanlarla olay çok daha duygusaldır : ) Yani ortam sizi ele geçirir,  hatta kendinizden geçirir diyebiliriz.

   

  Çoklu Katılımlı Ortamlar

  Adından da anlaşılıyor, burada yanlız değilsiniz, aynı ortamı başkaları ile paylaşıyorsunuz.  Bir oyunu botla oynamak ve online oynamak arasındaki fark neyse, bu da o.  Şaka şaka, o kadar basit değil. Çoklu katılım ortamlarının gelişmesiyle yapılabileceklerin sınırı yok.  Sadece bir kaç saniye hayal edin, sanal ortamda futbol da mümkün, savaş da, seks de.  Siz yine de savaşmayın, sevişin.

  sanal gerçeklik çoklu ortam

  Genel olarak sanal gerçeklik türleri ile ilgili bilgiler aktardım. Bu kategorideki yazılarımın devamında, en çok satandan en yeni sanal gerçeklik cihazlarına pek çok teknolojiyi tanıtmaya devam edeceğim. Takipte kalın.

  Sanal Gerçeklik Gözlükleri

   

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
p_ayrac
 • 39 kez görüntülendi.
 • Yorum Yok
Henüz yorum yapılmamış.
 • en iyi mobil oyun

   

   

  Mobil teknolojinin gelişmesi, mobil kullanımını da hayli artırdı, bu da oyun dünyasındaki mobilleşmeyi hızlandırdı. Bu yazımızda da, 2015 yılı istatistiklerine göre en çok oynanan mobil oyunları ele alacağız. İşte en çok oynan mobil oyunlar :

  • Overkill 3
  • Drag Racing 4×4
  • Clash of Clans
  • Asphalt 8: Airbone
  • Fifa 15 Ultimate Team
  • Football Manager Handheld 2015-06-20
  • aa
  • Game Of War – Fire Age

  Yukarıda yer alan listedeki oyunlar, 2015 yılı içerisinde en popüler oyunlar listesine girmiş oyunlardır. Mobil oyunlardan en çok tercih edilenleri görmektesiniz.

  Yukarıda yer alan oyunların ortak bir özelliği var aslında, zaman kavramı ve seviye ilerleme metodunun bu oyunların hepsinde olduğunu görmektesiniz. Anlaşılan o ki sektördeki gelişmeler artık her zaman bu yönde olacak ve  tek tük simülasyon oyunların daha az popüler olmaktadır. Bağımlılık yapmasından dolayı tercih edilmek istenmese dahi tercih edilen mobil oyunların grafik ve boyutlarındaki ilginç durumu da sizinle paylaşmak istiyoruz. Çoğu yeni çıkan mobil oyunların boyutları çok yüksek derecede olmaktadır ve boyutuyla beraber grafiğinde çok daha gerçekçi ve kaliteli canlı renklere sahip olmasından dolayı, mevcut birçok mobil cihazların kaldırmayacağı şekilde oyunlar sektöre sunulmaktadır. Bu şekilde mobil cihaz pazarına da el atarak, kullanıcılarının mevcut mobil cihazlarını değiştirterek cansız olan mobil cihaz sektörünü bile oyun yapımcıları isteklerine göre hareketlilik sağlayabiliyorlar.

  Listede yer alan mobil oyunları tercih edebilirsiniz, maddeler halinde verdiğimiz oyunlar Android tabanlı mobil cihazları desteklediği gibi bizler ise oyunların hemen hemen hepsini test ederek başarılı bir grafiğe sahip olduklarını saptadık lakin sizler yinede o algıdaki değişikliklerden habersiz olmayın.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
p_ayrac
 • 619 kez görüntülendi.
 • Yorum Yok
Henüz yorum yapılmamış.
 • ekran koruyucu ve kılıf tavsiyesi

   

  Binlerce TL verip aldıgınız telefonun yere düşüp ekranınız tuz-buz olmasını veya kasasının çatlayıp patlamasını tabiki de istemezsiniz. Size tavsiyem, binlerce tl verdiğiniz telefonu korumak için 100-200 tl daha vermekten kesinlikle çekinmeyiniz. Mobil cihazların son derece aktif kullanıldıgı günümüzde, başına bu tür şeylerin gelmemesi neredeyse imkansız. Bu tür kazalar sonucu oluşan hasarların garanti kapsamı dışında oldugunu da düşününce; telefonunuzu korumak için ayırdıgınız bütçe hakkını sonuna kadar verecektir.

  Eğer telefonunuz için kılıf ve ekran koruyucu almak istiyor ve ne alacağınıza karar veremediyseniz, sizin için önerebileceğim kombin fiyat /performans olarak en iyi seçeneği sunan Spigen kılıf ve Buff ekran koruyucu olacaktır. Uzun araştırmaların sonucunda ulaştıgım bu 2 kombini note 5 telefonumda denedim ve oldukça memnunum. Gerek dayanım, gerek konfor olarak hiç bir problem yaşamadım. [ kılıfın çıkarılması biraz zorluyor, onun dışında : ) ]

  Aşağıda bu 2 markanın ürünleri ile ilgili bazı test ve inceleme videoları yer almaktadır.  Teste geçmeden önce, Spigen’in onlarca alternatifi arasında, incelediğim testlerde ve yorumlarda en olumlu sonucu alan ürünü ise Neo Hybrid oldugunu belirtmek isterim.

  Spigen’in Samsung Note 5 ve S6 Edge Plus için ürettiği kılıfların incelenmesi

  SpigenDüşürme Testleri

   

  Buff Ekran Koruyucu Testleri

   

  Kazasık belasız telefonlar 🙂

   

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
p_ayrac
 • 512 kez görüntülendi.
 • Yorum Yok
Henüz yorum yapılmamış.
 • modüler-toplama-telefon

  Toplama pcleri düşünün, farklı donanımları farklı özelliklerde temin ederek kullanım amacımıza yönelik ideal bir cihazı oluşturabiliyoruz. İstersek bir çizim bilgisayarı veya oyun canavarı haline getirebiliyoruz.  Modüler telefonlar da bu amaçla geliştirilmiş teknolojilerdir. Akıllı telefon kullanıcıları ile ilgili yapılan araştırmalar gösteriyor ki, pek çok kullanıcı sahip olduğu telefonun pek çok özelliğini kullanmıyor.  Bu da modüler telefon teknolojisinin geliştirilmesinin en temel sebeplerinden birisi. Kullanıcılar, değişen modüller sayesinde kullanım amaçlarına yönelik telefonu elde edebiliyorlar. Ayrıca, bozulan parçanın değiştirilmesi, telefonun donanımsal olarak upgrade edilmesi çok daha kolay bir hal alıyor. Ekran, kamera, pil, klavye, mikrofon, hoparlör gibi her şey modül olabiliyor ve değiştirilebiliyor. (Şuan tüm bu donanımlar modüler hale gelmese de ileri teknolojiler buna imkan tanıyacak) Modüler telefon teknolojisinin gelişmesi ile piyasadaki gidişat değişerek, kullanıcının kontrolüne daha fazla geçeceğe benziyor.

  Modüler telefon kavramını  Lg G5 ile yakından tanımaya başladık. LG G5 modelinde sunduğu modül hizmeti ile, isterseniz bir dijital kameraya, isterseniz bir Hi-Fi oynatıcısına dönüşüyor. Lg G5’in modüllerini yakından tanıyalım :

  G CAM Plus

  LG CAM Plus

  Mobil  fotoğrafçılık deneyiminizi oldukça artıracak bir aksesuar. Güç, deklanşör, kayıt ve yakınlaştırma tuşları var. 1200 mAh ek batarya kapasiteli, rahat kullanımlı, led ekranlı  bir donanım. Sezgisel otomatik odaklama ve pozlama kilidi de diğer özellikleridir.

   

  Hi-Fi Plus

  LG Hi-Fi Plus

  Adeta taşınabilir bir ses oynatıcısı olarak, ses deneyiminizi yüksek kaliteye ulaştırıyor. Ayrıca diğer akıllı telefon ve bilgisayarlara da bağlanıyor.

   

   

   

   

   

  Google Project Ara Modüler Telefonu

  google-ara-modular-phone-22357

  Google 2013 yılından beri Project Ara adıyla üzerine çalıştıgı modüler telefonu rötarlı olarak 2017 de satışa sunacak. Her ne kadar ilk haline göre daha kısıtlı özellikler sunacak olsa da-ekran, işlemci ve hafıza  modüler olmayacak-, yine de çok ses getireceğe benziyor.  Peki neler modüler olacak?  e-ink ekran, kamera, sensörler, hoparlör, mikrofon, programlanabilir dokunmatik modül, destek çubuğu(telefonu yan veya dik olarak sabitleyebilmenize olanak sağlıyor) herhangi bir fonksiyonu olmayan ancak telefonun tasarımını değiştirebileceğiniz modül ve parmak izi okuyucu. Bu parçalar saniyeler içerisinde değiştirilebilecek. Telefonla ilgili alınan başka bir bilgi ise 5.3 inç ekranla gelecek olması.

   

  daha fazla bilgi : https://atap.google.com/ara/

   

  Bu teknolojinin avantaj ve dezavantajları hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
p_ayrac
 • 434 kez görüntülendi.
 • Yorum Yok
Henüz yorum yapılmamış.
 • pokemon-go-1

  Merhabalar

  Pokemon Go, diğer oyunlar gibi sürekli güncelleme halinde. Ancak bu oyun henüz Türkiye’ye gelmediğinden farklı kaynaklardan .apk indirip kurdugumuz için, otomatik güncelleştirmeleri alamıyoruz ve bunu manuel yapmak durumundayız. Bir gün oyuna girdiniz ve güncelleme nedeniyle açamadınız mı ? Sizi markete yönlendiriyor, market de ülkenizde geçerli değil diyor 🙂 Korkmayın, oyunda geldiğiniz seviyeye topladıgınız pokemonlara birşey olmadı, kaldıgınız yerden devam edebileceksiniz yani öncelikle bunu belirtip yüreğinize su serpeyim : )

  Yapmanız gereken oyunu kaldırmak, güncel versiyonu bulup indirmek ve tekrar kurmak. Oyunu tabir-i caizse kaçak kullandıgınız için sizi cezalandırmayacak yani : )

  Versiyon güncellemelerini aşağıdaki linkte All versions başlıgı altında takip edebilir, son sürümü bu linkten indirerek oyununuzu güncelleştirebilirsiniz

  http://www.apkmirror.com/apk/niantic-inc/pokemon-go/

   

   

   

   

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
p_ayrac
 • 218 kez görüntülendi.
 • 1 Yorum

Son Yorum: kadir yiğit

Sonunda gelmiş desenize güncelleme :D
 • pokemon-go

  Pokemon yakalamak için frene basıp zincirleme kazaya yol açanlar, mikrofon uzatan muhabiri görmeyip çarpanlar, yolda telefonuna bakarken size ayak bağı olanlar, anlamsız gezinen tipler, reklamlar vsvs. bu nedenle Pokemon Go ‘ya denk geldiniz mi demiyorum, çıkalı çok kısa süre oldu -hatta henüz daha Türkiye’de resmi olarak  açılmadı- ancak getirdiği büyük sesle herkesin haberi olmuştur heralde. Peki nedir bu yıllar öncesinin efsanesini tekrar canlandıran oyun?

  pokemon-go-1Artırılmış gerçeklik ile, alışılagelen oyunların ötesine geçen Pokemon Go, sizi sokaklara, meydanlara itiyor.  Oyunu indirip profiliniz oluşturduktan sonra, haritada gezinip Pokemon yakalayabilir, Poke Stoplara giderek çeşitli itemler alabilir, gym adı verilen meydanlara gidip Pokemonlarınızı savaştırabilir, oranın lideri olabilirsiniz. Bu gezgin ve sosyal yönü de oyunu diğerlerinden farklı kılıyor, bu kadar ses getiriyor, çok kısa sürede Nintendo hisse değerini milyarlarca dolar artırıyor. Yüklenme sayısı Tinder’ı geçerken, aktif kullanıcı sayısı Twitter’a yaklaşmış durumda. ApkMirror gibi aşağıda indirme linkini verdiğim sitelerden bazıları ise; an itibari ile patlamış durumda : ) onlarda apk ları paylaşırken bu kadar olacağını tahmin etmemiştir.

  Önce Oyunu İndirelim:

  Oyunu indirmeden önce, işte gereksinim duyulan sistem özellikleri :

  Android Sistem Gereksinimleri:
  •Android 4.4 – Android 6.0.1
  (Android N desteklenmiyor)
  •İdeal çözünürlük 720×1280 pixel (tablet için uygun değil)
  •Güçlü İnternet Bağlantısı (Wi-Fi, 3G, or 4G)
  •GPS and Konum Servisleri
  •Intel İşlemciler Desteklenmemektedir.

  iOS Sistem Gereksinimleri:
  •iPhone 5+
  •iOS 8+
  •Güçlü İnternet Bağlantısı (Wi-Fi, 3G, or 4G)
  •GPS and Konum Servisleri
  •Telefona jb işlemi yapıldıysa oyun oynanamaz.

  Pokemon Go İndir

  Android kullanıcıları oyunu indirmek için 

  http://tr.fobito.com/android/pokemon-go

  http://tr.fobito.com/android/pokemon-go

  yukarıdaki linkleri kullanabilirler. Unutmamaları gereken, dış kaynaklardan yüklemeye izin vermeliler, zaten apk yı indirip oyunu kurmaya çalışıtıgınızda sizden bu izni isteyecek.

  IOS kullanıcıları için olay biraz daha zahmetli. APP Store den çıkış yapıp, sonrasında Safari üzerinden Pokemon Go diye aratıp çıkan App Store linkine tıklıyorsunuz.  Mağazanızda yok diyecek, Geç diyerek Yeni Zelanda’ya geçiyorsunuz.  Daha sonra tekrar feyk bir hesap oluşturup oyunu indiriyorsunuz. Oyunu indirdikten sonra orjinal hesabınızla giriş yapıp devam edebilirsiniz.

  Ben ilgili linklerden indirdim oynadım bir sorun yaşamadım, ancak size garanti vermiyorum, ne virüs konusunda, ne de güncelleme vs. sonrasında veri kaybolma durumu karşısında-her ne kadar ihtimal vermesem de- Yani sonra vay efendim… olmasın.

  Biraz Oynayalım

  pokemon-go-2Oyunu açın, gezin tozun Pokemon’ları toplayın, level atlayın, haritada beliren Poke Stop’lara uğrayın, Pokemon toplamanıza yarayacak poke toplarını kapın, savaşta yorgun düşen pokemonlarınızı iyileştirecek çeşitli iksirler, pokemon yakalamanızı kolaylaştıracak çilekler, yumurta ve yumurta kırıcılar ve çeşitli itemler kazanın, yürüyün koşun yumurta çatlatın. Level 5 olduktan sonra GYM noktalarına gidip, savaşın, kazanın, kaybedin, lider olun vs. bu oyunda durmak yok! senin ve telefonunun enerjisi olduğu sürece. Savaşmakla ilgili de bir tüyo vereyim, hamle sırası beklemeyin, hızlı olan kazanır. Pokemonun özel vuruşunu kullanmayı da unutmayın. Özel vuruş hakkının ne zaman geldiğini, savaşırken pokemon güç barının altındaki barda görebilirsiniz. O bar dolunca uzunca basın ve özel vuruşu kullanın. Pokemonunuz hasar görürse  iyileştirebilirsiniz, öldü diyelim-allah korusun-? itemlerle evrimleştirebilir veya şeker karşılığında verebilirsiniz. Bu arada aynı Pokemon’dan birden fazla varsa transfer edebiliyorsunuz. Aynı pokemonunuzdan 10 tane var diyelim, en düşük seviyedeki 9 pokemonu transfer edip karşılıgında 9 şeker kazanabilirsiniz, bu şekerlerle de diğer pokemonu evrimleştirebilirsiniz.

  Bir kaç ipucu daha vereyim; poke topları boşuna harcamayın benim gibi, pokemon yakalamaya çalışırken atış tuşuna basılı tutun, halka yeşil ve küçük durumdayken atın, böylece daha isabetli atış yaparsınız. İlk 3 pokemonu es geçtiğinizde karşınıza Pikachu çıkıyormuş; ben bu bilgiyi çok geç aldım, siz deneyin. Ayrıca, yumurta ne kadar yüksek km de çıkarsa; içinden çıkacak olan şey de o kadar iyi. Sayılı kullanımı olan yumurta kırıcılarınızı daha yüksek km li yumurtalarla harcayın. Yumurtaları ne kadar hızlı çatlatırsanız içerisinden o kadar kaliteli öğe çıkıyor. Bol şans…

   

  Şarj demişken, gps, internet bağlantısı ve kamerayı kullanan bu oyun, tam bir şarj canavarı. harici şarj aleti ile gezmenizi tavsiye ederim. Tasarruf etmek için, AR moduna geçip kameradan kurtulabilirsiniz. Ancak bu oyunun gerçekciliğini azalttıgından bazılarının hoşuna gitmeyebilir, saygı duyarım : )

  Pokemon bileklikleri de çıktı, ancak kullanmadım, oyun içinde zorunlı değil bunu belirtmek isterim. Bildiğin en büyük avantajı, ekran kapalıyken de oyunun çalışıyor olması. Böylece yumurtaları çatlatmak için ekranı açık bırakmak zorunda kalmıyorsunuz

   

  Dikkat!

  Dikkat etmek gereken konu, bu oyun sizi meydanlarda, camilerde, tarihi yerlerde vs. kalabalaık ortamlarda toplayacak, bu da gasp, taciz hatta belki terör riskini de artırabilir. Umarım olmaz ancak, oyunun korkutan ve şimdiden acaba dedirten bir yönü de bu malesef.

  Peki Pokemon Go resmi olarak Türkiye’ye ne zaman gelecek? Bu sorunun cevabını inanın ben de bilmiyorum.

  Oyunu öğrenmek isteyenler için :

   

   

  daha fazlası için ziyaret ediniz : http://www.pokemongo.gen.tr/  Güzel bir site, oldukça detaylı rehberler mevcut.

  pokemon-go-3

  Bu oyunla beraber, sokaklarda sanal gerçeklik ile counter-strike vs. oynama tekrar aklıma geldi. keşke olsa =)

  Oyunla ilgili çeşitli rehber ve tüyoları paylaşmaya devam edeceğim, oyun beni de fena sarmış durumda 🙂 Çeşitli pokemon go rehberi paylaşımları için takipte kalınız 🙂

  İyi oyunlar…

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
p_ayrac
 • 296 kez görüntülendi.
 • Yorum Yok
Henüz yorum yapılmamış.
 • seo-hatası

  SEO, arama motoru optimizasyonu yani arama motorlarında ulaşılan sonuçların iyileştirilmesi, sizin öne çıkarılmanız amacıyla yapılan çalışmaların tamamına verilen isimdir. Bu nedenle arama motorlarının yani büyük bir oranda Google arama motorunun kriterlerine göre düzenlenen çalışmalardan oluşmaktadır. En iyi SEO firmaları, Google tarafından gerçekleştirilen değişiklikleri ve yenilikleri dikkate alan, algoritmalardaki değişiklikleri sürekli olarak takip eden ve inceleyen, analiz eden firmalardır. Çünkü bu işte başarılı bir sonuç elde etmenin anahtarı, kullanıcılarına en iyi deneyimi sunmayı hedefleyen Google’ın stratejisini ve buna uygun olarak gerçekleştirdiği çalışmaları takip etmek olacaktır. SEO çalışması hakkında ayrıntılı bilgi almak için: http://www.seouzmani.info/seo-calismasi-yaptirmak-istiyorum/ bağlantısını takip edebilirsiniz.

  Başarılı SEO firmaları tarafından belirlenen stratejiler çerçevesinde yapılan çalışmaların özgün ve uygun olmasının yanı sıra, doğal ve gerçeğe uygun şekilde yapılmış olan çalışmalar olması da önemlidir. Örneğin sosyal medya imlemeleri yapılırken, adınızdan hiç bahsedilmezken birden yüzlerce, binlerce, onbinlerce kez adınızdan bahsedilmesi, sitenize link verilmesi normal olmayacaktır. Aynı şekilde başka sitelerden alınan backlinklerin de doğal görünümlü ve gerçeğe uygun olduğu düşünülebilecek linkleri kapsayacak şekilde hazırlanması, inşa edilmesi gerekir. Başarılı SEO Firmaları hakkında bilgi almak için tıklayın.

  Diğer bir konu da çalışmalar sırasında kullanılan içeriklerin SEO uyumlu olmasına dikkat edilmesidir. Örneğin SEO uyumlu makale üretebilen yazarlardan yardım alınmalı, onların ürettiği içerikler kullanılmalıdır. Aslında SEO uyumlu içerikler üretmek de çok zor değildir. Başlık etiketlerinin kullanımı, görsellerin isimlendirilmesi, title ve description yani etiket ve açıklama kısımlarının dikkatli bir şekilde hazırlanması gerekecektir. Tabi ki makaleler ve diğer içerikler özgün ve aynı zamanda dikkat çekici metinler, içerikler şeklinde hazırlanmalıdır. İleri düzey e-ticaret SEO hizmeti almak için http://www.seouzmani.info/bugun-kullanabileceginiz-5-e-ticaret-seo-ipucu/ bağlantısını inceleyebilirsiniz.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
p_ayrac
 • 153 kez görüntülendi.
 • 1 Yorum

Son Yorum: Metro Tesisat

Yanlış seo çalışmaları büyük sıkıntı yaratabiliyor o yüzden düzgün seo yapılmalıdır.
 • tek mouse iki bilgisayar

  Bir fare ile iki bilgisayar kullanımını artık mümkündür. Bir klavye ve bir fare ile birden fazla bilgisayarı kontrol edebilirsiniz. Hatta bu sayı 3-4 e kadar çıkabilir. Günümüzde böyle bir özelliğe duyulan ihtiyaç fazladır.  Çünkü günümüz teknoloji devri. Bütün işlerimizi sanal dünyadan bilgisayar üzerinden yapmaktayız. Çoğu evde birden fazla bilgisayar bulunmaktadır. Özellikle bilgisayar üzerinden çalışan kişiler böyle bir sisteme ihtiyaç duyar. Farklı bilgisayarda işi olanlar için sürekli fare ya da klavye değiştirmek sıkıcı ve zahmetli olmaktadır. Bu tür kişilerin zamanı oldukça değerlidir ve sürekli değiştirmek onlar için zaman kaybına sebep olur. Ve bu sürekli fare ve klavye değişimi kafa karıştırır, buda hata yapmamıza sebep olur. Bunun çözümü artık mümkündür. Bunun çözümü fare ve klavyeyi iki ya da daha fazla bilgisayar ile ortak kullanımına açmaktır. Bu işlem bazen karışık olabilir. Fakat sürekli klavye ve fare değiştirmekten daha avantajlı bir uygulamadır.

  Bilgisayar Arası Fare Ve Klavye Paylaşımı

  Günümüzde tek bir fare ve klavye ile birden fazla bilgisayarı kontrol etmek oldukça kolaydır. Bu işlemi yapabilmemiz için bazı programlar geliştirilmiştir. Microsoft The Garage’ın geliştirdiği Mouse Borders programı ile 4 farklı bilgisayarı tek bir fare ile kontrol edebilirsiniz. Bu programın kurulumu ve kullanımı oldukça basittir. Bu programın kullanımı için internette eğitim videoları ve resimli anlatımlı eğitim yazıları bulunmaktadır.

  Mouse Borders Kurulumu

  Mouse Borders kurulumu ve kullanımı oldukça kolaydır. Kurulum dosyasını çalıştırın. Açılan pencerede “Accept and Install” kısmına basınız. Bu açılan pencerede programı daha önce kurup kurmadığınızı sormaktadır. Bu ilk yükleme olacağı için “NO” tuşuna basmalısınız. Daha sonra açılacak pencerede bazı kodlar karşınıza çıkacaktır. Bu kodlardan birisi makinenize dair bir güvenlik kodudur. Bu kodu bağlamak istediğiniz diğer makinede kullanmak için kullanılır. Aynı zamanda bu pencerede makinenizin adı çıkacaktır. Bunu da diğer makinede kullanmanız gerekiyor. Daha sonra bağlamak istediğiniz makineye geçerek Mouse Without Borders programını indirin ve kurun. Bu sefer programı daha önce başka cihaza kurup kurmadığınızı sorduğunda “YES” butonuna basın. Daha sonra açılan ekrana bu kodları yazınız. Bu kodları girdikten sonra onaylayınız ve ileri butonuna basarak işlemi tamamlayınız.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
p_ayrac
 • 137 kez görüntülendi.
 • Yorum Yok
Henüz yorum yapılmamış.
 • Assassin's Creed Chronicles Russia

  Ubisoft firmasının yok satan oyunlarından olan Assassin’s Creed serisine bir yeni oyun daha ekleniyor. Pek istenilen sevgiyi bulamamış olsa da yine de incelemeye değer bir oyun. Rusya fikri ortaya atıldığında gerçekten çok heyecanlandığımı belirtmem gerek. Zaten bu seriyi seven oyunculara oyun hangi bölgede geçsin diye sorduğunuz da şüphesiz hepsi Çin Hindistan ve Rusya gibi ülkeleri sayacaklardır.

  Rusya fikriyatı ortaya atıldığında gerçekten çok fazla sevindirici oldu diyebiliriz. Fakat oyunun tarzı Chronicles olduğundan oyuncuları biraz üzdüler.

  Siyah Beyaz Zamanlara Ger Dönüş

  Ubisoftun bu yeni oyunu bizleri siyah beyaz dönemlere adeta yeniden götürüyor. Bu ilginç ışıklandırma ve grafiksel dizaynı gördüğümde gerçekten oldukça etkilendim diyebilirim. Çünkü çok farklı bir hava katıyor.

  Oyunda 1918 yılının Rusya’sına doğru bir serüven yaşayacağız. O dönem de Nikolai Orelov adlı bir suikastçıyı canlandırıyoruz. Bu karakterin çok karizmatik olduğunu söylemem ama bıyıkları var bu ilginç bir detay olabilir.

  Nikolai Bu işten vazgeçerek ailesi ile birlikte düzgün ve kansız bir hayat sürmek istiyor. En çok istediği şey ise Rusya’dan uzaklaşmak. Fakat henüz işi bitmiş değil ve onun için son bir görev daha var.

  Oyunda siyah ve beyazların yanı sıra gözümüze yer yer sarı ve kırmızılıklar rastlamakta. Ayrıca Climax oyunda gitmemiz gereken yerleri oldukça iyi renk paletleri sayesinde bizlere belirtiyor.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
p_ayrac
 • 97 kez görüntülendi.
 • Yorum Yok
Henüz yorum yapılmamış.
 • adblock plus

   Akıllı telefonlarınızı kullanırken gerek duyduğunuz ve işinize yarayacak programlar olabiliyor. Kimi yerde dosyalarınızı kurtarmak, kimi yerde cihazınızın ses sorunlarını çözmek ya da cihazınız üzerinde düzenlemeler yapmak isteyebiliyorsunuz. Bunun için gerekli olan birkaç uygulamayı bu başlık altında topladım. İşinize yarayabilecek uygulamaları incelemenizi tavsiye ederim.

   

  AdBlock Plus

  adblock plusCihazlarınızda karşınıza çıkan sürüyle reklam sizi canınızdan bezdirebiliyor. Yüklerken bir ücret gerekmeyen açık kaynak kodlu bir uygulama olan AdBlock Plus, android işletim sistemli cihazınızda karşınıza çıkan reklamlardan kurtulmanıza yardımcı olmayı amaçlıyor. İçerisinde bulundurduğu gelişmiş ayarlar sayesinde istediğiniz bir sitede reklamları engelleyebiliyorsunuz. Ancak reklam engelleme probleminizi çözecek bu uygulamayı Google Play Mağazasında bulmanız mümkün değil. İnternet’ten apk dosyası şeklide indirerek kurabilirsiniz.

  Dumpster

  Dumpster

  Sizin için gerekli olan dosyaları akıllı telefonunuzda bulundurabiliyor ve bazen de onları arızalardan ya da hatalarınızdan dolayı kaybedebiliyorsunuz. Dumpster sayesinde böyle bir sorun yaşamanızın önüne geçilebiliyor. Kaybettiğiniz dosyaları bu program sayesinde kolayca bulabilir ve kurtarabilirsiniz. Ücretsiz olarak Google Play’dan indirebilirsiniz. Ancak belirtmem gerekir ki kurduktan sonraki dosyaları bulabiliyor.

  Greenify

  Greenify

  Bezdirdi artık bizi bu bataryaların çabuk bitmesi. Ancak Greenify sayesinde akıllı telefonunuzun batarya ömrünü artırabilirsiniz. Kullanımı gayet kolay olan bu uygulama ile cihazınızda güç tüketen bütün uygulamaları bularak onları derin uykuya alabiliyorsunuz. Bu büyük bir oranda batarya tasarrufu sağlıyor. Tek yapmanız gereken ücretsiz olarak indirmek ve güç sarf eden uygulamaları bularak derin uykuya almak.

  Servicely

  Servicely

  Servicely ise arka planda açık durumda olan uygulamaları kontrol edebilmeniz için geliştirilen bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor. Akıllı cihazınızda arka plan uygulamalarını tespit ediyor, gerekirse kapatıyor ve pil kullanımınıza yardımcı olabilecek tüyolar verebiliyor. Bu programı da ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

  Viper4Android

  Viper4Android

  Cihazınızdan çıkan sesten memnun değilseniz kullanabileceğiniz en güzel uygulamalardan biri Viper4Android. Bluetooth ile çalışan kulaklıkların haricinde bütün kulaklıklara ve cihazınızda bulunan hoparlöre müdahale edebildiğiniz ve kendine ait ses ekolayzır ve ses sürücüsü bulunuyor. Bu sayede ses çıkışını değiştirmenize olanak sağlıyor. XDA android geliştirici sitenin yaptığı bu uygulamaya geliştiricinin sitesinden ulaşabilirsiniz.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
p_ayrac
 • 118 kez görüntülendi.
 • Yorum Yok
Henüz yorum yapılmamış.
Sayfa 1 Toplam: 15123410...Son Sayfa »

Bu site Aykut ÖZDEMİR tarafindan kurulmuştur.