Sponsor 38 kez görüntülendi. 0

AdWords Eğitimi

Websitenizin arama motorlarında üst sıralara çıkmasını mı istiyorsunuz? Arama motorlarında etkili reklamlar hazırlamak için hangi araçları kullanmanız gerektiğini öğrenmeniz mi gerekiyor? Bunların hepsi yabancı bir dil gibi mi geliyor? Cevaplar Eğitimde sizi bekliyor.

Arama motorlarında daha üst sıralarda çıkarak müşterilere en doğru şekilde ulaşmak için dijital ortamda yayına çıkacak Google reklamlarını oluşturmak için önemli ve portfolyonuzda olması gereken bir eğitim programıdır. Dijital reklamları ve kampanyaları etkin şekilde hazırlamak, reklam ve teklif verme biçimlerini en verimli şekilde kullanmanızı sağlamak üzere hazırlanmış olan Adwords Eğitimi, dijital dünyanın ilerlemesine ayak uydurmak için de gerekmektedir.

 

Adwords Eğitimi Amacı Nedir?

Adwords Eğitimi ile Google başta olmak üzere tüm arama motorlarında, markanızı en üst sıralara taşıyacak dijital reklam kampanyaları hazırlamayı öğrenmek, bu kampanyaların başarıyla geri dönüşüm kazandırmasını sağlamak ve tabii gelirleriniz arttırmak üzere oluşturulmuş içerikler ile tanınmanızı sağlamanın yolları öğretilir.

Google dünya üzerinde tartışmasız olarak en çok kişi tarafından kullanılan ve akla ilk gelen arama motorudur. İnternet üzerinden sayısız bilgiyi toplayarak, bu bilgileri ‘’veri’’ haline getirip tüm dünyada online arama yapan kişilerin kullanımına sunmaktadır. Kullanıcıların Google ya da Google ile bağlantılı dijital araçları ziyaret etmesi ve arama alanına bir sorgu yazarak, Google’da ara düğmesini tıklamaları yeterlidir. Kısaca bu eğitim için bir ön şart bulunmamaktadır.

 

AdWords Eğitimi Kimler için Hazırlanmıştır?

 Adwords Eğitimi özellikle işletmelerin/markaların bilinirliği konusunda dijital reklam ve dijital pazarlama bölümünde çalışanlar ve bu alanda kariyer yapmak isteyen kişiler için hazırlanmış bir eğitimdir. Ayrıca işletmelerde dijital pazarlama konusunda departmanlarının işleyişini yakından tanımak isteyen ve faaliyetleri konusunda bilgi sahibi olmak isteyen yöneticiler için de verimlidir.

Kendi işini kurmak isteyen ve bu alanda kendini yetiştirmek isteyen kişiler de bu eğitime katılabilir. Freelance olarak çalışma imkanı olan dijital alanda gelir elde etmek isteyenler için de uygun bir eğitimdir.

 

Eğitim Konu Başlıkları Nelerdir?

tanımı, işleyişi

Google AdWords Temel Politikaları

Google AdWords Reklamları oluşturma

Temel SEO İlkeleri

Adwords Hesap Oluşturma

Adwords Hesap Düzenleme, Anahtar Kelimeler, Reklam Metni seçimi

Reklam Yayını

Hedefleme

Anahtar Kelime

Maliyet Kontrolü

Faturalandırma

Reklam Performansını değerlendirme

Google Optimizasyon

Google Analytics Temel Bilgiler

Raporlama

 

Adwords Eğitimi Sonunda Neler Öğrenmiş Olacaksınız?

Alacağınız eğitim sonunda Adwords ile işletmenize/markanıza uygun reklam kampanyası oluşturmayı, bu kampanyaları yönetmeyi, reklam performanslarını izlemeyi ve raporlamayı öğreneceksiniz. Reklamlardan elde edeceğiniz verilere göre strateji üretme ve strateji geliştirme becerisine sahip olacaksınız. Ayrıca Adwords Eğitimi sayesinde arama motorlarında işletmenize ait web sitesini üst sıralara çıkaracak kampanyalar hazırlamayı, satış ve pazarlama gelirlerinizi artırmayı, bunlara bağlantılı şekilde sosyal medyayı etkili şekilde kullanarak marka bilinirliği yaratmayı da öğreneceksiniz.

Uygulamalı Adwords Eğitimi hakkında kapsamlı bilgi almak için https://www.analyticsakademi.com/analytics-egitimleri/google-adwords-egitimi-kursu/ adresini ziyaret ediniz.

Bir Cevap Yazın