• Voice over LTE’nin kısaltması olan VoLTE’yi Türkçe’ye “LTE üzerinden ses” şeklinde çevirebilmek mümkün. Son yıllarda hayatımıza giren hemen her amiral gemisinde var olan bu yenilik, daha yüksek kaliteli sesli görüşme yapabilmenizi mümkün kılıyor. Şebeke üzerinden iletilen ses, aynı zamanda karşı tarafa internet bağlantısı üzerinden de gönderiliyor. Yani hem verici, hem de kullandığınız 4G teknolojisi sayesinde HD kalitede görüşmeler gerçekleştirebiliyorsunuz.

  Şuanda Türkiye’deki tüm telefon operatörleri VoLTE teknolojisini destekleyen altyapıya sahip. Her ne kadar çoğunlukla büyük şehirlerdeki vericilerde daha yaygın destekleniyor olsa da, Türk telefon kullanıcıları VoLTE’ye yavaş yavaş alışmaya başlıyor. Halihazırda iPhone 6, Samsung Galaxy S6, LG G5, Sony Xperia XZ gibi yeni modellerde bu teknolojiyi de kullanabiliyorsunuz.

  Daha kaliteli ses aktarımı

  Daha önce de bahsettiğimiz HD kalitede sesli görüşme VoLTE ile sağlanabiliyor. Fakat bunun için karşı taraftaki kişinin de VoLTE destekleyen bir cep telefonunu kullanıyor olması ve VoLTE kapsama alanında bulunması gerekiyor. Sesiniz hem internet, hem de normal verici üzerinden alıcıya iletileceği için çok daha kaliteli bir görüşme yapabiliyorsunuz.

  Korkmayın, internetiniz bitmez!

  Sesinizin internet üzerinden alıcıya gönderildiğini duyunca “Acaba internetim VoLTE kullanırsam erkenden biter mi?” diye endişelenmekte haklısınız. Ancak telefon operatörleri internet üzerinden yalnızca ses gönderdiğiniz fark edebilecek altyapıya sahip. Dolayısıyla VoLTE teknolojisi ile yaptığınız tüm görüşmeler internet paketinizden hariç tutulur.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
p_ayrac
 • 39 kez görüntülendi.
 • Yorum Yok
Henüz yorum yapılmamış.
 • Vakit nakittir. Eğer boşa vakit kaybetmekten hiç hoşlanmayan bir Gmail kullanıcısıysanız, e-posta yazışmalarınızı yönetirken sizin için geliştirilen klayve kısayollarından faydalanabilirsiniz. Böylece fareyi butonların üzerine doğru harekete geçirmenize hiç ihtiyaç duymadan yeni e-posta yazabilir, dünyanın en yaygın e-posta istemcilerinden Gmail’i çok daha etkin bir şekilde kullanabilirsiniz.

  Hemen her programda yer alan klavye kısayollarının Gmail’de olmaması elbette ilginç olurdu. Düzenli kullanımda ciddi manada işinizi hızlandıran bu kısayollar Gmail’i el çabukluğuyla yönetebilmenizi de sağlıyor. Eğer hazırsanız Gmail’in bu özelliğini nasıl aktifleştirebileceğinizden bahsedelim.

  Gmail’de klavye kısayolları nasıl açılır?

  Öncelikle yapmanız gereken Gmail.com’da oturum açtıktan sonra sağ üst köşedeki dişli simgesine dokunarak Ayarlar bölümüne girmek. Daha sonra açılan listede aşağılara inerek klavye kısayolları özelliğini açabilirsiniz. Daha sonra kayıt yapıp Ayarlar sayfasını kapatın.

  Gmail kısayolları listesi

  • Gelen kutusunda iken J tuşuna bastığınızda bir önceki, K tuşuna bastığınızda ise bir sonraki yazışmaya geçiş yapabilirsiniz. Enter tuşuna bastığınızda da seçili e-posta görüntülenecektir.
  • D tuşuna basarak yeni bir e-posta yazma penceresi açabilirsiniz. Yalnız bu pencere gelen kutusunda değil, yeni bir sekmede açılacaktır. Eğer Gmail üzerinden açılsın istiyorsanız C’ye basmanız yeterli.
  • Okuduğunuz bir e-postayı farklı klasöre taşımak için V’ye basın. Eğer doğrudan arama kutucuğuna geçmek istiyorsanız / simgesine basın.
  • Yazdığınız bir e-postayı Gönder tuşuna basmadan karşı tarafa göndermek istiyorsanız CTRL + Enter tuşlarından faydalanabilmeniz de mümkün.
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
p_ayrac
 • 32 kez görüntülendi.
 • Yorum Yok
Henüz yorum yapılmamış.


 • Google Chrome’u kullanarak herhangi bir web sitesini ziyaret ettiğinizde veya video izlediğinizde, tarayıcı bu içerikleri otomatik olarak önbellek (cache) ismi verilen gizli alana kaydeder. Böylece o sayfayı bir daha ziyaret ettiğinizde tüm fotoğrafları, javascript ve css dosyalarını yeniden yüklemek zorunda kalmazsınız. Chrome’un önbellek dizinine kaydedilen dosyalar çağrılır ve site çok daha hızlı açılır. Buna ek olarak veri tasarrufu sağlayabilmeniz de mümkün hale gelir.

  Bu, aynı zamanda Chrome’dan bir video izlediğinizde onu başka yollara başvurarak indirmek zorunda kalmadığınız anlamına da geliyor. Örneğin YouTube’dan video izlerken aslında onu zaten bilgisayarınıza indiriyorsunuz. Tek yapmanız gereken cache dizinine kaydedilen bu videoya ulaşabilmek.

  Normal kullanıcılar herhangi bir program kullanmadan bu dizine ulaşmak için şu klasörü açmak zorundalar:

  C:\Users\KullanıcıAdı\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Cache

  “Kullanıcı adı” yazan yeri kendi kullanıcı adınızla değiştirip bu dizinden Chrome’un bilgisayarınıza kaydettiği tüm video, fotoğraf vb. dosyalara erişim sağlayabilirsiniz.

  Peki, bunun daha kolay bir yolu yok mu? Var. Bu yolun adı da ChromeCacheView!

  İsminden de anlaşılacağı üzere Google Chrome’un cache dizinine attığı dosyaları hızlıca görüntülüyebilmenizi sağlayan bu minik program, tamamen ücretsiz olarak indirilebilir durumda. Üstelik Türkçe dil avantajıyla. İndirmek için tıklayın.

  Bu uygulama üzerinden önbelleğe kaydedilen tüm videolara kolayca ulaşabilirsiniz. Bu sayede artık internetten izlediğiniz dizi ve filmleri indirmek için yorulmanıza gerek kalmayacak.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
p_ayrac
 • 58 kez görüntülendi.
 • Yorum Yok
Henüz yorum yapılmamış.
 • Google tarafından satın alındıktan sonra daha da popüler hale gelen ve ülkemizde de sevilerek takip edilen Youtube’a her dakika yüzlerce saatlik video yüklendiğini biliyor muydunuz? Kuşkusuz bu kadar çok videonun yüklendiği bir sitede görünür olmak ve çektiğiniz videoların izlenmesini sağlamak pek de kolay değil. Videolarınız izlenmediği zaman da ortaklık programları üzerinden para kazanmanız mümkün olmayacağı için asıl kafa patlatmanız gereken konu “Youtube’da nasıl daha çok izlenebilirim?” olmalıdır. İşte daha çok izlenmek ve Youtube’dan para kazanmak için yapmanız gerekenler:

  Kendinizi tanıyın

  Öncelikle Youtube’da çok izlenecek videolar çekmek için kendinizi tanımanız, diğer insanlara ne gibi fayda sağlayacağınıza karar vermeniz gerekir. Örneğin çok iyi yemek yapabiliyor veya oyun oynuyor olabilirsiniz. Bunları diğer insanlara ulaştırmak için bir alan belirleyebilir, kendi çizdiğiniz yolda videolar çekmeye başlayabilirsiniz. Video montajı bilginiz varsa kısa filmler çekebilir, makyaj yapmayı seviyorsanız Youtube’da makyaj videoları yayınlayabilirsiniz. Tüm bunlar arasından hangisini yapacağınız konusu size kalmış. Çünkü kendinizi en iyi siz bilirsiniz.

  Anahtar kelime ve açıklamalar kullanın

  Videolarınızın Youtube’da arama yapanlarca daha kolay bulunması için anahtar kelime ve etiket kullanmak çok önem taşır. Video açıklamalarında da bu anahtar kelimelere yer verdiğiniz takdirde daha fazla kullanıcıya ulaşabilirsiniz.

  Tüm bunları yaptıktan sonra izlenme oranlarına göre aylık bin ila 2 bin lira arasında bir gelir elde edebilmeniz mümkündür.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
p_ayrac
 • 76 kez görüntülendi.
 • Yorum Yok
Henüz yorum yapılmamış.
 • 25 Kasım Cuma tarihinin yaklaşmasıyla birlikte yabancı e-ticaret sitelerinde Black Friday (Kara Cuma) indirimlerinin hazırlıkları da yapılıyor. ABD’deki dev teknoloji mağazaları da birçok ürünün fiyatında ciddi indirimler yaparak stoklarını eritmek için Black Friday gününü tercih ediyorlar. Peki, nedir bu Black Friday?

  ABD’de her Kasım ayının son perşembesinde Şükran Günü kutlamaları yapılır. Şükran Günü’nden sonraki Cuma ise Kara Cuma, yani Black Friday olarak adlandırılır. Bu gün geldiğinde ABD’deki hemen her mağaza, inanılmaz indirimler yaparak yıl boyu Black Friday’ın gelmesini bekleyen müşterilere kapasite üstünde hizmet vermeye başlar.

  Günümüzde e-ticaret siteleri de Black Friday günü geldiğinde müşterilerine indirim yapmayı sürdürüyor.

  Black Friday ne zamandır?

  25 Kasım 2016 Cuma, ABD’de Black Friday günüdür.

  Nerelerde indirim var?

  Black Friday ülkemizde pek yaygın olmadığı için genellikle ABD menşeli dev e-ticaret sitelerinde ciddi indirimler söz konusu. Örneğin Amazon, Türkiye’ye de kargo gönderimi yapan ve Black Friday’de indirimler yapan bir e-ticaret portalı. Bu adrese tıklayarak Cuma günü Amazon’un hangi ürünlerde ne kadar indirim yapacağını öğrenebilirsiniz.

  Apple da aynı şekilde Black Friday’de indirim yapan bir diğer firma. İşin aslı ABD’deki hemen her firma Black Friday’de fiyatları hayli kırıyor, ancak çoğu Türkiye’ye ürün gönderimi yapmıyor. Walmart, GAP, Under Armour gibi birçok bilindik marka; Cuma günü için tüm personelini görevlendirmeye ve siparişlere yetişmeye şimdiden hazırlanıyor.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
p_ayrac
 • 122 kez görüntülendi.
 • Yorum Yok
Henüz yorum yapılmamış.
 • İnternetin yaygınlaşıp ucuzlamasıyla birlikte cep telefonlarımıza kadar girmesi, geçmişten beri süregelen alışkanlıklarımızın da ciddi oranda değişmesini tetikledi. Artık alışveriş yapacağımız zaman mağazaları dolaşmaktansa e-ticaret siteleri üzerinden ürün satın almak çok daha cazip ve kolay geliyor. Ülkemizde bu doğrultuda hizmet vermeye devam eden onlarca, hatta yüzlerce güvenilir alışveriş sitesi var. Ancak aradığınız ürün her zaman Türkiye sınırları içerisinde olmayabiliyor. İlginç teknolojik ürünler, akıllı ev eşyaları, cep telefonu ve saatleri yurtdışından satın almanın çok daha mantıklı olduğu anlar var.

  Bu yazıda dünyanın en büyük fabrikalarının yer aldığı Çin’in en güvenilir e-ticaret sitelerini sizin için derledik.

  AliExpress

  Toptan (b2b) satış yapan AliBaba’nın perakende (b2c) e-ticaret platformu olan AliExpress, Türkiye’deki Sahibinden veya N11 gibi platformlara çok benzer. Çinli satıcıların mağazalarını sergilediği bu platformda özellikle teknolojik ürünlere çok daha ucuz fiyatlarla ulaşabilmeniz mümkün. Giysi satın almak istediğinizde ise çok fahiş fiyatlarla karşılaşabilirsiniz. Üstelik satın aldığınız ürünün bedeni uymazsa geri iade etmeniz de çok zor olacaktır. Satıcının portföyün

  Banggood

  2006 yılında kurulan bu site, yine Çin menşeli bir e-ticaret platformu. Türkiye’ye ücretsiz kargo ile birçok teknolojik ürünün gönderimi yapılabiliyor. Site, ürünleri doğrudan kendi deposundan gönderiyor.

  Dealextreme

  0,99$’ın altında satın alabileceğiniz yüzlerce ilginç ürün bu sitede sizleri bekliyor. Dekorasyon eşyalarından tutun, araba aksesuarlarına kadar aklınıza gelebilecek hemen her ürün mevcut. Üstelik çoğu zaman kargo ücreti de almıyorlar.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
p_ayrac
 • 176 kez görüntülendi.
 • Yorum Yok
Henüz yorum yapılmamış.
 • Standart Wi-Fi teknolojisinden 100 kat daha hızlı olduğu iddia edilen Li-Fi teknolojisine dair merak ettiğiniz her şey bu yazıda cevap buluyor.

  Li-Fi nedir?

  Açılımı “Light Fidelity” olan Li-Fi, kablosuz iletişimi yüksek hızlarda sağlayan yeni bir teknolojidir. Veri transferini günlük hayatta karşımıza çokça çıkan LED parçacıklarıyla sağlayan Li-Fi, bu sayede saniyede 224 gigabitlik hız seviyelerine ulaşmayı başarıyor. İlk kez Edinburgh Üniversitesi’nden Harald Haas tarafından 2011 yılında kullanılan Li-Fi terimi, yakın gelecekte Wi-Fi’nin yerini almaya aday olarak gösteriliyor. Peki bu ne kadar doğru? Yazının devamında bu soruya da cevap vereceğiz.

  Li-Fi nasıl çalışır?

  Li-Fi ve Wi-Fi, elektromanyetik olarak veri transferi gerçekleştirdikleri için birbirine benzer iki teknoloji olarak gösterilebilir. Ancak Wi-Fi bunu yaparken radyo dalgalarını kullanırken, Li-Fi görülebilir ışıktan faydalanır. Sinyalleri ışık dalgalarıyla ileten Li-Fi, böylece veriyi akışkan bir içerik haline dönüştürür. Aşağıda yer alan video, Li-Fi teknolojisinin nasıl çalıştığını daha iyi anlamanıza yardımcı olabilir.

  Görüldüğü üzere fiziksel olarak LED ampülden yansıyan veriler, telefonla temas ettiği andan itibaren kullanıcıya sunulmaya başlıyor. Yani fiziksel ampüller, modem cihazı gibi çalışıyor.

  Li-Fi / Wi-Fi

  Bazıları Li-Fi’nin 224 gbps’lik hızıyla Wi-Fi’nin tahtına oturacağını düşünüyor. Ancak bu pek gerçekçi bir yaklaşım değil. Çünkü Li-Fi sinyalleri duvardan geçemiyor. Üstelik yüksek derecede ışık saçan LED ampüllerin de sürekli olarak açık kalması gerek. Eğer yeteri kadar ampül yoksa, Li-Fi’nin hızının Wi-Fi’den de aşağılara düşeceği bir diğer gerçek…

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
p_ayrac
 • 157 kez görüntülendi.
 • Yorum Yok
Henüz yorum yapılmamış.
 • Son dönemin en popüler sosyal medya platformları arasında yer alan Instagram, her geçen gün büyüyen “istenmeyen”, yani “spam” yorumlar karşısında gerekli önlemleri almamakla itham ediliyor. İşin aslı, istenmeyen yorumlardan şikayet eden kullanıcılar pek de haksız sayılmazlar.

  “İstenmeyen yorumlar” derken?

  “Takipçi kazanmak için xx adresini tıklayın, profilime bakın çekiliş var, en güzel ayakkabı modelleri için sayfama beklerim” tarzı yorumlara hemen her Instagram kullanıcısı denk gelmiştir. Özellikle hesabınız göreceli olarak çok fazla takipçiye ev sahipliği yapıyorsa, art niyetli kullanıcılar fotoğraflarınıza yorum atarak reklam yapmaya çalışabilir.

  Öyle ki alakasız kişilerin yaptığı istenmeyen yorumlar özellikle evli, nişanlı veya sevgililer arasında ufak çaplı bir krize bile yol açabilir. Ancak bu tür istenmeyen yorumları engellemek için başvurabileceğiniz bazı yöntemler var.

  Nasıl engellenir?

  Cep telefonunuzdaki Instagram uygulamasını açarak fotoğrafınızın altına gelen ve sizi rahatsız eden yorumun üzerine dokunun. Daha sonra sağ üst köşede (i) şeklinde bir simgenin belirdiğini fark edeceksiniz. Bu buton, şikayetçi olduğunuz yorumları Instagram yöneticilerine bildirmenizi sağlar. Şikayet konusunu belirledikten sonra (taciz, spam veya sahtekarlık, kötü amaçlı içerik vs) yöneticilerin yorum sahibiyle ilgili aksiyon almasını beklemeniz gerekecektir. Muhtemelen sadece siz şikayet ettiğiniz içir hesap kapanmaz, ancak farklı kullanıcılar aynı kişiyi şikayet ederse hesabın kapanma ihtimali daha da artar.

  Ek olarak, profilinizi “gizli”ye çevirmek de tanımadığınız kişilerin fotoğraflarınıza yorum yapmasını engelleyecektir. Bu yöntem de kalıcı bir çözüm yolu olabilir.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
p_ayrac
 • 139 kez görüntülendi.
 • Yorum Yok
Henüz yorum yapılmamış.
 • Kullanıcılarına sunduğu ücretsiz servislerle yalnızca arama motoru olmaktan çıkıp dünyanın en büyük teknoloji şirketleri arasına giren Google, zaman zaman geliştirdiği deneysel uygulamalarla da sürekli olarak ufkumuzu genişletmeye devam ediyor. Son olarak Sprayscape ismi verilen bir Android uygulaması geliştiren Google, bu uygulamayla akıllı telefon sahiplerinin 360 derece açılı fotoğraf ve video çekebilmelerini mümkün hale getirdi. Böylece dileyen herkes Oculus Rift, PlayStation VR, Gear VR ve HTC Vive gibi VR gözlükleriyle hayatımıza giren sanal gerçeklik dünyasına adım atabilecekler.

  SprayScape-More-796x431 Google Sprayscape nedir, nasıl kullanılır?

  Sprayscape nasıl kullanılır?

  Şimdilik yalnızca Android işletim sistemli cihazlarda kullanılabilen Sprayscape uygulamasını indirmek için bu bağlantıyı takip edin. Uygulamayı kurduktan sonra ilk olarak karşınıza fotoğraflarla doldurabileceğiniz siyah bir yuvarlak gelecektir. Telefonunuzun jiroskop özelliğini kullanarak etrafınızda kamera yardımıyla 360 derece dönebilir, bu alanın içini fotoğraflarla doldurabilirsiniz.

  Sprayscape’in nasıl kullanıldığını mı merak ediyorsunuz? Yukarıdaki video yardımcı olabilir.

  Peki ya sonra?

  VR uyumlu 360 derecelik fotoğraf ve videolarınızı çektikten sonra yine uygulama içindeki koleksiyonunuza göz atarak eski çalışmalarınızı arkadaşlarınızla paylaşabilmeniz mümkün. Google Cardboard gibi nisbeten basit VR başlıklarıyla da çalışmalarınızı izleyebilirsiniz. Eğer gözlüğünüz yoksa parmağınızı kullanarak gezinmeyi tercih edebilirsiniz.

  Kullanıcılardan gelen bildirimler doğrultusunda uygulamayı daha da geliştirmeyi hedefleyen Google, Android işletim sistemli telefonlara sahip kişilerin Sprayscape’den ücretsiz olarak faydalanabilmelerini sağlıyor. Eğer siz de sanal gerçekliğe ilgi duyuyor ve deneysel çalışmalara imza atmak istiyorsanız, Sprayscape’i telefonunuza indirmeyi düşünebilirsiniz.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
p_ayrac
 • 228 kez görüntülendi.
 • Yorum Yok
Henüz yorum yapılmamış.
 • Çocuklarımız günlerinin büyük bir kısmını okulda geçirmektedir. Onlara ikinci bir anne – baba olan öğretmenleri, onları hayat yolunda hazırlarlar. Verdikleri eğitimin dışında karakterlerinin gelişmesinde ve oturmasında da oldukça önemli bir rol oynayan öğretmenler, çocuklarımıza verdikleri karşılıksız sevgi ve koruma ile onlar okuldayken içimizin rahat olmasını sağlar ve çocuklarımızın güvende olduğunu konusunda tereddüt yaşamayız. Çocuklarımızı geleceğe hazırlayan öğretmenler, her yıl 24 Kasım tarihinde anılmaktadır. Bu özel günde hem çocuklarımız, hem de bizler onlara olan minnet duygumuzu temsil eden hediyeler alırız. Öğretmenler günü hediyeleri genellikle çocuklarımız tarafından seçilir ve öğretmenleri için en güzel hediyeyi öğretmenlerine vermek isterler.

   

  Öğretmenlerine hediye seçerken çocuklarımız ve bizler artık zorlanmayacağız. www.hediyefabrikasi.com ile yüzlerce çeşit hediyelik eşyaya kolayca ulaşabilirsiniz. Sitede her kategori için farklı seçeneklerle hediyelik eşyalar bulunmaktadır. Öğretmenlerin çok sık kullandığı ofis ve kırtasiye gereçleri birbirinden farklı ve değişik modellerle satışa sunulmuştur. Eğer klasik olmayacak bir hediye vermek istiyorsanız diğer kategorilere de kesinlikle bakmalısınız. Sitede bulunan hediyelik eşya kategorilerini şu şekilde özetleyebiliriz;

   

  – Kişiye özel hediyeler: Kişiye özel olarak yapılan anahtarlık, çerçeve, kupa, puzzle, yastık, kalem ve daha onlarca ürün bulunmaktadır. Ürününüzü satın alırken istediğiniz fotoğrafları veya yazıyı siparişinizle birlikte gönderiyor ve kişiye özel ürünlere kolaylıkla sahip olabiliyorsunuz.

   

  Yılbaşı hediyeleri: Yılbaşına özel hediye seçenekleri olan sitede, istediğiniz ve aradığınız her ürüne özel yılbaşı konsepti ile sahip olabilirsiniz. Dilerseniz yılbaşı hediyelerini kişiye özel hale getirebilme imkanınızda bulunmaktadır.

   

  – Öğretmenler günü hediyesi: Öğretmenler gününe özel öğretmenlerin ihtiyaçlarına ve zevklerine uygun olarak seçilmiş hediye kategorisi ile tüm ürünleri bir arada görme ve seçme imkanınız bulunuyor. Saatlerce ürün aramak yerine ihtiyacınız olan her şeye bir tıkla ulaşabiliyorsunuz.

   

  Sitede bulunan diğer hediyelik eşya kategorileri ile tüm özel günlerinizde alabileceğiniz hediyelik eşyalar bulunmaktadır. Uygun fiyatları ve kaliteli ürün seçenekleri ile tüm sevdiklerinize onları mutlu edecek hediyeler alabilirsiniz. Online ödeme seçeneği ile kredi kartınızla kolaylıkla ve güvenle ödeme yapabilirsiniz. Hediye Fabrikası ile hediye almak artık çok kolay. Sizde bir tıkla binlerce hediyelik ürün seçeneğine kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

   

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
p_ayrac
 • 92 kez görüntülendi.
 • Yorum Yok
Henüz yorum yapılmamış.
 • Geçtiğimiz gün ABD merkezli sunuculara yapılan siber saldırı sonucu Twitter başta olmak üzere çok tıklanan birçok web sitesine erişimde sorunlar yaşandı. Her zaman olduğu gibi sorunun yine BTK kaynaklı olduğunu düşünen internet kullanıcıları, Twitter’ın yasaklandığı düşüncesine kapılıp yasaklı sitelere giriş için kullanılan çeşitli yöntemlere yeniden başvurmaya başladı. Bu yazıda tanıtımını yapacağımız Hotspot Shield isimli program da engellenen web sitelerini açmak için kullanabileceğiniz en gelişmiş uygulamalardan birisi.

  Yasaklı sitelere nasıl giriş yapılır?

  Kimi zaman ağ yöneticisi, kimi zaman da hizmet sağlayıcısı firmalar tarafından engellenen web sitelerini ziyaret etmek için kullanabileceğiniz bazı yöntemler var. Bunlardan birisi DNS değiştirmek, birisi de VPN uygulamaları kullanmaktır. DNS değiştirmeye kıyasla çok daha basit ve hızlı olduğu için çoğu kullanıcı tercihini VPN programlarından yana kullanır. Sanal bir ağ üzerinden ana siteye sorunsuz erişim sağlayan kullanıcılar, IP adreslerini değiştirerek başka bir ülke üzerinden web sitesini ziyaret ediyormuş gibi gözükürler.

  İşte bahsi geçen VPN programları arasında yer alan Hotspot Shield, mobil cihazların yanı sıra bilgisayarlarda ve Chrome tarayıcısında da sorunsuz çalışıyor.

  Hotspot Shield nasıl indirilir?

  Bilgisayar veya cep telefonunuzdan bu adrese tıklayarak Hotspot Shield’in resmi web sitesini ziyaret edebilir, karşınıza çıkan sayfada hangi cihaza Hotspot VPN programını yüklemek istediğinizi belirleyebilirsiniz. Hotspot Shield an itibariyle Windows Mobile, iOS, Android, MacOSX ve Windows bilgisayarlar için ücretsiz indirilebilir durumda.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
p_ayrac
 • 113 kez görüntülendi.
 • Yorum Yok
Henüz yorum yapılmamış.
 • Çeşitli sebeplerle bağış toplanabilir. Bağış toplama yöntemleri arasında, günümüzde ilk akla gelen ise internet üzerinden bağış toplamak olsa gerek. Bunu yapabileceğiniz pek çok bağış toplama siteleri bulunmaktadır. Ancak sosyal medyaların gücünü de dikkate alırsak, internet üzerinden en etkili bağış toplama yöntemi facebook’tan bağış toplama olacaktır.

  Facebook insanların aktif olarak kullandığı sosyal paylaşım sitelerinden biri haline geldi. Hal böyle olunca artık Facebook üzerinden bağış toplanabilecek.

  Facebook tarafından yapılan açıklamada amacı kar gütmek olmayan kuruluşlara yönelik geliştirme çalışmaları kullanıcılar tarafından beğeni toplamasını sağladı.

  Facebook bu kararın devamında kar amacı gütmeyen kuruluşlar için bağış toplama kararı aldı. Facebook üzerinden sayfalar bağış kampanyası yürütüp para kazanabiliyordu.

  Ancak bu uygulama sadece belli sayfalar için değil normal kullanıcılarında bağış toplamasına izin veriyor. Facebook tarafından gerçekleştirilen bu yeni uygulama sonrasında kullanıcılar Facebook tarafından gerçekleştirilen bu olayı beğendi.

  Facebook Üzerinden Bağış Toplama Kampanyası

  Facebook üzerinden normal kullanıcılarında bağış toplaması mümkün hale geldikten sonra normal haber akışı bölümüne düşecek bu kampanyalara kullanıcıların ilgisinin büyük oranda gerçekleşmesi bekleniliyor.

  Facebook tarafından yürütülen bu sosyal olay kapsamında birçok kişi bağış toplama imkanına sahip olacak. Ancak Facebook bağış kampanyası sonrasında biriken paranın %5’lik bölümü için masraf ücreti kesmeye karar verdi.

  Facebook Bağış Uygulaması

  Facebook üzerinden gerçekleştirilen bağış kampanyası ile ilgili biriken paradan %5’lik masraf kesintisi yapılacak. Bu masraf kesintisinin %2’lik kısmı kampanyayı organize edenler ve Facebook personeli için kullanılacak.

  Geri kalan %3’lük kısım ise para transferi gerçekleştirirken bankanın keseceği komisyon bedeli olacak. Bağış kampanyası neticesinde Facebook sosyal paylaşım sitesi pek çok kişiye yardım sağlamayı planlıyor.

  Sizin de kar amacı gütmeyen sayfanız varsa, bağış toplama widgeti ekleyerek sayfanızdan bağış toplayabilirsiniz. Aşağodaki water.org sayfası gibi :

  facebook-bağış-toplama-1024x504 Facebook'tan Bağış Toplanabilecek

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
p_ayrac
 • 388 kez görüntülendi.
 • Yorum Yok
Henüz yorum yapılmamış.
 • İnternetten Para Kazanma Yolları

  Günümüzde internet kullanımı gittikçe önemini arttırmakta ve her geçen gün farklı bir alanda internet ortamına katılarak pastadan pay almayı amaçlıyor. Bunlardan biriside internetten para kazanma yolları, birçok kişi çalıştığı işin yanında ek bir iş olarak da internetten çeşitli işler yaparak para kazanabiliyor. Peki neler bu işler?

    Ücretsiz Para Kazanma Yolları

  • Bu yollardan birinci sosyal medya hesaplarınızdan para kazanmanızdır. Birçok sosyal medya platformu bulunmakta ve siz istediğiniz, beğendiğiniz bir platforma üye olup, sizleri takip eden gerçek kullanıcılara ulaşırsanız, satış yapan firmalar o firmanın reklamını yapmanız karşılığında sizlere ücret ödeyeceklerdir. Bu iş alanı günümüzde sosyal medya işçiliği olarak geçmektedir.
  • Bir başka internetten para kazanma yöntemi ise youtube kanalı açarak para kazanmaktır. En popüler video platformu olan youtube üzerinde bir kanal oluşturabilirsiniz ve bu oluşturduğunuz kanal ile iliği özgün videolar yükleyip belli bir takipçi sayısına ulaşınca, youtube satış ortaklığı ile ek gelir elde edebilirsiniz. Ne kadar çok izlenme, o kadar çok para. Telif hakkına takılmamaya dikkat ediniz.
  • İnternetten ek gelir elde etmenin farklı bir yolu ise makale yazmaktır. Kaleminize güveniyorsanız ve makale yazabilecek niteliklere sahipseniz, evinizde ya da işyerinizde ufak vakitler ayırarak ek bir gelir imkânı sağlayabilirsiniz. Bionluk, sadeceon, armut vb. sitelerde ilan konusu açabilirsiniz.
  • Reklam izleyerek veya anket doldurarak internetten para kazanma imkânınız da var. Birçok farklı sistem bulunmakta, sizler bu sistemlere kayıt olarak reklam izleyebilirsiniz veya bazı web sitelerine gidip tıklama yapabilirsiniz ve her bu işlem için ücret alırsınız.
  • Web sitesi veya bir blog oluşturarak internetten para kazanma yolları arasında ki en popülerlerindendir. İlgi duyduğunuz bir konu hakkında bir web sitesi açabilir, her gün bir saat geliştirerek belli bir ziyaretçi trafiği elde ederseniz web sitenize veya bloğunuza reklam alabilirsiniz. Google Adsense reklam verenlerin başında gelmektedir. Ancak Adsense’ye kabul görmeyenler için pek çok yerli yabancı, tık başı, gösterim başı veya satış ortaklıgı gibi farklı biçimlerde reklam ortaklığı yapmaktadır. Ayrıca ilgi alanınıza yönelik firmalardan direk reklam teklifleri de alabilirsiniz. Bu sizin sitenizin ne kadar başarılı olup geniş kitlelere ulaşamsıyla, yani sitenizin hiti ile alakalıdır.para-kazanma-yolları İnternetten Nasıl Para Kazanılır ?

  Ücretli Para Kazanma Yolları

  • İnternetten para kazanma yollarının en çok kazandıranları genelde ücret gerektirenlerindir. Belli bir miktar sermaye yatırarak internet üzerinden forex dediğimiz borsacılık işini yapabilirsiniz tabii bunun için bir miktar ekonomi bilgisine ihtiyacınız var.
  • Geri dönüşüm ile para kazabilirsiniz. Son zamanlarda birçok geri dönüşüm firması kendisi üzerine yatırım yapıp atık madde alan kullanıcılara belli bir süre sonra yüksek ücrete satarak para kazandırmayı vaat ediyor.
  • Alan adı satın alarak para kazanmak. Hayal gücünüz ve ileri görüş niteliklerine sahip iseniz, belli bir ücret ödeyerek ileride popüler olacağını düşündüğünüz alan adlarını satın alabilirsin, daha sonra bu alan adlarını çok daha yüksek ücrete satarak ek gelirimkânı sağlayabilirsiniz.
  • E-ticaret yapabilirsiniz. Günümüzde e-ticaret sitesi açmak oldukça basit. Tek yapmanız gereken ürünleri alıp stoklamak ve bu sitenizden satmak. Bu kadar kolay dğeil tabi, burada esnaf hünerleriniz devreye giriyor .

   

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
p_ayrac
 • 261 kez görüntülendi.
 • Yorum Yok
Henüz yorum yapılmamış.
 • İstatistik portalı Statista tarafından paylaşılan veriler, dünya üzerindeki mobil uygulama kullanımları ile ilgili çeşitli bilgiler vermektedir. Bir takım verileri sizler için derledik. Verilen 2009 ile 2017 (geçmiş yıllara göre tahmini) yılları arasını kapsamaktadır. İşte 2016 ve tahmini 2017 yılı için mobil uygulama istatistikleri:

   

   

  Dünya Çapında Uygulama İndirme Sayısı : 224,80-268,69 Milyar

  Ücretsiz Uygulama İndirme Sayısı : 211,31 – 253,91 Milyar

  Ücretli Uygulama İndirme Sayısı : 13,49-14,78 Milyar

  Dünya Çapındaki Mobil Uygulama Geliri (2011-2017) : 58,21-76,,52 Milyar $

   

  App Store indirme verilerine göre, indirme yüzdelerine göre uygulama kategorileri:
  Oyunlar 22,49 %
  İş 10,38 %
  Eğitim 9,44 %
  Yaşam 8,66 %
  Eğlence 6,43 %
  Hizmet-Kamu 5,04 %
  Seyahat 4,22 %
  kitap 3,33 %
  Sağlık ve Fitness 2,93 %
  Müzik 2,91 %
  Pazarlama 2,79 %
  Yeme İçme 2,72 %
  Spor 2,47 %
  Fotoğraf-Video 2,34 %
  Finans 2,3 %
  Haber 2,25 %
  Kaynaklar 2,25 %
  Sosyal Ağ 2,07 %
  Medikal 2,02 %
  Navigasyon 1,16 %
  Diğer 1,8 %

   

  Zaman Geçirme Yüzdelerine Göre Uygulamalar

   

  Facebook 19
  Eğlence 17
  Oyun 15
  Mesajlaşma 12
  Safari 6
  Chrome 4
  Youtube 3
  Haberler 2
  Diğer 22

   

  Kullanıcı Sayılarına Göre Sosyal Ağ Uygulamaları :

   

  Facebook 1550 Milyon
  Whatsup 900 Milyon
  QQ 860 Milyon
  Facebook Messenger 700 Milyon
  Qzone 653 Milyon
  WeChat 650 Milyon
  İnstagram 400 Milyon
  Twitter 316 Milyon
  Baidu 300 Milyon
  Skype 300 Milyon
  Viber 249 Milyon
  Tumblr 230 Milyon
  Sina Weibo 212 Milyon
  Line 211 Milyon
  Snapchat 200 Milyon
  YY 105 Milyon
  Vkontekte 100 Milyon
  pinterenst 100 Milyon
  BBM 100 Milyon
  Linkedin 97 Milyon

   

   

   

   

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
p_ayrac
 • 530 kez görüntülendi.
 • Yorum Yok
Henüz yorum yapılmamış.
Sayfa 1 Toplam: 212

Bu site Aykut ÖZDEMİR tarafindan kurulmuştur.