• Her ne kadar firma olarak ülkemize resmî bir giriş yapmamış olsa da, ithalatçı firmalar tarafından Türkiye sınırlarına sokulan Xiaomi marka telefonlara olan ilgi gerçekten büyük. Xiaomi Mi4’le başlayan macerasına Mi5 ve Mi Mix’le devam eden birçok ithalatç firma, GittiGidiyor ve N11 üzerinden satışlarını gerçekleştirmeye devam ediyor. Xiaomi telefonların arayüzüne güç veren MIUI yazılımı, oldukça geniş bir tema arşivine de ev sahipliği yapıyor. Xiaomi’nin Tasarımcı Kulübü’ne üye olan birçok yerli ve yabancı tasarımcı, geliştirdikleri temaları telefon kullanıcılarının beğenisine sunmayı sürdürüyor.

  Xiaomi marka telefonlara dışarıdan da MTZ uzantılı tema dosyaları yüklenebiliyor. Resmî tema mağazasında yer almayan bazı özel temaları bu şekilde kurabilmek mümkün. Ancak çoğu zaman “Üçüncü parti temalar desteklenmiyor” şeklindeki bir hata mesajı, temaların kurulum işleminin eksik kalmasına da yol açabiliyor. Oysa bu hatayı gidermek sandığınızdan çok daha basit!

  Eğer siz de Xiaomi marka bir telefona sahipseniz ve MTZ uzantılı temaları cihazınıza kurmak istiyorsanız, yapmanız gerekenler şu şekilde sıralanabilir:

  1. designer.xiaomi.com adresini açtıktan sonra Xiaomi hesabınızla oturum açın.
  2. “Hoşgeldiniz” şeklinde İngilizce yazıların olduğu bir sayfa sizi karşılayacaktır. Daha sonra Tasarımcı Kulübü’ne üye olma formunu doldurmanız gerekiyor.
  3. Individual Designer ve Corporate Designer şeklindeki şıklar arasından Individual Designer’i seçin.
  4. Size ait orijinal bir fotoğrafla birlikte başvuru formunu doldurup gönderin.
  5. 1-2 gün içinde e-posta hesabınıza üyeliğinizin doğrulandığına dair mail gelecektir.

  Hepsi bu kadar! Xiaomi Tasarımcı Kulübü’ne üye olduktan sonra MTZ uzantılı dosyaları sorunsuzca yüklemeye başlayabilirsiniz.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
p_ayrac
 • 13 kez görüntülendi.
 • Yorum Yok
Henüz yorum yapılmamış.
 • iOS 10.1 veya iOS 10.2 güncellemesini alan iPhone’unuzun eskiye nazaran daha yavaş çalışmasından şikayetçiyseniz, sizin için bir araya getirdiğimiz hızlandırma yöntemlerine mutlaka göz atın. iOS işletim sistemini kullanan tüm iPhone, iPad ve iPod modellerinde aşağıda yer alan taktikleri kullanarak sistemi daha da hızlandırabilmeniz mümkün.

  İşte hem hızlı, hem de basit bir şekilde cihazlarınızı hızlandırmak için alabileceğiniz önlemler:

  Telefonu kapatın!

  Kaç gündür iPhone’unuzu açık bir şekilde kullanıyorsunuz? 1 hafta veya 1 ay mı? Bu kadar uzun süreli kullanımlarda CPU çok yorulacağı için telefonun yavaşlaması işten bile değildir. Bu yüzden cihazı kapatıp yeniden açarak rahat bir nefes almasını sağlayabilirsiniz. Yeniden açtığınızda bariz bir hızlanma fark edebilirsiniz.

  Tüm uygulamalarınız güncel olsun

  Yeni iOS 10 işletim sistemiyle uyumlu olmayan bazı uygulamalar telefonun yavaşlamasına yol açabilir. Bunu önlemenin yolu, tüm uygulamaları düzenli olarak güncel hale getirmekten geçer. App Store mağazasını açarak tüm güncellemeleri kontrol edin ve uygulamaları en yeni sürümlere yükseltin.

  Dahili hafızada yer açın

  Çok fazla belge, fotoğraf ve videoyu cihazınızda tutmak bir süre sonra dahili hafızanın dolmasını tetikleyebilir. Bu gibi durumlarda RAM’e de yeteri kadar alan kalmayacağı için cihazınız yavaşlayabilir. OneDrive, Google Drive gibi bulut depolama sistemlerine tüm verilerinizi yedekleyerek her daim 1-2 GB boş alan tutmaya özen gösterin. Böylece çok daha akıcı, hızlı bir iPhone’a siz de sahip olabilirsiniz!

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
p_ayrac
 • 20 kez görüntülendi.
 • Yorum Yok
Henüz yorum yapılmamış.


 • Android işletim sistemine sahip akıllı telefonların en sevilmeyen özelliklerinden biri de uzun süreli kullanımlardan sonra ilk günkü performansını mumla aratmaya başlamalarıdır. Aradan geçen zaman diliminde her geçen gün daha da yavaşlayan bir Android telefona sahipseniz, aşağıdaki tavsiyelere kulak vermeniz faydalı olabilir.

  Cihazınızda biraz yer açın

  En son ne zaman açtığınızı hatırlamadığınız uygulamalar, bir türlü oynamaya vakit bulamadığınız oyunlar ve telefonunuzun hafızasında gereksiz yer işgal eden fotoğraflar… Bunların tümünü çöp kutusuna göndererek telefonunuzun rahat bir nefes almasını sağlayabilirsiniz. Harici hafıza çözümleri ve bulut depolama sistemleri de bu noktada imdadınıza yetişebilir.

  Widget’ları kaldırın

  Telefonunuzun ana ekranında ekli bulunan widgetlar, siz farkında olmadan arkaplanda işlem gerçekleştirerek sürekli veri güncellemesi yaparlar. Bu da telefonunuzun gereksiz yere yorulmasına sebep olur. “Olmasa da olur” diyebileceğiniz bütün widgetları sildikten sonra telefonunuzun bir nebze de olsa hızlandığını fark edebilirsiniz.

  Animasyonları kısın

  Pencerelerin açılış ve kapanış animasyonları da sistemi yoran ve yok yere işlemciyi meşgul eden özelliklerden birisidir. Eğer gösterişe çok fazla önem vermiyorsanız, telefonunuzu daha hızlı hale getirmek için görüntüden feragat ederek bu animasyonları devre dışı bırakmanız tavsiye edilir. Bunun için geliştirici ayarlarından animasyonları kapalı hale getirmeniz yeterli.

  Arkaplandaki uygulamaları kapatın

  Açtığınız her bir uygulamayı kapattıktan sonra görev penceresini geri açarak açık kalan tüm uygulamaları kalıcı olarak kapatmanız gerekir. Bu sayede uygulamaların arkaplanda veri ve güç harcaması yapmasını engelleyebilirsiniz.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
p_ayrac
 • 54 kez görüntülendi.
 • Yorum Yok
Henüz yorum yapılmamış.
 • Apple’ın yeni akıllı telefon modeli iPhone 7’lerde kullanılan home tuşu, önceki iPhone’larda olduğu gibi içeri gömülebilen yapıda olmadığı için kullanıcıların aklına “iPhone 7 cihazımı DFU moduna nasıl geçirebilirim?” sorusu gelebiliyor. Bu sorunun cevabını vermeden önce ise “DFU modu nedir, neden kullanılır?” gibi merak edilen soruları açıklığa kavuşturmak gerekir.

  DFU modu nedir?

  Device Firmware Update, yani cihaz yazılım güncellemesi anlamına gelen DFU modu bir iPhone’da meydana gelen hatayı çözmek için başvurabileceğiniz en son yöntemdir. Denediğiniz tüm yollar boşa çıktıysa, cihazınızı DFU moduna alarak iTunes üzerinden yazılım güncellemesi yapmayı tercih edebilirsiniz. iPhone 7’den önceki iPhone modellerinde home ve güç düğmelerine basılı tutup cihazı DFU moduna alabilmek mümkündü. Ancak iPhone 7’lerde kullanılan fiziki home butonu dokunmatik bir yapıya sahip olduğundan DFU moduna alma yöntemi değiştirildi.

  iPhone 7 DFU moduna alma

  • iPhone 7 cihazınızı bilgisayarınıza bağlayın. Bu macOS veya Windows olabilir.
  • iTunes programınını açık ve çalışır vaziyette olduğuna emin olun.
  • iPhone 7’yi kapalı konuma getirin.
  • Sağ taraftaki açma/kapama düğmesine 3 saniye boyunca basılı tutun
  • Bu esnada sol taraftaki ses kısma tuşuna da basılı tutun.
  • Her iki düğmeyi 10 saniye kadar basılı tuttuktan sonra Apple logosunu gördüyseniz, DFU moduna alma işlemi başarısız demektir. Çok uzun süre basılı tutmanız buna yol açmış olabilir.
  • Ses kısma tuşuna 5 saniye boyunca bastıktan sonra açma/kapama düğmesinden elinizi çekebilirsiniz.
  • Karşınıza siyah ekran geldiyse işlem tamamdır! Bu, DFU moduna başarıyla geçtiğiniz anlamına gelir.
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
p_ayrac
 • 42 kez görüntülendi.
 • Yorum Yok
Henüz yorum yapılmamış.
 • Son dönemde üretilen çoğu akıllı telefon ve tablet, bünyesinde Qi kablosuz şarj teknolojisini de barındırır. Eğer siz de Qi teknolojisine sahip bir cihaz kullanıyorsanız, klasik şarj cihazlarını kullanmaya ara verebilirsiniz. Böylece masaüstünde kablo karışıklığının önüne geçebilir, telefonunuzun gözünüzün önünde şarj olmasını sağlayabilirsiniz.

  Qi kablosuz şarj teknolojisi nedir?

  Qi kablosuz şarj teknolojisi, farklı üreticiler tarafından geliştirilen yüzlerce cep telefonu modelinde kullanılan uluslararası bir standarttır. Telefonunuzun bataryası üzerine yerleştirilen bir katman sayesinde kablosuz olarak şarj edebilmenizi mümkün kılar. Böylece kablolara ihtiyaç duymanız gerekmez.

  Qi kablosuz şarjı nerede kullanabilirim?

  Ülkemizde pek yaygın olmasa da yurtdışındaki birçok ortak alanda Qi kablosuz şarj istasyonları mevcut. Oteller, havalimanları, tren istasyonları buna dahil. Bu tür ortak alanlar dışında kişisel olarak telefonunuzu kablosuz şarj etmek istiyorsanız kendi Qi kablosuz şarj standını satın almanız gerekiyor. Neyse ki fiyatları pek pahalı değil, hatta AliExpress gibi Çin menşeli sitelerden satın alırsanız daha da ucuza getirebilirsiniz.

  Herhangi bir Qi şarj ünitesini kullanabilir miyim?

  Evet, evrensel bir standart olduğu için Qi şarj üniteleri kablosuz şarj desteğine sahip her telefonla uyumlu çalışır. Yani Samsung Galaxy S7 için aldığınız bir Qi şarj ünitesi, Microsoft Lumia 950 XL’i de gayet rahat bir şekilde şarj edecektir.

  Dilerseniz kendi imkanlarınızla cep telefonunuzun bataryası üzerine bir pad yerleştirerek Qi şarj desteği sağlayabilmeniz de mümkün, fakat bunu nasıl yapabileceğiniz ayrı bir yazı konusu olabilir.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
p_ayrac
 • 54 kez görüntülendi.
 • Yorum Yok
Henüz yorum yapılmamış.
 • Google tarafından satın alındıktan sonra milyonlarca kullanıcıya ulaşmayı başaran Youtube, Play Store ve App Store üzerindeki uygulamasında arkaplanda müzik dinlemeye izin vermiyor. Takdir edersiniz ki bu çok büyük bir dezavantaj. Diğer uygulamalarda gezinirken Youtube’dan müzik dinlemek isteyen çoğu kullanıcı, üçüncü parti uygulamaları kullanarak bu ihtiyacını karşılamaya çalışıyor. Ancak bu da pek sağlıklı olmuyor.

  Eğer Android işletim sistemine sahip bir telefonunuz varsa, aşağıdaki adımları takip ederek Youtube videolarını arkaplanda oynatabilirsiniz.

  • Play Store’dan Awesome Pop-up Video uygulamasını telefonunuza kurabilirsiniz. Üstelik tamamen ücretsiz.
  • Telefona Firefox tarayıcısını kurup Youtube.com adresini tuşlayabilir, ardından uygulamayı arkaplana atarak açtığınız herhangi bir müziğin kesilmemesini sağlayabilirsiniz.

  Peki ya iPhone ve iPad kullanıcıları ne yapacak?

  Bir iOS kullanıcısı olarak Youtube’u arkaplanda çalıştırmak istiyorsanız da bunun farkı yöntemleri mevcut. İlki, ücretli Youtube RED programını satın almak. Ancak bu uygulama yalnızca ABD içinde kullanılabiliyor ve aylık 10 $ abonelik ücretine sahip. Bunun yerine yapmanız gereken tek şey, resmî Youtube uygulaması yerine youtube.com adresini ziyaret ederek müzik dinlemek.

  • Safari uygulamasını açın ve Youtube.com adresini tuşlayın. Daha sonra açmak istediğiniz müziği seçin ve Safari’yi arkaplana atın.
  • Müzik otomatik olarak durdurulacaktır, ancak sorun değil. Ekranın aşağısından yukarıya doğru çektikten sonra müzik çalar bölümünden play butonuna basın. Hepsi bu! Daha sonra ekranı kilitleseniz dahi müzik çalmaya devam edecektir.
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
p_ayrac
 • 62 kez görüntülendi.
 • Yorum Yok
Henüz yorum yapılmamış.
 • Kullandığınız hatta sürekli olarak TL yüklemekten sıkılıp faturalı bir tarifeye geçmeye karar verdiyseniz, 50 TL’ye satın alabileceğiniz en avantajlı tarifelere aşağıdan ulaşabilirsiniz. Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone olmak üzere 3 farklı operatörün en uygun tarifeleri şu şekilde listelenebilir:

  Türk Telekom

  Gel Dene 3GB Taahhütsüz

  Bireysel kullanıcılar için hazırlanan ve her yöne bin SMS ve 750 dakikaya ek olarak 3 GB internetin bulunduğu bu tarife taahhütsüz olmasıyla dikkat çekiyor.

  Turkcell

  Turbo 4 GB

  İsminden de anlaşılacağı üzere 4.5G’ye geçişin şerefine hazırlanan bu tarifede 4 GB internet, 500 dakika her yöne konuşma ve 1000 SMS bulunuyor. Eğer yıllık abonelik sözleşmesi imzalarsanız fiyat 49 TL. Ancak her ay tarifeyi yenilemek isterseniz bu rakam 59 TL’ye yükseliyor.

  GNÇ Süper Paketi

  Yalnızca 25 yaş ve altı için geçerli olan bu tarifede 5’i gece olmak üzere toplam 10 GB internet yer alıyor. 1000 dakika konuşma ve 1000 SMS de cabası. Turkcell’in bulut depolama servisi Lifebox üyeliğini kullanabilmeniz de mümkün.

  Vodafone

  4.5G Red XS

  4 GB internet ve 1000 dakika her yöne konuşmanın yer aldığı pakette 1000 SMS de mevcut. Vodafone TV ve güvenli depo gibi özel servislerden faydalanmak isteyenler için de ideal olan paket 49 TL ücrete sahip.

  Kamu çalışanı, şehit ve gazi yakını, engelli veya emekliyseniz cep telefonu operatörlerinin size özel indirim yapabileceğini de unutmayın. Müşteri hizmetlerini arayarak tarifelerle ilgili ne tür avantajlar sağlayabileceklerini veya varsa size özel kampanyalarını da sorgulayabilirsiniz.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
p_ayrac
 • 73 kez görüntülendi.
 • Yorum Yok
Henüz yorum yapılmamış.
 • Dolar kurunun yükselmesi, akıllı telefonlara yapılan ÖTV zammı ve genel olarak hayatın pahalılaşması gibi olumsuz etkenler sonucu yeni bir cep telefonu satın almak isteyenlerin daha fazla bütçe ayırması zorunlu bir hal almış bulunuyor. Artık şarjı iyi giden, kamerası güzel fotoğraflar çekebilen, güncel bir telefon almak istiyorsanız 1000 ila bin 500 lira arasında bir bütçe ayırmanız şart. Biz de size yardımcı olması için bu fiyat aralığındaki en iyi telefonları listeledik. Keyfini çıkarın!

   

  apple-iphone-5s-16gb-l 1000-1500 tl arası en iyi telefon önerileri

  iPhone 5S 16 GB

  Her ne kadar güncelliğini yitirmiş bir telefon olsa da halen hızlı çalışabilen ve parmak izi okuyucusuna sahip bir telefon modeli. 4,5G desteğine sahip olan cihazda iOS’un son sürümü gayet akıcı bir performans sağlıyor. 16 GB dahili hafıza ve 1 GB RAM de 1,339 TL’lik modelin diğer teknik özellikleri arasında yer alıyor.

  samsung-galaxy-a7-2016-edition-l 1000-1500 tl arası en iyi telefon önerileri

  Samsung Galaxy A7 2016 Edition

  5.5 inçlik büyük ekranı, 3300 mAh’lık batarya kapasitesi ve 3 GB’lik RAM’iyle gayet tatmin edici teknik özelliklere sahip olan cihazda 4,5G özelliği de bulunuyor. 13 MP arka, 5 MP de ön kamerasıyla net fotoğraflar çekebilmeniz mümkün. Fiyatı ise 1.399 TL.

   

   

  xiaomi-mi-5-x 1000-1500 tl arası en iyi telefon önerileriXiaomi Mi 5

  Çinli Xiaomi tarafından üretilen bu harika model 5 inçlik boyutuyla tek elde kullanıma uygun. Android 6.0 işletim sistemiyle kutudan çıkıyor ve MIUI arayüzü kullanıcıları karşılıyor. Home butonuyla bütünleşik olan parmak izi okuyucusu ve 3 GB RAM’iyle hızlı bir deneyim sunan cihazın fiyatı 1.098 TL’den başlıyor.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
p_ayrac
 • 85 kez görüntülendi.
 • Yorum Yok
Henüz yorum yapılmamış.
 • Bu yazıyı okuyorsanız, muhtemelen telefonunuzu kaybetmişsiniz. Kendinizi suçlamayın, bu hepimizin başına gelebilir. Cebinizde olduğunu sandığınız telefon bir bakmışsınız ortadan kaybolmuştur. Bazen çalınmış, bazen de gerçekten kaybolmuş olabilir. Neyse ki telefonlar yeteri kadar akıllandığı için kaybolduklarında onları bulabilmemiz için gerekli yazılımlara sahipler. Bu yazıda da kaybolan telefonu nasıl bulabileceğinizden bahsedeceğiz.

  Öncelikle iOS ve Android olmak üzere iki ana işletim sistemi için farklı yöntemlerin söz konusu olduğunu belirtmek gerekir. Hazırsanız iOS ile başlayalım.

  icloud-find-my-iphone-720x720 Kaybolan telefon nasıl bulunur?

  Kaybolan iPhone nasıl bulunur?

  Çeşitli sebeplerle kaybolan bir iPhone’u bulmak için ekstra programlar yüklemenize gerek yok. Yapılması gereken, iCloud’un dahili özelliği olan “Find my phone” özelliğini kullanmak olmalıdır. iOS işletim sistemine sahip tüm telefonlara önceden kurulu gelen bu uygulama sayesinde internete bağlı bir bilgisayar vasıtasıyla telefonunuzun nerede olduğunu öğrenebilirsiniz. Ancak ne yazık ki bu özelliği kullanabilmek için telefonun internete bağlı ve açık olması gerekiyor. Ayrıca telefon kaybolmadan önce ayarlardan bu özelliğin aktif hale getirilmiş olması da şart. Telefonu bulduğunuz harita üzerinde konumunu öğrenebilir, uzaktan yüksek sesli zil çaldırabilir veya tüm verilerin silinmesini sağlayabilirsiniz.

  android-device-manager-android-apps-screenshot-640x640 Kaybolan telefon nasıl bulunur?

  Peki ya kaybolan Android telefonlar?

  Android’lerde kaybolan telefonu bulmak çok daha zevkli. Tek yapmanız gereken telefonda kullandığınız Gmail hesabıyla oturum açıp Google’a “where is my phone” yazmak. Telefon açık ve internete bağlıysa harita üzerinde telefonunuzun nerede bulunduğunu kolayca görebilirsiniz.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
p_ayrac
 • 181 kez görüntülendi.
 • Yorum Yok
Henüz yorum yapılmamış.
 • Android işletim sistemine sahip akıllı telefonların kullandığı Google Play mağazasındaki uygulamalar, bazen bölgesel kısıtlamalara sahip olabiliyor. Örneğin Pokemon GO oyunu halen daha Türkiye’deki Google Play kullanıcıları için indirime sunulmuş değil. Bu gibi durumlarda .apk uzantılı dosyalar indirerek güvenliğinizi riske etmektense, Google Play’de geçerli olan ülke ayarını değiştirmek daha mantıklı bir çözüm olabilir.

  Google, Play Store’da geçerli ülke ayarını Google Wallet (Cüzdan) servisinde kayıtlı olan varsayılan ödeme aracına bakarak düzenliyor. Dolayısıyla adresinizi değiştirmek için Google Wallet’taki ödeme bilgilerini başka bir ülkeye ayarlamanız gerekiyor.

  Google Play’de ülke değişikliği yapmak çok basit

  • Öncelikle Google Wallet servisine kullandığınız Gmail hesabıyla giriş yapın.
  • Ekli olan tüm ödeme bilgilerini (varsa) silin.
  • Yeni bir kredi kartı ekleyin. Fatura adresi olarak ise yurtdışında seçeceğiniz herhangi bir ülkeyi gösterin. Bu adres ABD olacaksa, ABD için sahte adreslere bu sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz.
  • Telefonunuzdan Play Store uygulamasını açın ve herhangi bir ücretli uygulamaya giderek “Yükle” butonuna basın. “Kabul et ve yükle” menüsü açılana kadar ilerleyin, ancak ödemeyi yapmayın.
  • Son olarak uygulamayı kapatın ve Ayarlar > Uygulamalar > Play Store’a ulaşarak tüm verileri temizleyin.

  Ta da! İşlem bu kadar. Artık Play Store uygulamasını açtığınızda seçmiş olduğunuz ülkenin diline göre ayarlandığını fark edeceksiniz. Bölgesel kısıtlamaları aşarak istediğiniz hemen her uygulamayı böylece indirebilirsiniz. Şimdiden iyi eğlenceler!

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
p_ayrac
 • 163 kez görüntülendi.
 • Yorum Yok
Henüz yorum yapılmamış.
 • Android işletim sistemine sahip telefonlar, bünyelerinde barındırdıkları birçok özellikle iPhone modellerine bazı konularda fark atmayı başarabiliyor. Bu konulardan birisi, bu yazıda işleyeceğimiz “Panoya kopyalama” özelliği. İsminden de anlaşılacağı üzere telefonunuzdaki uygulamaları kullanırken istediğiniz metni kopyalayıp daha sonra başka bir alana yapıştırabilmenizi sağlayan bu özellik, 10-20 metne kadar kayıt tutabilme yeteneğine de sahiptir. Bu da demek oluyor ki, bir metni veya fotoğrafı yapıştırırken daha önce kopyaladığınız içerikleri de aynı sanal pano üzerinden görebilmeniz mümkün!

  Kopyalanan içerikler nerede saklanıyor?

  İnternet tarayıcısı, galeri, notlar veya başka herhangi bir uygulama üzerinde kopyaladığınız metinler, fotoğraf ve videolar herhangi bir yazılım üzerinde saklanmaz. Tamamen işletim sisteminin hafızasında yer eden bu metinler, bazı özel ROM’larda çoklu kayıt özelliğini sunabiliyorlar. Örneğin LG ve HTC telefonlarda bu özellik mevcut. Ancak stok Android ROM’larında yalnızca bir metni kopyalayıp belli bir süre boyunca yapıştırabilmeniz mümkün. Eğer kopyaladığınız yazıların bir kaydını tutmak ve daha sonra kolayca ulaşmak istiyorsanız, Play Store’da bulunan üçüncü parti yazılımları telefonunuza indirebilirsiniz. Ücretsiz aNdClip Free uygulaması bunlardan birisi.

  Kopyaladıklarımı nasıl silebilirim?

  Android cihazlarda kopyaladığınız herhangi bir yazı veya fotoğrafı telefonun hafızasından silebilmek için özel bir yöntem kullanmanız gerekmiyor. Bunun için 2 saat boyunca beklemeniz yeterli olacaktır. Ardından otomatik olarak hafızaya aldığınız içerik silinecek ve başka bir yere yapıştırılamaz hale gelecektir.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
p_ayrac
 • 7.696 kez görüntülendi.
 • Yorum Yok
Henüz yorum yapılmamış.
 • AliExpress, Gearbest ve Banggood gibi Çin menşeli sitelerden sipariş ettiğiniz akıllı telefonlarda Google Play Store uygulaması çoğu zaman yüklü bulunmaz. Kendine has bir uygulama marketine sahip olan bu telefonlara WhatsApp gibi temel mesajlaşma uygulamalarını indirmek istiyorsanız, yapmanız gereken bu uygulamaların .APK uzantılı dosyalarını telefonunuza atmak ve bu şekilde kurulum işlemlerini tamamlamak olmalıdır. Aynı şekilde Türkiye’den satın aldığınız telefonlara farklı bir ROM yüklediğiniz zaman da Play Store olmadığı için bu yönteme başvurmak zorunda kalabilirsiniz.

  Öncelikle WhatsApp 2016 APK’sını size sunmadan önce bu dosyayı kurmak için yapmanız gereken ufak bir ayardan bahsetmemiz gerekir. Android işletim sistemi, güvenlik politikaları gereği uygulama mağazası haricinde uygulama yüklenmesine başlangıçta izin vermez. Ancak bu güvenlik önlemini devre dışı bıraktıktan sonra .APK yükleme işlemini gerçekleştirebilmeniz mümkündür.

  Telefonunuzun Ayarlar uygulamasını açtıktan sonra sırayla Güvenlik > Bilinmeyen kaynaklar özelliğini aktif hale getirin. Telefonunuzun verdiği uyarı mesajını “tamam” butonuna basarak kapattıktan sonra USB kablosuyla bilgisayara bağlanarak bu adresten indirebileceğiniz WhatsApp APK 2016 son sürümünü dahili veya harici hafızaya gönderin. Hepsi bu kadar! Daha sonra telefonunuzda mevcut bulunan dosya yöneticisi programını kullanarak ilgili dizine ulaşın ve APK’nın kurulumunu gerçekleştirin.

  WhatsApp’ı telefonunuza yükledikten sonra güncelleme almaya devam etmek için bu adresteki WhatsApp’ın resmi sayfasını takip etmeniz tavsiye edilir. Play Store uygulamasını kullanmadığınız müddetçe otomatik olarak güncelleme alabilmeniz mümkün olmayacaktır.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
p_ayrac
 • 208 kez görüntülendi.
 • 1 Yorum

Son Yorum: Mete Denetim

Ben de Aliexpressten bir telefon getirmiştim, önce google play'i apk olarak indirdim. Daha sonra market üzerinden whatsapp'ı indirdim. Hem markette…
 • Geçtiğimiz 7 Eylül’de resmen tanıtılan iPhone 7, Apple’ın ürettiği ve iOS işletim sistemini kullandığı akıllı telefon modellerinin en son sürümü olarak yüksek satış rakamlarına ulaşmayı başardı. En yakın rakibi Android cihazlara karşı stabil, virüs bulaşma riski olmayan yapısı ve geniş uygulama mağazası avantajlarıyla fark atmayı başaran iPhone’lar; bünyelerinde çok güzel bir özelliğe de ev sahipliği yapıyor: Assistive Touch!

  Assistive Touch nedir?

  Her ne kadar dayanıklı malzemelerden imal edilmiş olsalar da, iPhone’ların ana ekranında bulunan fiziksel tuş zamanla deforme olarak kullanılamaz hale gelebiliyor. Bu tuşun yıpranmasını engellemek için sanal tuşlardan faydalanmak isteyen kullanıcılara çözüm yolu sunan Apple, Assistive Touch (Yardımcı dokunuş) ismini verdiği bu uygulamayla fiziksel hiçbir tuşa dokunmadan istediğiniz işlemleri (ekranı kilitleme, telefonu sessize alma, ekran görüntüsü alma vs.) yapabilmenizi sağlıyor.

  assistivetouch1 iPhone'da 'home' tuşuna basmadan ekran görüntüsü nasıl alınır?

  Assistive Touch ile ekran görüntüsü nasıl alınır?

  Telefonunuzun ana ekranındaki Ayarlar ikonuna dokunduktan sonra sırasıyla Genel başlığı altındaki Erişilebilirlik menüsüne girerek Assistive Touch yazısını takip edin. Bu özelliği aktifleştirdiğinizde her uygulamanın üstünde çıkan köşeleri yuvarlak, beyaz bir alan telefonunuzda belirecektir. Parmağınızla tutup sürükleyerek ekran içinde farklı köşelere taşıyabileceğiniz bu yardımcı araç, telefonun tuşlarına dokunmadan ekran görüntüsü almanızı mümkün kılar.

  Assistive Touch’u aktif hale getirdikten sonra ekranda beliren yuvarlak alana dokunun ve Aygıt > Fazlası > Ekran resmi yazılarına dokunun. Böylece home tuşuna basmadan aldığınız ekran görüntüsü fotoğraflarınız arasındaki yerini alacaktır.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
p_ayrac
 • 180 kez görüntülendi.
 • Yorum Yok
Henüz yorum yapılmamış.
 •  

  Binlerce TL verip aldıgınız telefonun yere düşüp ekranınız tuz-buz olmasını veya kasasının çatlayıp patlamasını tabiki de istemezsiniz. Size tavsiyem, binlerce tl verdiğiniz telefonu korumak için 100-200 tl daha vermekten kesinlikle çekinmeyiniz. Mobil cihazların son derece aktif kullanıldıgı günümüzde, başına bu tür şeylerin gelmemesi neredeyse imkansız. Bu tür kazalar sonucu oluşan hasarların garanti kapsamı dışında oldugunu da düşününce; telefonunuzu korumak için ayırdıgınız bütçe hakkını sonuna kadar verecektir.

  Eğer telefonunuz için kılıf ve ekran koruyucu almak istiyor ve ne alacağınıza karar veremediyseniz, sizin için önerebileceğim kombin fiyat /performans olarak en iyi seçeneği sunan Spigen kılıf ve Buff ekran koruyucu olacaktır. Uzun araştırmaların sonucunda ulaştıgım bu 2 kombini note 5 telefonumda denedim ve oldukça memnunum. Gerek dayanım, gerek konfor olarak hiç bir problem yaşamadım. [ kılıfın çıkarılması biraz zorluyor, onun dışında : ) ]

  Aşağıda bu 2 markanın ürünleri ile ilgili bazı test ve inceleme videoları yer almaktadır.  Teste geçmeden önce, Spigen’in onlarca alternatifi arasında, incelediğim testlerde ve yorumlarda en olumlu sonucu alan ürünü ise Neo Hybrid oldugunu belirtmek isterim.

  Spigen’in Samsung Note 5 ve S6 Edge Plus için ürettiği kılıfların incelenmesi

  SpigenDüşürme Testleri

   

  Buff Ekran Koruyucu Testleri

   

  Kazasık belasız telefonlar 🙂

   

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
p_ayrac
 • 756 kez görüntülendi.
 • Yorum Yok
Henüz yorum yapılmamış.
Sayfa 1 Toplam: 3123

Bu site Aykut ÖZDEMİR tarafindan kurulmuştur.