İnternet 116 kez görüntülendi. 0

ChromeCacheView nedir, ne işe yarar?

’u kullanarak herhangi bir web sitesini ziyaret ettiğinizde veya video izlediğinizde, tarayıcı bu içerikleri otomatik olarak önbellek () ismi verilen gizli alana kaydeder. Böylece o sayfayı bir daha ziyaret ettiğinizde tüm fotoğrafları, javascript ve css dosyalarını yeniden yüklemek zorunda kalmazsınız. Chrome’un önbellek dizinine kaydedilen dosyalar çağrılır ve site çok daha hızlı açılır. Buna ek olarak veri tasarrufu sağlayabilmeniz de mümkün hale gelir.

Bu, aynı zamanda Chrome’dan bir video izlediğinizde onu başka yollara başvurarak indirmek zorunda kalmadığınız anlamına da geliyor. Örneğin YouTube’dan video izlerken aslında onu zaten bilgisayarınıza indiriyorsunuz. Tek yapmanız gereken cache dizinine kaydedilen bu videoya ulaşabilmek.

Normal kullanıcılar herhangi bir program kullanmadan bu dizine ulaşmak için şu klasörü açmak zorundalar:

C:\Users\KullanıcıAdı\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Cache

“Kullanıcı adı” yazan yeri kendi kullanıcı adınızla değiştirip bu dizinden Chrome’un bilgisayarınıza kaydettiği tüm video, fotoğraf vb. dosyalara erişim sağlayabilirsiniz.

Peki, bunun daha kolay bir yolu yok mu? Var. Bu yolun adı da !

İsminden de anlaşılacağı üzere Google Chrome’un cache dizinine attığı dosyaları hızlıca görüntülüyebilmenizi sağlayan bu minik program, tamamen ücretsiz olarak indirilebilir durumda. Üstelik Türkçe dil avantajıyla. İndirmek için tıklayın.

Bu uygulama üzerinden önbelleğe kaydedilen tüm videolara kolayca ulaşabilirsiniz. Bu sayede artık internetten izlediğiniz dizi ve filmleri indirmek için yorulmanıza gerek kalmayacak.

Bir Cevap Yazın