Girişim 50 kez görüntülendi. 1

Dosya transferinin kolay yolu: Snapdrop

Kullanmış olduğunuz PC veya Mac bilgisayardan iPhone, iPad veya Android işletim sistemine sahip akıllı telefonunuzu kullanarak dosya göndermenin en kolay yolu sizce nedir? Bu soruya verilebilecek birçok cevap var aslında. Kimileri kullanmayı, kimileri de OneDrive gibi bulut depolama sistemlerini tercih ederek bu ihtiyacını karşılamayı seçiyor. Ancak yalnızca iOS ve OS X işletim sistemlerinde çalıştığı için Android söz konusu olunca yetersiz kalıyor. Bu gibi durumlarda da kullanıcıların imdadına evrensel web tabanlı HTML 5 ile kodlanan yetişiyor!

Her şey internetten!

Evet, Alman geliştirici Robin Linus tarafından hazırlanan ve AirDrop’a çok benzeyen Snapdrop tamamen web üzerinden kullanılıyor. Bunun için kullandığınız tarayıcıyı açıp dosya göndermek istediğiniz diğer cihazla aynı WiFi ağına bağlanmanız yeterli. Safari ve Chrome gibi modern tüm tarayıcılarla başarıyla çalışan site, hiçbir şekilde program yüklemenizi de istemiyor.

Sürükle ve bırak yöntemiyle aklınıza gelebilecek hemen her dosyayı başka cihazlara göndermenize imkan tanıyan Snapdrop, bilgisayardan telefona düz metin paylaşmanıza da izin veriyor. Böylece kısa metinler için kendinize e-posta atmanıza da gerek kalmıyor. PDF, JPG ve DOCX gibi aklınıza gelen hemen her dosyayı, farklı boyutlarda olsalar dahi cihazdan cihaza rahatlıkla gönderebiliyorsunuz.

İşin en güzel tarafı, hiçbir şekilde kayıt olmanıza ve sıkıcı formlar doldurmanıza da gerek yok! Siz de hemen snapdrop.net’i ziyaret ederek bu servisi deneyebilirsiniz.

“Dosya transferinin kolay yolu: Snapdrop” üzerine 1 yorum

  1. Mete Lift dedi ki:

    Transferin internet üzerinden yapılması iyi olmuş, bluetooth ile aktarım gerçekleştiren programları kullanmanızı kesinlikle tavsiye etmiyorum saatler sürüyor dosya transferleri.

Bir Cevap Yazın