Mobil 108 kez görüntülendi. 0

En İyi Yabancı Dil Öğrenme Uygulamaları

sayesinde sizde kolay bir şekilde bir kursa gitmeden belli seviyeye kadar yabancı dil öğrenebilirsiniz.

Kariyer yapmak isteyen veya kendilerini geliştirmek isteyen kişilerin ilk hamlelerinden birisi yabancı dil öğrenmektir. Yabancı dil öğrenmek isteyen kişiler bazı uygulamalarla öğrenme sürelerini hızlandırabilirler. Bizde yazımızda sizlere en iyi hakkında bilgi vereceğiz. Bu uygulamalarla sizde kısa sürede yabancı dil öğrenebilirsiniz. İşte yabancı dil öğrenirken kullanabileceğiniz uygulamalar!

Busuu

12 farklı dilde hizmet veren Busuu uygulaması, 50 milyonun üzerinde kullanıcıya sahiptir. Bu platform özellikle farklı yabancı dilleri öğrenmek isteyen kişiler tarafından çok fazla tercih edilmektedir. Uygulamaya ilk giriş yaptığınız zaman öğrenmek istediğiniz dildeki seviyenizi belirlemek amacıyla kısa bir test yapılıyor. Ondan sonra seviyenize uygun dersler hazırlanıyor. Uygulamada dil kalıpları ve en çok kullanılan cümleler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Uygulama iOS ve Android işletim sistemlerine indirilebiliyor ve ücretsizdir.

Hinative

Eğer öğrenmeye çalıştığınız programı yeni öğrenmeye başladıysanız Hinative uygulaması telefonunuzda mutlaka bulunması gerekir. Programın en önem verdiği şey; kullanıcı etkileşimi. Bu yüzden 120 dilin kullanıcılarının birbiriyle etkileşimde bulunmasını sağlıyor. Uygulamada çok yaygın kullanılan dillerle ilgili kısa dersler ve alıştırmalar yer alıyor. Uygulamada etkileşimde bulunduğunuz kişilerle gezilecek yerler konusunda muhabbette bulunabilirsiniz. Uygulama ünlü dil öğrenme sitesi Lang-8 tarafından üretilmiştir. iOS ve Android işletim sistemine sahip olan telefonlardan ücretsiz olarak uygulamayı indirebilirsiniz.

yabancidil-e1497543522861 En İyi Yabancı Dil Öğrenme Uygulamaları

Memrise

Memrise uygulaması genel olarak görsellerle öğretme hedefinde olan bir uygulamadır. Uygulama üzerinden kolaylıkla kelime bazlı alıştırmalar yapabilirsiniz. Bu uygulamayı düzenli olarak kullandığınız takdirde öğrenmek istediğiniz dil hakkında müthiş bir kelime bilginiz olur. Uygulamanın hem ücretsiz hem de Premium üyeliği bulunmaktadır. iOS ve Android işletim sistemi üzerinden uygulamayı kullanabilirsiniz.

Babbel

Babbel uygulaması dünya genelinde yabancı dil öğrenimi sırasında en çok kullanılan uygulamalardandır. Bunun en büyük sebebi ise dil öğretirken sesli ve tekrarlayıcı bir öğretme stratejisi olmasıdır. Uygulamanın kullanımı ilk bir hafta boyunca ücretsizdir. Sonraki haftalarda uygulamayı kullanmak istiyorsanız aylık belli bir ücret karşılığında üye olmanız gerekir. iOS ve Android işletim sistemi üzerinden uygulamayı kullanabilirsiniz.

Duolingo

Duolingo uygulaması ilk başta size ufak bir test uyguluyor ve sizin seviyeniz belirliyor sonrasında seviyenize uygun olan derslerle başlanıyor ve size bir hedef koyuluyor. Bu uygulama da yeni bir dil öğrendiğiniz sırada mutlaka telefonunuzda olmalıdır.

Bir Cevap Yazın