• WordPress ile genellikle blog sitesi, haber veya portal sitesi kuranların kullanmakta olduğu, oldukça kullanışlı bir eklenti olan WordPress Seo SearchTerms Tagging eklentisinin kurulumu, ayarlarını ve özelliklerini sizlere aktaracağız.

  WordPress Seo SearchTerms Tagging Nedir?

  Seo SearchTerms Tagging eklentisinin temel özelliği google arama motorunu kullanarak sitenizin sayfalarına gelen kullanıcıların, hangi kelimeleri aratarak geldiğini göstermektedir. SEO için oldukça sağlam bir eklenti olduğunu belirtebileceğimiz Seo SearchTerms Tagging eklentisi ile pek çok farklı şeyi gerçekleştirebilirsiniz. Seo SearchTerms Tagging eklentisinde isterseniz sadece gelen aramaları gösterebilirsiniz, isterseniz de gelen aramaları etiket olarak kaydetmesini sağlayıp konularınızı sürekli güncel tutabilirsiniz.

  WordPress Seo SearchTerms Tagging Kurulumu

  WordPress admin panelinden WordPress Seo SearchTerms Tagging yazarak eklenti dosyalarınızı yükleyebilirsiniz. Daha sonra eklentimizi etkinleştirdikten sonra ayarlar kısmına giderek gerekli olan WordPress Seo SearchTerms Tagging ayarlarını yapacağız.

  WordPress Seo SearchTerms Tagging Ayarları

  Seo-SearchTerms-Tagging Seo SearchTerms TaggingSeo SearchTerms Tagging eklentisinde konu içerisinde kaç adet arama göstereceğinizi seçebilirsiniz. Bizler spam ve ban riskini de belirterek sizlere 5 adet gösterimi önermekteyiz. Diğer ayarlara aşağıdan göz atabilirsiniz;

  ” Text and code for list header ” ; Bu kısımdan gelen aramalar için başlık seçebilirsiniz. Önerilerimiz; Popüler kelimeler, Gelen aramalar, Son aramalar v.b..

  ” Convert Search Terms İnto Links ” ; Bu bölümden gelen aramaların direk konuya mı yönelmesini yoksa arama sayfasına “search” uzantısı ile mi yapmak istediğinizi seçebilirsiniz.

  ” Display Search Counts For Each Search Terms ” ; Bu bölümden sitenize kelimelerden kaç kişinin geldiğini görebilirsiniz.

  ” Save Populer Search Terms As Post Tags ” ; Bu bölümden gelen aramaları etiket olarak kaydedebilir veya etmeyebilirsiniz.

   

  Okuduğunuz için teşekkürler arkadaşlar

  İyi bloglamalar (=

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
p_ayrac
 • 1.996 kez görüntülendi.
 • Yorum Yok
Henüz yorum yapılmamış.
 • WordPress’in, eklentiler ile geliştirilmeye, iyileştirilmeye oldukça müsait bir sistem olduğu açıkca ortadadır. Simple Tags, o eklentilerden birisidir. Peki ne işe yarar Simple Tags eklentisi ?

  Bu eklenti, blogumuzdaki etiket sisteminde, daha gelişmiş bir yapı sağlar. Seo açısından oldukça önemli olan site içi etiketlemeyi otomatik olarak yapar, etiketleme ve etiket düzenlemeyi daha kolay bir hale getirir. Eklentiyi buradan indirebilirsiniz. WordPress eklenti kurulumu başlıklı yazıda, eklentiyi nasıl kuracağınıza dair ayrıntılı bir anlatım yapılmıştır.

  Eklentiyi kurup, etkinleştirdikten sonra, ilk önce admin panelden Ayarlar> Simple Tags sekmesine tıklayalım. Şimdi bu sayfada yapmanız gereken ayarlardan bahsedelim :

  √ Auto links tags : Yazıda geçen kelime, herhangi bir etiket ile eşleşiyorsa, o kelimeden etikete otomatik link verir.

  √ Mass edit terms : Etiketleri düzenlemenizi sağlar. Burası işaretli olduğunda, Araçlar kısmında ” Mass Edit Terms” adında, gelişmiş bir etiket düzenleme paneli açılacaktır.

  √Click tags feature : Yazı ekleme sayfanızın alt bölümünde,  tüm etiketlerinizi görüp, kolayca ekleyebileceğiniz bir kısmı aktif hale getirir.

  √Autocompletion with old input : Etiketleri daha rahat girebilmeniz için otomatik tamamlamayı aktif hale getirir.

  √ Suggested tags feature : Yahoo! Term Extraction API, OpenCalais, Alchemy, Zemanta, Tag The Net, Local DB gibi servisler aracılığı ile yazınız için tavsiye etiketler gösterir.

  √ Advanced Manage Terms : Gelişmiş bir etiket düzenleme panelini aktif hale getirir. Paneşle Araçlar > Manage Terms sekmesindne ulaşabilirsiniz.

  Χ Related posts by terms : Etiketlerdeki benzerliğe göre benzer yazılar gösterir. Bu konuda daha gelişmiş eklentiler olduğundan, onları kullanmanızı tavsiye ederim. Bkz: Yet Another Related Posts Plugin, Similar Posts

  √ Auto terms posts : Yazınızdaki içeriğe göre otomatik etiketleme sağlar.

  √ Tags for page : Sayfa eklemede etiketlemeyi aktif hale getirir. Ayrıca etiket eklerken, arama kutucuğunda sayfa isimlerinin de görünmesini sağlar.

  Min usage for auto link tags: Otomatik link verilecek etiketin en az kaç defa kullanılmış olması gerektiğini belirtir. 1 olarak kalması idealdir.

  Maximum number of links per article: Yazı başına en fazla kaç etiketin linkleneceğini belirler.

  Maximum number of links for the same tag: Aynı etiket için, bir yazıda en fazla kaç bağlantı verileceğini belirler. 1 olarak kalması idealdir.

  √ Ignore case for auto link feature ? : İşaretli olması durumunda, büyük-küçük harf uyumunu yok sayar. İşaretlemeniz tavsiye edilir.

  Exclude some terms from tag link. For Ads Link subtition, etc. : Bazı etiketler için linklemeyi engelleyebilirsiniz.

   

  simple-tags-ayarları-300x129 Simple Tags İle Gelişmiş Etiket Sistemi

  Büyütmek için tıklayınız

  Bu ayarların dışında, Araçlar> Mass Edit Terms ve Manage Terms sekmelerinden, etiketlerinizi kolayca düzenleyebilirsiniz.

  Yazıarınızda,  kategori, yazı, sayfa isimlerine göre  otomatik link verilmesini istiyorsanız, Araçlar> Auto Terms sekmesinden “Active Auto Terms” diyerek bunu yapabilirsiniz.  Örneğin yazınızda ya da başlığında “wordpress” kelimesi var ve etiket listenizde “wordpress” ettiketi mevcut. Eklenti, yazı etiketleriniz arasına “wordpress” etiketini otomatik olarak ekler.

  Bir eklentinin daha sonuna geldik 🙂

  İyi bloglamalar

   

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 3.5/5 (6 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 4 votes)
p_ayrac
 • 6.468 kez görüntülendi.
 • 2 Yorum

Son Yorum: Ayaz Yamaç

Teşekkürler.


Bu site Aykut ÖZDEMİR tarafindan kurulmuştur.