• Ne kadar mutlu olduklarını gözünüze sokmaya çalışan insanlardan tutun, daha fazla beğeni almak için kırk takla atan sayfalara kadar birçok olumsuz etken yüzünden Facebook’tan soğuduysanız yalnız değilsiniz! Ülkemizde hemen herkesin üye olduğu bu sosyal medya platformu, kullanıcıları kendine bağımlı etmesiyle de biliniyor. Gün içinde vaktinizin büyük çoğunluğunu Facebook’ta haber akışını takip ederek geçirdiğinizi fark ettiğinizde siz de haklı olarak bu mecradan temelli ayrılmak isteyebilirsiniz.

  Genelde çoğu insan Facebook hesabını kalıcı olarak silmektense geçici olarak dondurmayı tercih ediyor. Eğer siz de ani bir karar alıp daha sonra pişman olmak istemiyorsanız, Hesap Ayarları’ndan profilinizi bir süreliğine dondurabilirsiniz. Ama hesabınızı bir daha geri gelmeyecek şekilde silmek istiyorsanız Facebook buna da imkân tanıyor.

  Hesabımı silmeye karar verdim!

  En az iki kere düşündükten sonra hala daha fikrinizi değiştirmediyseniz, bu bağlantıyı takip ederek Facebook hesabınızı kalıcı olarak silmek için gerekli işlemlere başlayabilirsiniz. Tabii bunun için öncelikle Facebook’ta oturum açmanız gerekiyor. Daha sonra size yöneltilen “Emin misiniz?” sorusuna karşı “Hesabımı sil” butonuna basmanız yeterli olacaktır. Teyit maksatlı size gösterilen resimde yer alan harf ve rakamları da girdikten sonra Facebook hesabınızı silmek için önünüzde hiçbir engel kalmıyor.

  Bu işlem sona erdikten sonra bir daha Facebook hesabınızı asla geri döndüremeyeceğinizi sakın unutmayın. Ve buna göre hesabınızı silme kararını alın.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
p_ayrac
 • 39 kez görüntülendi.
 • Yorum Yok
Henüz yorum yapılmamış.
 • Bir numaralı sosyal medya ağı Facebook, kurulduğu günden bu yana sürekli olarak farklı stratejiler geliştirerek kullanıcılarının gözünden düşmemeyi başarıyor. Geçmişte en çok kullanılan sosyal medya sitelerinden biri olan MySpace’in başından geçenlere bakarak kendine ders çıkaran ve benimsediği politikalarla her geçen gün daha fazla kullanıcıya ulaşmayı hedefleyen Facebook, son olarak Lifestage ismini verdiği yeni bir uygulamayı daha duyurdu.

  Sadece gençlere, daha doğrusu ergenlere hitap eden bu uygulama şuan için yalnızca App Store’da yer alıyor. Yayınlandığı günden beri Android’e gelmeyen Facebook Lifestage’in ilerleyen günlerde Google Play Store’a eklenip eklenmeyeceği merak konusu oldu.

  19 yaşındaki bir Facebook çalışanı Michael Sayman tarafından geliştirilen Lifestage, ilk bakışta Snapchat’i andırıyor. Sayman liseyi bitirdikten sadece 2 yıl sonra Facebook’ta işe başlayan bir mobil yazılım geliştiricisi. Liselilerin ihtiyaçlarını analiz ederek bu doğrultuda Lifestage’i yazmış ve kullanıcıların beğenisine sunmuş.

  Evet, Lifestage’in asıl amacı liseli gençler tarafından kullanılmak. Okullar adına oluşturulan gruplara üye olarak sınıf arkadaşlarınızın paylaştığı videolara göz atabiliyorsunuz. Videolarını görüntülediğiniz kişilere özel mesaj gönderebilmeniz ise mümkün değil.

  21 yaşından büyükseniz, uygulamayı kullanamıyorsunuz. Kendi okulunuzda yaşadıklarınızı diğer kullanıcılarla paylaşarak yeni insanlarla tanışmanızı sağlayan Lifestage, ABD’de yaşayan liseliler tarafından aktif olarak kullanılıyor. Ancak Türkiye için aynı şeyi söyleyemiyoruz. Çoğu lise öğrencisinin Lifestage’den muhtemelen haberi bile yok. Zaten Facebook da uygulamanın çok fazla reklamını yapmıyor.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
p_ayrac
 • 48 kez görüntülendi.
 • Yorum Yok
Henüz yorum yapılmamış.


 • Çeşitli sebeplerle bağış toplanabilir. Bağış toplama yöntemleri arasında, günümüzde ilk akla gelen ise internet üzerinden bağış toplamak olsa gerek. Bunu yapabileceğiniz pek çok bağış toplama siteleri bulunmaktadır. Ancak sosyal medyaların gücünü de dikkate alırsak, internet üzerinden en etkili bağış toplama yöntemi facebook’tan bağış toplama olacaktır.

  Facebook insanların aktif olarak kullandığı sosyal paylaşım sitelerinden biri haline geldi. Hal böyle olunca artık Facebook üzerinden bağış toplanabilecek.

  Facebook tarafından yapılan açıklamada amacı kar gütmek olmayan kuruluşlara yönelik geliştirme çalışmaları kullanıcılar tarafından beğeni toplamasını sağladı.

  Facebook bu kararın devamında kar amacı gütmeyen kuruluşlar için bağış toplama kararı aldı. Facebook üzerinden sayfalar bağış kampanyası yürütüp para kazanabiliyordu.

  Ancak bu uygulama sadece belli sayfalar için değil normal kullanıcılarında bağış toplamasına izin veriyor. Facebook tarafından gerçekleştirilen bu yeni uygulama sonrasında kullanıcılar Facebook tarafından gerçekleştirilen bu olayı beğendi.

  Facebook Üzerinden Bağış Toplama Kampanyası

  Facebook üzerinden normal kullanıcılarında bağış toplaması mümkün hale geldikten sonra normal haber akışı bölümüne düşecek bu kampanyalara kullanıcıların ilgisinin büyük oranda gerçekleşmesi bekleniliyor.

  Facebook tarafından yürütülen bu sosyal olay kapsamında birçok kişi bağış toplama imkanına sahip olacak. Ancak Facebook bağış kampanyası sonrasında biriken paranın %5’lik bölümü için masraf ücreti kesmeye karar verdi.

  Facebook Bağış Uygulaması

  Facebook üzerinden gerçekleştirilen bağış kampanyası ile ilgili biriken paradan %5’lik masraf kesintisi yapılacak. Bu masraf kesintisinin %2’lik kısmı kampanyayı organize edenler ve Facebook personeli için kullanılacak.

  Geri kalan %3’lük kısım ise para transferi gerçekleştirirken bankanın keseceği komisyon bedeli olacak. Bağış kampanyası neticesinde Facebook sosyal paylaşım sitesi pek çok kişiye yardım sağlamayı planlıyor.

  Sizin de kar amacı gütmeyen sayfanız varsa, bağış toplama widgeti ekleyerek sayfanızdan bağış toplayabilirsiniz. Aşağodaki water.org sayfası gibi :

  facebook-bağış-toplama-1024x504 Facebook'tan Bağış Toplanabilecek

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
p_ayrac
 • 388 kez görüntülendi.
 • Yorum Yok
Henüz yorum yapılmamış.
 • Marka bilinirliği, ürün pazarlaması, website reklamı, hobi, ilgi alanları vb. amaçlar ile sosyal ağ hesaplar oluştururuz. Bu hesaplarımız ne kadar çok etkileşim içine girerse, az önce saydıgımız amaçlarımız da o kadar başarılı olabiliriz. Daha fazla etkileşim için ise, daha fazla gerçek takipçi gerekmektedir. Gerçeğin altını çizdim, birazdan bu kısmını daha da açacağım.

  Peki daha fazla takipçiye nasıl ulaşabiliriz? Facebook, yıllardır olduğu gibi, tahminimce en az bir 5 sene daha sosyal ağların babası konumundadır. Bu da demek oluyor ki; haber siteleri gibi Twitter’in, ünlü sayfaları gibi İnstagram’ın, şirket profilleri gibi Linkedin’in üstünlük kurduğu alanları saymazsak, diğer ağlarda başarı yakalama esasında Facebook’ta başarı yakalamaktan geçmektedir. Bu yazımda, Facebook takipçi arttırma konusunda nasıl başarıya ulaşacağınız ile ilgili bazı ipuçları vereceğim.

  Öncelikle; facebook takipçi nedir ? sorusunu cevaplayalım. Bu ne biçim soru demeyin. Facebook takipçi, sayfanızı beğenen, takip eden kişi demektir. Yani hile hurda ile kazanılan profiller takipçi değildir. Ya gerçek değildir, ya da aslında sizi takip etmemektedir.

  Yapmanız gerekenlerden önce, yapmamanız gerekenlere değinelim. Kesinlikle facebook takipçi hilesi, facebook takipçi satın alma gibi yollara başvurmayınız. Bu gibi yöntemlerin;

  1 ) Garantisi yoktur. Yasaklanabilirsiniz, onca emeğiniz boşa gider. Size bu hizmeti verenler zaten garanti vermez, ayrıca hikayeden garanti verse nolur ki ? hesabınız kapatılıp, yatırım ve emekleriniz boşa gittikten sonra…

  2 ) Faydası yoktur, zararı çoktur. Çünkü inanın bu takipçilerin çoğu gerçek değildir, gerçek olanlar da, istemdışı beğenmişlerdir ve ilk farkettikleri zamanda muhtemelen takibi bırakacaklardır. Hatta şikayet dahi edilebilirsiniz. Muhafazakar birisinin ateist sayfasını, evli birisinin arkadaşlık sayfasını beğendiğini düşününsene ( abarttım olabilir) ya da Fenerbahçeli birisinin (benim gibi) Galatasaray sayfasını (=

  Bu tür yollara başvurup boşyere kendinizi üzmeyin. Peki tabir-i caizse facebook takipçi kasma konusunda ne gibi yöntemlere başvuracaksınız ?

  Websiteniz İle Entegre Ediniz

  Websitenizde, dikkat çekici konumlarda sosyal ağ takip butonlarınız olsun. Hatta sosyal ağdaki paylaşımlarınızı gösterecek bir widget de ekleyebilirsiniz. Ayrıca dlvr.it gibi ücretsiz rss akışınız sayesinde içeriklerinizi otomatik olarak  facebook sayfalarınızda paylaşan hizmetler var. Bu gibi yöntemler ile website içeriklerinizi sosyal ağlarınızda paylaşınız.

  Sosyal Ağlarınızı Sürekli Güncel Tutunuz

  Sosyal ağlarınızı takip ediniz, sürekli güncel tutunuz. Hergün buna ayıracak vaktiniz olmayabilir, o halde ayda bir defaya mahsus bir kaç saatinizi ayırarak tüm gönderilerininizi planlamaya ne dersiniz? Hootsuite gibi uygulamalar tam size göre . Takipçilerinize ilgi çekici gönderilerde bulunun, resim ve videolar paylaşın.

  Sayfanızı İnceleyiniz

  Sayfa istatistiklerinizi sürekli inceleyin. Kitle durumunuzu ( dil, yaş, cinsiyet vs.), beğenme ve beğenmekten vazgeçme kaynaklarına, zamanlarına (gün,saat vb.), sayfanıza gelenlerin kaynaklarına, paylaşımlarınızın aldığı reaksiyonlara vs.  bakın.  Bunlar size yapmanız gerekenlerle ilgili fikir verecektir. Örneğin: Ne zaman paylaşımda bulunmalı, neler paylaşmalı veya paylaşmamalı gibi.

  Rakiplerinizi İnceleyiniz

  Kendiniz kadar rakiplerinizi de incelemelisiniz. www.boomsocial.com bu konuda oldukça başarılı. Rakiplerinizi takip edin, neler paylaşıyor, takipçiler neler beğeniyor, o takipçileri kazanmak için neler yapmalısınız? gibi sorulara yanıt arayın. Onların ve sizin performanslarınızı inceleyin, kıyaslayın.

  Takipçilerinizle İletişimde Olun

  Gelen mesajlara hızlı ve verimli reaksiyonlarda bulunun. Takipçilerinizi küstürmeyin.

  Facebook Reklamları Kullanın

  Sahte facebook takipçi açma, botlarla takipçi kasma yöntemleri ile milyonlara ulaşmış sahte sayfalara, alaksız sayfalara vs. para yatırmayın. Güvenilmeyen 2. el sayfaları da almayın. Bu konuda yapılacak en doğru yatırım yeni bir sayfa oluşturup facebook reklamlar ile sayfanızın tanıtımını yapmaktır. Çünkü ilgi alanında yaşına istediğiniz filtrelerle takipçi kazanabilirsiniz. Ayrıca beğeni başı 0.02 ye kadar düşebilmektedir maliyeti. Yani 100 tl ile 1000-5000 arası takipçi kazanmak mümkün.  Hem de direk olarak sizinle alakalı, kendi seçtiğiniz profilden (yaş, cinsiyet, dil, ülke, ilgi alanı vs. ) takipçiler. Zaten 5000 takipçiden sonrası, yukarıda saydıgım yöntemleri izlemeniz ve uygulamanız durumunda kendiliğinden gelecektir.

  Hediyeler Verin, Soru Sorun vs.

  Sayfa olarak bazı hediyeler, promosyonlar verin. Sayfanızın alanına göre takipçilere bazı imkanlar sunun.

  Sayfanızı İlgi Çekici Hale Getirin

   Unutmadan, profil resmi ve duvar kağıdı önemlidir. Bunları özenle seçin, sayfa bilgilerinizi dikkatli girin.
  Başarılar (=
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
p_ayrac
 • 329 kez görüntülendi.
 • Yorum Yok
Henüz yorum yapılmamış.
 • Bu yazımda, bazı büyük firmalarda çalışabilmek için gireceğiniz mülakatta size yöneltilmesi muhtemel ilginç soruları derledim. O mülakata bi girsem gerisi önemli değil demeyin, asıl iş orda başlıyor 🙂

  ilginç-mülakat-soruları Bu Firmalara Girmek İstiyorsan Bilmen Gerekenler

   
   
   

  Google

   

  • Elinizde bir kutu kalem var.  Bu kalemlerle yazı yazmak, resim yapmak vb şeyler dışında yapabileceğiniz 10 şeyi listeleyin.
  • Eğer bir trafik işareti olsaydın, hangisi olurdun?
  • İnsanlar seni bir cümle ile ansa, bu ne olurdu?
  • Sağırlar için telefon tasarlaman gerekiyor. Nasıl yaparsın?
  • Bizim için, düzelteceğin bir ürünün maliyeti ne olur?
  • Amerika’da kaç tane radyo olduğu nasıl tahmin edersin?
  • Bir Boeing 707’nin ağırlığı ne kadardır?
  • Bir okul otobüsüne ne kadar golf topu sığar?
  • Seattle’daki tüm camları sildirmek için ne kadar para ödemeniz gerekir?
  • Bir ülkede çiftler erkek çocukları olana kadar çocuk yapmaya devam ederler. Bu ülkede kızların erkeklere oranı nedir?
  • Chigago’da kaç piyano çalan kişi vardır?
  • San Fransisco için bir tahliye planı hazırlayabilir misiniz?
  • Gün içinde akrep ve yelkovan kaç kez üst üste gelir?
  • Bir korsan gemisinin kaptanısınız ve ganimetin nasıl bölüneceğini oylamanız gerekiyor. Eğer mürettebatınızın yarısından fazlası sizin önerdiğiniz şekilde hazineyi paylaşırsa siz öleceksiniz. Nasıl hem hayatta kalır hem de hazineyi istediğiniz gibi paylaşabilirsiniz?
  • Hayatının sonuna kadar bir odaya her girişinde bir şarkı çalacak. Bu şarkının ne olmasını isterdin?

   

   

   

  Apple

  • Bir saati en yaratıcı şekilde nasıl kırarsın?
  • Hergün kaç çocuk doğuyor?
  • En yakın arkadaşın seni işe almamız için hangi sebebi gösterirdi?
  • Daha önce kimsenin aklına gelmeyen ve yapmadığı bir ürün veya servisin okuduğun üniversitede devrim niteliğinde bir atılım sağlayacağını düşün. Bunu nasıl pazarlardın?
  • Bir teknolojiyi başkalarına araştırdığınızı belli etmeden nasıl araştırırsınız?
  • iPhone’un içerisindeki bileşenlerden birkaçının üretimini tarif edin.
  • Bir otomat prototipinin çalışıp çalışmadığını nasıl test edersiniz?
  • Elinize gelen bir A5 çipi için; “Nasıl yapıldığını düşünüyorsunuz?”
  • Siz ve büyük bir tuğla bir kayığın içerisinde havuzda yüzüyorsunuz, tuğla havuza atıldığında su seviyesi değişir mi? Tuğla yerine büyük bir strafor olsaydı ve suya atılsaydı ne olurdu?
  • Java’ya bir Fibonacci serisi uygulayın.
  • Bir sayının faktoriyelini özyinelemeyle hesaplayan bir fonksiyon yazın.
  • 1’den n’e kadar olan tam sayıların “akışında”, yalnızca bir sayı tekrar edilecektir. Bu sayının kaç olduğunu nasıl anlarsınız?
  • Ek bellek mi yığın mı daha hızlıdır?
  • Titanyum mu çelik mi daha güçlüdür?
  • Apple hakkında benim bilmediğim bir şey söyle.
  • Ashby diyagramlarını açıklayın.
  • Yarım sayfa C programında kullanılan POSIX API’sinde 25’ten fazlahatanın hepsini bulun.
  • California’da ortalama kaç çöpçü vardır?
  • İkişer ikişer sayarken 1’leri nasıl sayarsınız?
  • Bağlı bir listenin döngüsü olup olmadığını anlayabilmek için birprogram yazın.
  • Hayatında yaptığın ve bundan gurur duyduğun bir şeyi anlat bize

  Microsoft

  • Bir CD düşünün. Çok hızlı bir şekilde dönüyor ancak ne tarafa doğru döndüğünü bilmiyorsunuz ve anlayamıyorsunuz. Elinizde birkaç iğne olduğunu düşünün (pinleme iğnesi) Diskin ne tarafa doğru döndüğünü bu iğnelerin yardımıyla nasıl anlarsınız?
  • Bir asansörü nasıl test edersin?
  • Bir asansörü nasıl tasarlarsın?
  • Sayabildiğiniz kadar Microsoft ürünü sayın
  • Görünmez olma ya da uçma süper güçlerinden birine sahip olma şansın var. Hangisini tercih ederdin?

  Facebook

  • Önünüzde bir kutu var ve içinde N tane iplik var… Elinizi kutuya atıp bir tane ipliğin tek ucunu alıyorsunuz, sonra bir tane daha alıp ikisini birbirine bağlıyor, geri kutunun içine bırakıyorsunuz. Böyle uçları birbirine bağlaya bağlaya, hiç boşta uç kalmayana kadar devam ediyorsunuz. Bu işlem bittiğinde beklenen “döngü” sayısı kaçtır?
  • 100 katlı bir bina düşünün. Size birbirinin aynısı iki yumurta verilecek. Bu iki yumurtayı kullanarak, yumurtaların daha yukarıda ve o katta kesinlikle kırılacağı eşik katını nasıl bulursunuz?
  • Bir ATM makinesini tekrar tasarlamak isteseniz, nasıl yapardınız?
  • Sıradan bir günde Facebook’ta kaç tane doğum günü paylaşımı yapılır?
  • Seattle’daki tüm pencerelerin temizliğini kaç paraya yaparsınız?
  • Buradaki ilk gününüzde ne yapardınız?
  • Web sitesi nasıl işler?
  • İki ampulünüz ve 100 katlı bir binanız var. Ampuller hangi katta yere düşünce kırılmaya başlayacak öğrenmek istiyorsunuz. Bunu en az düşürmeyle nasıl bulursunuz?
  • ABD’de kaç tane elektrikli süpürge vardır?
  • Fotoğraf yüklemelerinin bir anda yüzde 50 düşmesi durumunda nasıl bir aksiyon planınız olurdu?
  • Kaybolmaya hazır hissediyor musun?
  • Bir rus ganster sizi kaçırdı. Bir altıpatların içine sadece ardışık olarak iki tane mermi koydu,döndürdü, senin kafanı hedef aldı ve ateş etti. Click. Sen hala hayattasın. Sonra gangster sana sordu, hazneyi döndürüp ateş etmemi mi istersin yoksa şimdi tetiği çekmemi mi? Her iki seçenektede, senin vurulma olasılığın nedir?
  • Facebook yeni özellikler eklemeli mi yoksa 3. parti uygulamalara mı sırt yaslamalı?
  • Özgeçmişinizde en az gurur duyduğunuz şey nedir?
  • Facebook’un topladığı tüm veriye erişebilseniz, bununla ne yapardınız?
  • Tüm bilgilerine sahip olduğunuz 100 kredi kartınız olsaydı, sadece online işlemleri kullanarak 24 saat içinde en fazla parayı nasıl kazanırdınız?
  • Bir sokaktaki evleri soymaya çalışıyorsunuz. Her evde bir miktar nakit var. Hedefiniz toplam soygun hasılatınızı en yukarıda tutmak. Tek kısıtlama ise bir evi soyduğunuzda, onun bitişiğindeki evi soyamazsınız.
  • 25 yarış atı, 5 kulvar ve kronometre yok. En az yarış sayısıyla en hızlı üç hatı nasıl tespit edersiniz?
  • Sahte bir profili tespit etmek için izleyeceğiniz süreç ne olurdu?
  • Sizce Facebook Çin’e sunulmalı mı?
  • İnternette ne kadar para harcanıyor?
  • Seattle’a uçakla gideceksiniz. Bir şemsiye götürüp götürmemeniz gerektiğini bilmeniz gerekiyor. Orada yaşayan üç arkadaşınızı rastgele arayıp, yağmurun yağıp yağmadığını ayrı ayrı soruyorsunuz. Her bir arkadaşınızın size 2/3 oranda doğru söyleme ve 1/3 oranda yalan söyleme ihtimali var. Üç arkadaşınız da size ‘Evet, yağmur yağıyor’ diyor. Seattle’da gerçekten yağmur yağıyor olma ihtimali nedir?

  Twitter

  Seni neden işe almamalıyız?

  Goldman Sachs

  Bir düzlemde sonsuz sayıda siyah ve beyaz nokta var. Bir siyah nokta ile bir beyaz nokta arasında bir birim mesafe olduğunu ispatlayınız.

  Celgene

  Bana bir masa anlat!

  İntel

  Körler için bir baharat rafı tasarla

  JP Morgan Chase

  Bir espri yap

  Amazon

  Eğer Marslı olsaydın, problemleri nasıl çözerdin?

  Boeing

  Lav lambaları hakkında ne düşünüyorsun? Peki ya Dilbert hakkında?

  Bittorent

  Cücelerden nefret eden bir dev, 10 tane cüceyi en kısadan en uzuna olacak şekilde yanyana dizer. Her cüce önündeki kendiden kısa diğer cüceleri görebilirken, arkasındaki kendinden uzunları göremiyor. Dev her cücenin kafasına, rastgele şekilde siyah veya beyaz bir şapka koyacak ve ilk olarak en uzun cüceden başlayacak şekilde, cüceye kafasındaki şapkanın rengini soracak. Eğer cüce doğru cevap veremezse dev, cüceyi öldürecek. Her cüce arkasındakinin verdiği cevabı duyabilecek ama öldürülüp öldürülmediğini bilemeyecek. Yani doğru mu bildi, yoksa bilemedi mi hiç fikri olmayacak. Dev, cücelere bir fırsat tanıyıp, ölümcül oyun başlamadan birbirleriyle konuşamalarına ve bir strateji belirlemelerine izin veriyor. En az sayıda cücenin ölmesi için, cüceler nasıl bir strateji belirlemeli?

  Valve

  Senin şehrinde, pazarlama yapabilmek için en iyi günler hangi günlerdir?

  Sony

  Eğer bir sony ürünü olsaydın, hangisi olurdun?

  Deloitte

  Yüzyüze tanışmadığın hangi üç insana hayranlık duyuyorsun? Neden?

  AIG

  Bir belirsizlikle karşılaştığında, nasıl üstünden gelirsin? Adım adım açıkla

  Hess

  En sevdiğin renk?

  PEPSICO

  İnsanlardan daha büyük bir güce inanıyor musun?

  Electronic Arts

  Kariyerindeki en büyük hayal kırıklığı nedir?

  MTD

  Zorlu hava şartlarında çalışacağını bilmek, sana nasıl hissettiriyor?

  Tesla Motors

  8 yaşındaki bir çocuğa dinamometreyi nasıl anlatırsın?

  MasterCard

  Bir çalışanın başka bir çalışanın kötü kokmasıyla alakalı şikayette bulunda, durumu nasıl çözerdin?

  St. Jude Medical

  Rögar kapakları neden yuvarlaktır?

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
p_ayrac
 • 682 kez görüntülendi.
 • Yorum Yok
Henüz yorum yapılmamış.
 • İphone 6S ile dünyamıza girdi bu özellik, peki nedir? nasıl kullanılır? ne işe yarar? İşte  adını duyan ve bu yeni teknolojiyi merak edenlere 3D Touch kavramı :

  3D Touch, Force Touch gibi basınç teknolojisi temelli,  bu teknolojinin Peek ve Pop hareket kabiliyetini kazanarak gelişmiş halidir. Şimdi yeni bir soru Peek ve Pop nedir 🙂

  • Peek : Telefonunuza gelen bir iletiye hafifte basarsanız ön izleme yapabilirsiniz.
  • Pop : Biraz daha basınç uyguladığınızda ise maili açarsınız.

  Özetle, peek önizleme, pop gerçek görünüm.  Böylece arayüz içerisinde daha pratik şekilde dolaşım sağlayabiliyorsunuz.

  Peki Iphone bunu nasıl algılıyor?  Aslında sistem oldukça basit; ekrana baskı uygulandığında kapasitif sensörler cam yüzeyle arka aydınlatma arasındaki kısımda oluşan en ufak değişikliği eş zamanlı ölçüyor, İOS da bu ölçümü hızlı bir şekilde cevaplıyor.

  3D Touch teknolojisi gelişerek yayılıyor. Artık Iphone 6S ve 6S Plus kullanıcıları, Facebook, İnstagram, Whatsapp gibi uygulamaları 3D Touch teknolojisi le kullanabiliyor. Örneğin Facebook kısayoluna basılı tutunca karşınıza size 3 seçenek sunan Hızlı Menü açılıyor. 1)Medya Çek ve Yükle 2)Varolan Medyayı Yükle 3)Durum Güncelleme

  3D Tocuh Kullanımı

   

   

   

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
p_ayrac
 • 514 kez görüntülendi.
 • Yorum Yok
Henüz yorum yapılmamış.
 • ABD menşeli global istatistik ve marketing araştırma firması olan Nielsen tarafından yapılan araştırmaya göre, ABD’de en çok kullanılan mobil uygulamaları aşağıda listeledik. Liste gösteriyor ki, internet ve teknoloji devleri Google, Facebook ve Apple, mobil uygulama sektöründe de otoritelerini korumaktadır. Google 5, Facebook 3, Apple ise 2 uygulama ile listede yer alıyor.

   

   

  En Çok Kullanılan Mobil Uygulamalar
  Sıra Uygulama Tekil Kullanıcı
  1 Facebook 126.702.000,00
  2 Youtube 97.627.000,00
  3 Facebook Messenger 96.444.000,00
  4 Google Search 95.041.000,00
  5 Google Play 89.708.000,00
  6 Google Maps 87.782.000,00
  7 Gmail 75.105.000,00
  8 İnstagram 55.413.000,00
  9 Apple Music 54.550.000,00
  10 Apple Maps 46.406.000,00

   

  ABD’de en çok kullanılan mobil işletim sistemleri

  Android      : %52,6

  Apple IOS   : %42,7

  Windows    :  %2,8

  Blackberry  : %0,7

  Global Web İndeks tarafından yapılan araştırmalara göre, Türkiye’deki aktif kullanıcılara göre en popüler uygulamaların kullanım yüzdelerini aşağıda görebilirsiniz:

  Facebook %58

  Google Maps  %51

  Youtube %48

  Whatsup %46

  Facebook Messenger %42

  Twitter %36

  Google plus %33

  İnstagram %32

  Foursquare %26

  Skype %26

   

   

   

   

   

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
p_ayrac
 • 535 kez görüntülendi.
 • Yorum Yok
Henüz yorum yapılmamış.
 • Sosyal ağların güç kazanması ile, WordPress için çeşitli sosyal ağ eklentileri geliştirildi. Sociable, bu eklentiler arasında en popüler olanlardan birisi. Bu eklenti sayesinde, yazılarınıza, sayfalarınıza ve sitenizin diğer pek çok yerine sosyal ağ butonları ve bileşenleri ekleyebileceksiniz.

  Öncelikle eklentiyi buradan indiriyoruz. Eklenti kurulumu başlıklı yazıdan, eklentiyi nasıl kuracağınıza dair detaylı bilgi edinebilirsiniz. Eklentiyi kurduktan sonra etkinleştirelim. Admin paneline Sociable Plugin adında yeni bir sekme gelecek. Eklenti ayarlarını buradan yapabilirsiniz.

  Select Sociable Plugin sekmesine tıklayarak, kullanmak istediğiniz menü şeklini seçebilirsiniz. Daha sonra hangi butonların, sitenizin nerelerinde görüneceğini ayarlar bölümünden seçebilirsiniz.

  wordpress-sociable-300x197 Sociable Eklentisi wordpress-sociable-2-300x252 Sociable Eklentisi wordpress-sociable-1-300x47 Sociable Eklentisi wordpress-sociable-3-300x156 Sociable Eklentisi

  Skyscraper Plugin’i çalıştıramayan arkadaşlar,  Sociable Options bölümünden “Active Sociable Classic” seçeneğindeki işareti kaldırarak, klasik menüyü kapatmalılardır. Daha sonra Scyscraper Plugin’e gelerek bu menüyü aktif ettiklerinde, Skyscraper sitenizde görünecektir.

  İyi bloglamalar dilerim 🙂

   

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)
p_ayrac
 • 3.766 kez görüntülendi.
 • 3 Yorum

Son Yorum: Aykut ÖZDEMİR

Merhabalar Temaya bağlı olarak bu tür problemler olabiliyor. Bu şekilde yapılmış bir paylaşımınızın örneği gösterirseniz daha sağlıklı yardımcı olabilirim.
 • Sosyal ağların gücünün artması ile, websiteler de buna ayak uydurdu. Özellikle, dünya çapında en çok kullanılan sosyal platform olan Facebook, pek çok sistem ile entegre olabilir hale geldi. Gerek Facebook geliştiricileri, gerekse webmasterlar bu konuda pek çok entegrasyon sistemi geliştirdi.

  WordPress sistemi için de, çeşitli Facebook eklentileri geliştirildi. Simple Facebook Connect bu eklentilerden birisidir. İnternet dünyasının gelişimi, hızı da beraberinde getirdi. Artık pek çok sitede, kayıt için gerekli teferruatlı işlemler yerine, Facebook hesabı ile giriş yapılabiliyor. Bu eklenti de, WordPress bloglarımıza, Facebook hesabı ile giriş yapılabilmesini sağlıyor.

  Öncelikle eklentiyi buradan indiriyoruz : http://wordpress.org/extend/plugins/simple-facebook-connect/

  Eklenti Kurulumu başlıklı yazıda, bu eklentiyi nasıl kuracağınıza dair detaylı bilgi mevcuttur.

  Eklentimizi kurup etkinleştirelim.

  Admin  panel > Ayarlar >Simple Facebook Connect sekmesine gelelim.

  Öncelikle eklentiyi kullanabilmek için Facebook Uygulama anahtarı ve parolası  almamız gerekmektedir. : https://developers.facebook.com/apps

  Şimdi gerekli alanları dolduralım. Detaylar resimde mevcuttur :

  wordpress-facebook-simple-connect-122x300 Wordpress Siteye Facebook İle Giriş

  Artık takipçileriniz, Facebook hesapları ile sitenize kayıt olabilir, giriş yapabilir ve de yorumda bulunabilir. META bileşenini kaldırdıysanız, Sitenize kayıt ve login için butonlar eklemeyi unutmayın.

  Ve yine artık yazılarınız facebook sayfa ve profilinize otomatik gönderilebilecek, facebook yorumları sitenize entegre olabilecek.

  Ayrıca bileşenler sayfanıza giriş yaparak, sidebarda görünemesini istediğiniz Facebook Bileşenleri için ayar yapmayı unutmayın. Bunların ne olduğunu yazmıyorum, o da eklentinin süprizi olsun.

  Eklentiniz hayırlı uğurlu olsun,

  İyi bloglamalar 🙂

   

   

   

   

   

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 3.3/5 (3 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
p_ayrac
 • 5.527 kez görüntülendi.
 • 2 Yorum

Son Yorum: Oyunİnceliyoruz

Harika sagolun

Bu site Aykut ÖZDEMİR tarafindan kurulmuştur.