• Merhaba arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere oldukça kullanışlı bir eklenti olan WordPress Facebook Yorum eklentisinden bahsedeceğiz. WordPress sitelerinizin daha sosyal olması ve ziyaretçilerinizin herhangi bir form doldurmadan Facebook üzerinden yorum yapmasını istiyor iseniz bu eklenti tam size göre. Facebook yorum eklentisi hem kullanıcılara kolaylık sağlamakta hem de bu eklentiyi kullanarak yorum yapanların duvarlarında bağlantının çıkması ile sitenize daha fazla ziyaretçi çekmektedir.

  facebook-yorum-eklentisi-1-300x61 SEO Facebook Comments ( Facebook Yorum Eklentisi )

   

   

   

  WordPress için kullanacağımız eklentinin adı SEO Facebook Comments. Şimdi gelelim eklentimizin kurulumunu detaylı bir şekilde anlatmaya.

  1. Adım; WordPress Admin Paneli > Eklentiler >  Yeni Ekle > Ara bölümüne eklentimizin adı olan SEO Facebook Comments yazıyoruz ve arıyoruz.

  2. Adım;

  facebook-yorum-eklentisi-2-300x62 SEO Facebook Comments ( Facebook Yorum Eklentisi )

   

   

   

  3. Adım;

  Şimdi Kur diyoruz ve çıkan ekranda tamam diyoruz

  facebook-yorum-eklentisi-3-300x95 SEO Facebook Comments ( Facebook Yorum Eklentisi )

   

   

   

   

  4. Adım;

  facebook-yorum-eklentisi-4-300x23 SEO Facebook Comments ( Facebook Yorum Eklentisi )

   

  Bu adımda Facebook ayarlarını gerçekleştireceğiz. https://developers.facebook.com/ buraya giderek Apps sekmesine tıklıyoruz. Yeni uygulama oluştur dedikten sonra sizden uygulamanız ile ilgili gerekli bilgileri isteyecektir.facebook-yorum-eklentisi-5-300x35 SEO Facebook Comments ( Facebook Yorum Eklentisi )

  facebook-yorum-eklentisi-6-300x279 SEO Facebook Comments ( Facebook Yorum Eklentisi )

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Bu ayarları doğru ve eksiksiz bir şekilde gerçekleştiriyoruz.

  1 numaralı bölümde yer alan App ID bizlere gerekli olan IP numarasıdır. Bu IP numarasını alarak WordPress eklentimizin ayar bölümünde bulunan kısma giriyoruz. 2 numaralı bölümde yer alan App Secret ise eklentimizin ayarlar bölümünde yer alan App Secret alanına yapıştırıyoruz. Diğer ayarlar ise oldukça basit ve şöyle;

  – Admin ID kısmını boş bırakıyoruz.

  – Language bölümünden Türkçe dilimizi seçiyoruz.

  – Share bölümünden işaretleme ayarlarını gerçekleştiriyoruz.

   

  Bu kadar 🙂

  İyi bloglamalar…

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 4.7/5 (3 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)
p_ayrac
 • 4.039 kez görüntülendi.
 • 1 Yorum

Son Yorum: Erhan GENÇ

merhaba, Yorumlar bizim veritabanına mı kaydoluyor peki?
 • Sosyal ağların güç kazanması ile, WordPress için çeşitli sosyal ağ eklentileri geliştirildi. Sociable, bu eklentiler arasında en popüler olanlardan birisi. Bu eklenti sayesinde, yazılarınıza, sayfalarınıza ve sitenizin diğer pek çok yerine sosyal ağ butonları ve bileşenleri ekleyebileceksiniz.

  Öncelikle eklentiyi buradan indiriyoruz. Eklenti kurulumu başlıklı yazıdan, eklentiyi nasıl kuracağınıza dair detaylı bilgi edinebilirsiniz. Eklentiyi kurduktan sonra etkinleştirelim. Admin paneline Sociable Plugin adında yeni bir sekme gelecek. Eklenti ayarlarını buradan yapabilirsiniz.

  Select Sociable Plugin sekmesine tıklayarak, kullanmak istediğiniz menü şeklini seçebilirsiniz. Daha sonra hangi butonların, sitenizin nerelerinde görüneceğini ayarlar bölümünden seçebilirsiniz.

  wordpress-sociable-300x197 Sociable Eklentisi wordpress-sociable-2-300x252 Sociable Eklentisi wordpress-sociable-1-300x47 Sociable Eklentisi wordpress-sociable-3-300x156 Sociable Eklentisi

  Skyscraper Plugin’i çalıştıramayan arkadaşlar,  Sociable Options bölümünden “Active Sociable Classic” seçeneğindeki işareti kaldırarak, klasik menüyü kapatmalılardır. Daha sonra Scyscraper Plugin’e gelerek bu menüyü aktif ettiklerinde, Skyscraper sitenizde görünecektir.

  İyi bloglamalar dilerim 🙂

   

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)
p_ayrac
 • 3.766 kez görüntülendi.
 • 3 Yorum

Son Yorum: Aykut ÖZDEMİR

Merhabalar Temaya bağlı olarak bu tür problemler olabiliyor. Bu şekilde yapılmış bir paylaşımınızın örneği gösterirseniz daha sağlıklı yardımcı olabilirim.


 • Sosyal ağların gücünün artması ile, websiteler de buna ayak uydurdu. Özellikle, dünya çapında en çok kullanılan sosyal platform olan Facebook, pek çok sistem ile entegre olabilir hale geldi. Gerek Facebook geliştiricileri, gerekse webmasterlar bu konuda pek çok entegrasyon sistemi geliştirdi.

  WordPress sistemi için de, çeşitli Facebook eklentileri geliştirildi. Simple Facebook Connect bu eklentilerden birisidir. İnternet dünyasının gelişimi, hızı da beraberinde getirdi. Artık pek çok sitede, kayıt için gerekli teferruatlı işlemler yerine, Facebook hesabı ile giriş yapılabiliyor. Bu eklenti de, WordPress bloglarımıza, Facebook hesabı ile giriş yapılabilmesini sağlıyor.

  Öncelikle eklentiyi buradan indiriyoruz : http://wordpress.org/extend/plugins/simple-facebook-connect/

  Eklenti Kurulumu başlıklı yazıda, bu eklentiyi nasıl kuracağınıza dair detaylı bilgi mevcuttur.

  Eklentimizi kurup etkinleştirelim.

  Admin  panel > Ayarlar >Simple Facebook Connect sekmesine gelelim.

  Öncelikle eklentiyi kullanabilmek için Facebook Uygulama anahtarı ve parolası  almamız gerekmektedir. : https://developers.facebook.com/apps

  Şimdi gerekli alanları dolduralım. Detaylar resimde mevcuttur :

  wordpress-facebook-simple-connect-122x300 Wordpress Siteye Facebook İle Giriş

  Artık takipçileriniz, Facebook hesapları ile sitenize kayıt olabilir, giriş yapabilir ve de yorumda bulunabilir. META bileşenini kaldırdıysanız, Sitenize kayıt ve login için butonlar eklemeyi unutmayın.

  Ve yine artık yazılarınız facebook sayfa ve profilinize otomatik gönderilebilecek, facebook yorumları sitenize entegre olabilecek.

  Ayrıca bileşenler sayfanıza giriş yaparak, sidebarda görünemesini istediğiniz Facebook Bileşenleri için ayar yapmayı unutmayın. Bunların ne olduğunu yazmıyorum, o da eklentinin süprizi olsun.

  Eklentiniz hayırlı uğurlu olsun,

  İyi bloglamalar 🙂

   

   

   

   

   

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 3.3/5 (3 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
p_ayrac
 • 5.527 kez görüntülendi.
 • 2 Yorum

Son Yorum: Oyunİnceliyoruz

Harika sagolun

Bu site Aykut ÖZDEMİR tarafindan kurulmuştur.