• Instagram hesabınız üzerinden fotoğraflar paylaşarak takipçilerinizle etkileşime geçmeyi bir tutku haline getirdiyseniz, düzenli aralıklarla bu alışkanlığı sürdürmek isteyebilirsiniz. Ancak hayatın şartları gereği ne yazık ki her zaman bilgisayar veya cep telefonu başında durmanız mümkün olmayabiliyor.

  Kimi zaman tatilde, kimi zaman da seyahatte olabileceğiniz için siz internete bağlı değilken bile sizin yerinize Instagram’ın otomatik olarak zamanladığınız paylaşımları göndermesini isteyebilirsiniz.

  Ne yazık ki Intagram’da dahili olarak bu tür bir özellik mevcut değil. Bunun yerine üçüncü parti servisleri kullanmak zorundasınız. Bu servislerin başında ise Buffer geliyor.

  Siz zamanlayın, Buffer paylaşsın!

  Buffer.com adresinden ulaşabileceğiniz bu site, özellikle sosyal medya uzmanlarının işini çok kolaylaştırıyor. Müsait bir zamanda hangi gün, hangi saatte, hangi fotoğrafın paylaşılmasını istediğinizi belirleyerek Buffer’den çıkış yaptıktan sonra Instagram hesabınızda ilgili paylaşımın yapılmasını izleyebiliyorsunuz.

  İşin güzel yanı, Buffer’in üstün yetenekleri sadece Instagram’ı da kapsamıyor. Facebook, Twitter, Google Plus+ ve LinkedIn gibi popüler sosyal mecralarda aynı özelliği kullanabilmeniz mümkün.

  Sisteme üye kaydınızı gerçekleştirdikten sonra Buffer’a bağlayacağınız sosyal medya sitesinin uygulamasına erişim izni vermeniz gerekiyor. Sizin adınıza, haberiniz olmadan hiçbir paylaşım yapmama sözü veren Buffer’a gönül rahatlığıyla güvenebilirsiniz.

  Daha sonra Instagram hesabınızdan paylaşmak istediğiniz fotoğrafı Buffer’a yüklemeniz gerekiyor. Fotoğrafa açıklama olarak hazırladığınız metni doğrudan Buffer’a yapıştırabilir, etiketleri de belirledikten sonra paylaşımın saat ve tarihini belirleyebilirsiniz. Hepsi bu kadar!

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
p_ayrac
 • 61 kez görüntülendi.
 • Yorum Yok
Henüz yorum yapılmamış.
 • Pek çok İnstagram kullanıcısının aradığı bu yöntem aslında çok basit, ayrıca bir program vs. kullanmanıza gerek de yok son güncelleme ile İnstagram, tıpkı Twitter gibi birden fazla hesabı tek cihazda kullanma imkanı tanıyor.

   

   

   

  Bunu yapabilmek için izlemeniz gereken yol > Ayarlar>Hesap Ekle

  instagram-birden-fazla-hesap İnstagram'da Birden Fazla Hesabı Tek Cihazda Yönetme

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  İki hesabınız arasında geçiş yapmak istiyorsanız : Sol üst köşedeki adınıza tıklayın> Kullanmak istediğiniz hesabı seçin.

  instagram-birden-fazla-hesap-2 İnstagram'da Birden Fazla Hesabı Tek Cihazda Yönetme

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Bu kadar basit 🙂

  Bol paylaşımlı hesaplar …

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
p_ayrac
 • 420 kez görüntülendi.
 • Yorum Yok
Henüz yorum yapılmamış.


 • İphone 6S ile dünyamıza girdi bu özellik, peki nedir? nasıl kullanılır? ne işe yarar? İşte  adını duyan ve bu yeni teknolojiyi merak edenlere 3D Touch kavramı :

  3D Touch, Force Touch gibi basınç teknolojisi temelli,  bu teknolojinin Peek ve Pop hareket kabiliyetini kazanarak gelişmiş halidir. Şimdi yeni bir soru Peek ve Pop nedir 🙂

  • Peek : Telefonunuza gelen bir iletiye hafifte basarsanız ön izleme yapabilirsiniz.
  • Pop : Biraz daha basınç uyguladığınızda ise maili açarsınız.

  Özetle, peek önizleme, pop gerçek görünüm.  Böylece arayüz içerisinde daha pratik şekilde dolaşım sağlayabiliyorsunuz.

  Peki Iphone bunu nasıl algılıyor?  Aslında sistem oldukça basit; ekrana baskı uygulandığında kapasitif sensörler cam yüzeyle arka aydınlatma arasındaki kısımda oluşan en ufak değişikliği eş zamanlı ölçüyor, İOS da bu ölçümü hızlı bir şekilde cevaplıyor.

  3D Touch teknolojisi gelişerek yayılıyor. Artık Iphone 6S ve 6S Plus kullanıcıları, Facebook, İnstagram, Whatsapp gibi uygulamaları 3D Touch teknolojisi le kullanabiliyor. Örneğin Facebook kısayoluna basılı tutunca karşınıza size 3 seçenek sunan Hızlı Menü açılıyor. 1)Medya Çek ve Yükle 2)Varolan Medyayı Yükle 3)Durum Güncelleme

  3D Tocuh Kullanımı

   

   

   

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
p_ayrac
 • 514 kez görüntülendi.
 • Yorum Yok
Henüz yorum yapılmamış.
 • Öncelikle kısa bir şekilde sizlere Instagram’dan bahsetmek isterim.

  2010 Ekim’inde, Kevin Systrom ve Mike Krieger tarafından ilk olarak IOS (iPhone-iPad) için geliştirilmiş sosyal ağ silahlarından biridir. Kendinde bulundurduğu kaliteli filtreler ile kısa sürede kullanıcı kitlesi çoğalmış ve ün kazanmıştır.

  Öyle ki bugün, günde 40 milyon fotoğraf paylaşımı, anında binlerce beğeni ve yorum gibi sonuçları beraberinde getirdi. Bununla kalmayıp gelen güncellemelerle kendini geliştirmeye devam etti. Örneğin ilk zamanlar yalnızca fotoğraf çekip yükleyebiliyorken artık video (min. 5 – max 15 sn) da yükleyebilmeye başladık ve DM (direkt mesaj) yoluyla kişilere mesaj yollama özelliğini elde ettik. Önceleri IOS (iPhone-iPad) cihazlarında kullanılıyorken artık Android telefonlarında vazgeçilmezi haline geldi. Gelelim nasıl kullanacağımız kısmına;

  İnstagram kullanıcı hesabını yalnızca mobil üzerinden alabiliyorsunuz. Web üzerinden Instagram hesabı elde etmeniz mümkün değil. Fakat hesap açtıktan sonra web üzerinden giriş yapabilirsiniz, bildirmek isterim ki sınırlı aktiviteleri gerçekleştirebiliyorsunuz. Şimdi sizlere Instagram uygulamasını iPhone ve Android baz alınarak, aynı zamanda görsel destekler sunarak anlatacağım. iPhone kullanıyor iseniz App Store, Android kullanıyor iseniz Google Play uygulamasından programı indirebilirsiniz.

   

   

   

  İlk olarak karşımıza kayıt sayfası çıkıyor dilerseniz Facebook ile dilerseniz e-posta adresiniz üzerinden üye olabilirsiniz. Ve artık siz de bir Instagram kullanıcısısınız, tebrikler!

  Gelelim içerik kısmına;

  Alt kısımda 5 adet buton gözümüze çarpıyor.

  Bunlardan sol alt köşedeki ev butonu; Anasayfanızı temsil ediyor.  Bu alan, takip ettiğiniz kişilerin profilleri, yükledikleri görüntü ve videolardan oluşuyor.

  Ev butonunun yanında bulunan büyüteç yani arama butonu; popüler paylaşımların, arkadaşlarınızın takip ettikleri ya da paylaşımların altına etiket koyan profillerin karşımıza çıkmasını ve aramak istediğimiz profillerin bulunmasını sağlıyor. Biraz daha stalkerların işine yarıyor diyebiliriz . Burada aynı zamanda kişiler olarak ayrı bir alan görüyoruz bu kısımda ise Instagram’ın, takip etmeniz için önerdiği profiller bulunmaktadır.

  Ortada bulunan buton kamera simgesi ise çektiğiniz fotoğraf ve videoları yükleme, filtreleme işini görüyor asıl olay burası diyebiliriz.

  Yanındaki buton konuşma balonu içerisinde kalp simgesi; Hareketler dediğimiz alanı kapsıyor. Bu alan kendi içinde Takip Edilen ve Sen olarak ikiye ayrılıyor. Tahmin edileceği üzere takip edilen kısmı takipçisi olduğunuz profillerin aktivitelerini gösteriyor, kimi takip ettikleri ve hangi fotoğrafları beğendikleri gibi bilgileri karşımıza sunuyor. Sen kısmında ise yüklediğin fotoğraf ve videolara gelen beğeni ve yorumlar görülüyor.

  Sağ alt köşede bulunan profil butonu, sizin sayfanızı görüntülüyor. Tüm paylaşımlarınız, profil fotoğrafınız, kişisel açıklamanız, takipçi ve takip ettiğiniz kişi sayısı, gönderi sayınız, etiketlendiğiniz gönderiler ve ayarlar kısmını bulabileceğiniz yer. Burası sizin kişisel alanınız olmakla birlikte takipçilerinizle de paylaştığınız alan. Fotoğraflarınızı silebilir, düzenleyebilir, etiket koyabilirsiniz ya da etiketlendiğiniz gönderi kısmından değişiklik yapabilirsiniz, anlıyoruz çılgın partiler sonunda takipçilerinizin dağılmış halinizi görmelerini istemeyebilirsiniz 

  Ve son olarak sağ üst köşedeki ayarlar butonu ile fotoğraflarınızı paylaşmak istediğiniz sosyal ağ hesaplarınızı, bildirim almak isteyip istemediğinizi kararlaştırabilirsiniz. Dilersiniz profilinizi herkese açık ya da özel olarak değiştirebilir veya hesabınızı silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

  Instagram kullanımı kolay bir sosyal medya uygulamasıdır. İsterseniz egonuzu tatmin için, yediğinizi içtiğinizi paylaşmak için, isterseniz düşmanlarınızı yaptığınız tatillerle çatlatmak için, isterseniz ticaret için, bunların hiçbiri umurumda değil sadece eğlenmek istiyorum seçeneği için kullanabilirsiniz ya da fotoğrafçılığınızı, profesyonelliğinizi, hayran kitlenizi arttırmak için kullanabileceğiniz özgür bir platformdur. Sonuçta herkesin hayatına kimse karışamaz, iyi eğlenceler!

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
p_ayrac
 • 504 kez görüntülendi.
 • Yorum Yok
Henüz yorum yapılmamış.

Bu site Aykut ÖZDEMİR tarafindan kurulmuştur.