• Merhaba Arkadaşlar

  WordPress kurulumu yaptırmak isteyen, veya hali hazırda mevcut olan sitesi için profosyonel destek almak isteyen arkadaşlara hizmet vermekteyim.

  8 yılı aşkın süredir wordpress tecrübem var. Sayısız Wp site kurdum, artık bu işler refleks haline geldi diyebilirim.

  Sitelerinizi sadece kurup bırakmıyorum, seodan sosyal ağ desteğine, sitenizi her anlamda hazır hale getirip size teslim ediyorum. Bunu gelin benim mesleğimden esinlenerek bir inşaat işine benzetelim. Temel üstüne kolon kiriş döşeme betonu döküp bırakmıyorum, duvarlarını, elektrik mekanik tesisatını, sıvasını boyasını, kaplamasını yapıp teslim ediyorum. Size de mobilya dekorasyon kalıyor.. yani sitenize içerik ekleyip güncel tutmak 🙂

   

  Sizin İçin Neler Yapabilirim :

  wordpressalimalari-1024x854 Ücretli Wordpress Kurulum ve Diğer Hizmetleri

  Domain tescil + Hosting İşlemleri:
  Benim belirlediğim ya da sizin istediğiniz firmadan( Not: Ek ücrete tabidir)

  WordPress Kurulumu:
  Eksiksiz kurulum

  Gerekli Tüm Eklentilerin Kurulumu ve En İdeal Ayarları
  Seo, resim seo, site içi link, etiket, iletişim, anket, sosyal ağ entegreleri, sitemap, image sitemap, navigasyon, galeri, benzer yazılar gibi önemli eklentilerin ve istediğiniz diğer eklentilerin kurulumu ve siteniz için en uygun ayarlamaları

  Seo Çalışması:
  Çeşitli araçlar ile sitenizin konusuna dair çalışmalar yaparak uygun title, description, meta-tags girişleri yapmak. Yukarıdaki madde ile bağlantılı olarak, gerekli seo eklentilerini kurmak ve ideal ayarlara getirmek ( all in seo, seo friendly images, seo smart links ve diğer seo eklentileri). Varsa hazır makaleleriniz ile uygun etiketlemeler yaparak örnek bloglar girmek.

  Sosyal Ağlarla Entegre:
  Siteniz adına facebook, twitter ve isteğe bağlı diğer popüler sosyal ağlardan sayfalar açıp, stenizi bu sayfalara entegre etmek. Böylece her yazınız sosyal ağlarınızda otomatik paylaşılacak. Günümüzde arama motorları optimizasyonu için sosyal ağların öneminden bahsetmeye gerek yok.

  Rss ve Abonelik:
  Feedburner olmadan olur mu ? Elbette olmaz. Feedburner sistemi dahilinde tüm rss ve abonelik sistemi çalışmalarınızı yapıp sitenize uyguluyoruz. Bu konuda da size hiçbir iş bırakmıyoruz.

  Tema Kurulumu
  İstediğiniz temanın kurulumu. ( Ek ayar, çeviri ve düzenleme gerektiren temalar ek ücrete tabidir. ÜCretli tema ücreti dahil değildir. )

  Bileşen Ayarları
  İstekleriniz doğrultusunda ilgili bileşenlerin oluşturulması, yerleştirilmesi, menülerin ayarlanması

  Arama Motorlarına Kayıt, Gerekli Ayarlar ve Robots.txt Yazımı, Sitemap Kaydı
  Siteniz hazır. Şimdi sıra onu arama motorlarına sevdirmeye geldi. Bunu da yapıyoruz smile Ücretli Wordpress Kurulum ve Diğer Hizmetleri

  Ping Ayarları
  Güncel ping servislerinin eklenmesi

  Site sağlık durumu kontrolü
  Çeşitli analiz araçlarıyla sitenizin w3c, hız vb. konularda genel sağlık kontrollerini yapıp gerekli düzenlemeleri yapmak

  Kalıcı Destek

  Müşterim olun ya da olmayın WordPress hayatınız boyunca yaşayacağınız problemlerde çekinmeden iletişime geçebilirsiniz.
  Not: Domain + Hosting + Ücretli Tema tarafımızdan sağlandığı takdirde ek ücrete tabi olacaktır. Bu ücret istekleriniz doğrultusunda değişir.


  Teslim süresi iş alındıktan sonra 2 iş günü içerisinde

  ÜCret: Lütfen almak istediğiniz hizmetleri belirterek fiyat isteyiniz.

   

  r10 konum ve diğer referasnlarım : http://www.r10.net/wordpress/915348-a-dan-z-ye-wordpress-kurulum.html

  Size sadece herşeyi ile hazır blogunuza yazılarınızı girmek kalacak.

  Ücretli destek almak istiyorsanız lütfen iletişime geçiniz.

  İyi günler dilerim

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)
p_ayrac
 • 3.163 kez görüntülendi.
 • 8 Yorum

Son Yorum: Aykut ÖZDEMİR

merhaba pm atıyorum
 • WordPress’i kullanışlı ve popüler yapan bir özelliği, sistemi geliştirebilecek çok sayıda eklentinin olması, eklenti kurulum ve kullanımının kolay olmasıdır. Bu yazıda, wordpress sistemde eklenti nasıl kurulur? sorusunu oldukça basit bir şekilde cevaplayacağım.

  Wordress’e eklenti kurmanın 2 yöntemi vardır. 1.si kurulum dosyalarını Ftp’ye manule göndermek, diğer yöntem ise admin panelinden otomatik kurulum yapmaktır. İkinci yöntem çok  daha pratiktir ancak nadir durumlarda sıkıntı çıkarabilir. Ancak şuana kadar hep 2. yöntem ile yaptım ve hiçbir problem ile karşılaşmadım. Şimdi bu iki yöntemde yapılması gerekenleri adım adım anlatalım:

   

  1.Yöntem :

  1. Eklenti kurulum dosyamızı indirelim. Bunu wordpressin resmi eklenti sayfasından yapabilirsiniz. Ancak bazı eklentileri kendi sitelerinden indirmeniz gerekecektir.

  2. İndirdiğiniz dosyayı .rardan çıkartalım.

  3. WordPress kurulumu konumuzda anlattığımız şekilde ( 3 farklı yöntem anlatılmıştır) Ftp’ye bağlanarak, dosyaları sitemizin kurulu olduğu dizindeki  wp-content > plugins klasörünün içine atalım.

  4. Admin panele gelerek > Eklentiler> Yüklü Eklentiler menüsünden kurmuş olduğunuz eklentiyi etkinleştirin.

  5. Hepsi bu kadar, şimdi ilgili menüde eklenti ayarlarınızı yapabilirsiniz.

   

  2.Yöntem:

  1. Admin panelden Eklentiler > Yeni Ekle sekmesine tıklayınız.

  2. “Ara” kutucuğuna, kurmak istediğiniz eklentiyi yazınız. Çıkan sonuçlarda “Şimdi Kur” seçeneğine tıklayınız.

  3. Yükleyeceğiniz eklentiyi bilgisayarınıza indirmiş iseniz, Eklentiler> Yeni Ekle> Yükle seçeneğinden bilgisayarınızdaki eklentiyi seçiniz, “Şimdi Kur” seçeneğine tıklayınız.

  4. Admin panele gelerek > Eklentiler> Yüklü Eklentiler menüsünden kurmuş olduğunuz eklentiyi etkinleştirin.

  5. Hepsi bu kadar, şimdi ilgili menüde eklenti ayarlarınızı yapabilirsiniz.

   

  wordpress-eklenti-kurulumu Wordpress Eklenti Kurulumu

   

  Eklenti yükleme sayfası, resimde görüldüğü gibidir. Burada “Öne Çıkan” ve “Popüler” sekmelerinden en çok kullanılan wordpress eklentilerini görebilir ve kurabilirsiniz. Ayrıca “En Yeni” sekmesinde, yeni çıkan eklentileri takip edip, sisteminize kurabilirsiniz.

   

  Umarım faydası olmuştur.

  İyi bloglamalar.

   

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
p_ayrac
 • 13.453 kez görüntülendi.
 • 4 Yorum

Son Yorum: zezey

worldpress blog açtım ama eklentiler seçenegi yoq bu konu bilen biri warmı ?


 • “Wordpress Nedir?” başlıklı yazımda, kısaca wordpress blog sistemini tanıtmaya çalıştım. Her açıdan çok pratik olan bu sistemin kurulumunu, resimlerle destekleyerek anlatacağım.  Aslında wordpress birkaç dakikada çok basit bir şekilde kurulabilir fakat sistem ile yeni tanışan arkadaşlar için bu kurulum rehberinin faydalı olacağı düşüncesindeyim.

  Domain ve alanınızı aldınız. Şimdi sıra geldi wordpress bloğunuzu oluşturmaya. Aşağıdaki adımları izleyerek wordpress kurulumunu yapabilirsiniz:

  1) İlk önce, buradan en güncel wordpress sürümünü indiriyorsunuz.  Zip dosyasından çıkan wordpress klasörünün içindeki tüm dosyaları sunucunuza yüklemeniz gerekmektedir. Bunu birazdan anlatacağım üç yöntemle yapabilirsiniz. Ancak öncesinde, veritabanı oluşturmanız ve “wp-config-sample.php” adlı dosyada bazı değişiklikler yapmanız gerekmektedir.

  2) Şimdi sitemizi kuracağımız MySQL veritabanını oluşturacağız. Bu işlemleri sitemizin yönetici panelinden yapacağız (CPanel, Plesk, DirectAdmin vb.) Ben anlatımımı “Cpanel”  yönetim paneline göre yapacağım. Diğerleri de benzer şekildedir.

  Cpanelde, “Veritabanları” menüsündeki, “MySQL Veritabanları” adlı alt menüden veritabanınızı oluşturabilir, bu veritabanına yetkili kullanıcı atayarak parola işlemlerini yapabilirsiniz. Veritabanı kullanıcısına, ilgili veritabanında tüm yetkileri vermiş olmanız gerekmektedir. Bunun için “TÜM İZİNLER (ALL PRIVILEGES)” alanını işaretleyiniz.

  cpanel-mysql-veri-tabanı-oluşturma-219x300 Wordpress Kurulumucpanel-mysql-veri-tabanı-oluşturma-2-300x252 Wordpress Kurulumu

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  3) Veritabanını oluşturduktan sonra,  kurulum dosyalarımızdan wp-config-sample.php adlı dosyada aşağıdaki bilgileri girmeniz gerekmektedir:

  // ** MySQL ayarları – Bu bilgileri sunucunuzdan alabilirsiniz ** //

  /** WordPress için kullanılacak veritabanının adı */

  define(‘DB_NAME’, ‘veritabaniismi‘);

  /** MySQL veritabanı kullanıcısı */

  define(‘DB_USER’, ‘kullaniciadi‘);

  /** MySQL veritabanı parolası */

  define(‘DB_PASSWORD’, ‘parola‘);

  /** MySQL sunucusu */

  define(‘DB_HOST’, ‘localhost‘);

  Veritabanı ismi, kullanıcı adı ve parolayı, cpanelde belirlediğiniz şekilde giriniz. Veritabanı sunucusu, genellikle localhost olarak bırakılır.

  4) Daha sonra wp-config-sample.php  isimli dosyanın adını, wp-config.php olarak değiştiriniz.  Dosyalarımız ftp’ye gönderilmek üzere hazır. Bunu 3 şekilde yapabiliriz:

  • Bilgisayar klasörünüzdeki adres satırına ftp.siteadi.com yazıp, kullanıcı adı ve parola bilgilerinizi girerek, kurulum için gereken dosyaları sunucunuza gönderebilirsiniz.  Kurulumunuzu alt klasöre yapmadığınız takdirde, dosyalarınızı “public_html” klasörüne, alt klasöre yapmanız durumunda ise ( Örn : http://siteadi.com/wordpress) “public_html” klasörü içerisine açacağınız klasöre atmanız gerekmektedir.

  kurulum-4-300x233 Wordpress Kurulumu

   

   

   

   

   

   

   

   

  • Diğer yöntem ise Cpanelden dosya aktarımıdır. Cpanelinizde  “Dosya Yöneticisi”  ne giriniz.  Kurulum dosyalarını atacağınız klasörü seçtikten sonra, “Dosya Yükle/ Upload” seçeneğine tıklayarak dosya aktarım işlemine başlayabilirsiniz. Bu işlemde, dosyalarınızı tek tek yüklemektense .zip formatında yükleyerek daha sonra “ extract “ komutu ile dosyalarınızı ilgili klasöre çıkarabilirsiniz.

   

  cpanel-dosya-aktarımı-257x300 Wordpress Kurulumu

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  • Son olarak ftp dosya aktarımı için yapılmış olan Filezilla vb. programları kullanarak, kurulum dosyalarınızı sunucunuza gönderebilirsiniz. Filezilla programını ücretsiz olarak buradan edinebilirsiniz.

   

  Ftp’ye kurulum dosyalarımızı attıktan sonra wordpress kurulumuna geçebiliriz.

  5) Tarayıcımızın adres satırına wordpress kuracağımız site adresini yazalım (http://www.siteadi.com).  Karşınıza çıkan ekrandaki blog ve admin bilgilerini doldurun. Bu bilgileri daha sonra da değiştirebilirsiniz.

  6) Bu bilgileri onaylayın. Hepsi bu kadar. Siz ne sanmıştınız (=

  wordpress-kurulumu-1-254x300 Wordpress Kurulumuwordpress-kurulumu-2-300x156 Wordpress Kurulumu

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  WordPress kurulumunu anlatan TrendWP.com  tarafından hazırlanmış videoyu aşağıda izleyebilirsiniz.  TrendWP ekibine, bu video için teşekkürler.


  Blogunuz hayırlı olsun. İyi bloglamalar

   

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
p_ayrac
 • 3.584 kez görüntülendi.
 • 3 Yorum

Son Yorum: webmaster forumu

tşkler güzel paylaşım

Bu site Aykut ÖZDEMİR tarafindan kurulmuştur.