Sosyal Medya 119 kez görüntülendi. 0

Instagram’daki fotoğraflar nasıl indirilir?

’da gezinirken gözünüze çarpan bazı güzel fotoğrafları kaydetmek isteyebilirsiniz. Ancak ne yazık uygulaması varsayılan olarak fotoğraf kaydetme özelliğini desteklemiyor. Neyse ki bazı ekstra yazılımlarla istediğiniz fotoğraf ve videoları indirebilmeniz mümkün. Nasıl mı?

iPhone kullanıyorsanız…

InstaSaver Free” isimli uygulama bu iş için biçilmiş kaftan. İsminden de anlaşılacağı üzere doğrudan Instagram’da gördüğünüz fotoğrafları iPhone’unuza indirmeyi sağlayan bu uygulamanın tamamen ücretsiz olması da güzel bir avantaj. Instagram hesabınızla oturum açıp gerekli erişim izinlerini tanımladıktan sonra istediğiniz kullanıcının profilinden, istediğiniz fotoğrafı kolaylıkla indirmeye başlayabilirsiniz.

Android kullanıyorsanız…

Play Store’dan indirebileceğiniz ücretsiz “InstaSave” uygulaması işinizi görecektir.

Bilgisayar kullanıyorsanız…

Bilgisayar üzerinden Instagram’daki fotoğrafları kaydetmek biraz daha kolay. Bunun için Picodash isimli site üzerinden Instagram’la oturum açmak zorundasınız. Daha sonra normal Instagram’da gezinir gibi profiller ve fotoğraf akışı arasında gezinebilir, gözünüze kestirdiğiniz fotoğraf ve videoları hızlıca indirmeye başlayabilirsiniz. Ayrıca Picodash üzerinden gelişmiş filtreleme özellikleriyle arama yapabilmeniz de mümkün. Lokasyon ve zaman bazlı filtreleme, aradığınız fotoğrafa ulaşmanızı daha da kolaylaştıracaktır.

Hiçbir uygulama kullanmadan web tarayıcısı üzerinden Instagram fotoğraflarını kaydetmek içinse açtığınız bir fotoğrafın kaynağını görüntülemeniz gerekiyor. CTRL + U tuş kombinasyonuyla kaynak sayfasını açarak CTRL + F ile arama kutusunu aktifleştirin. Açılan minik kutuya “.jpg” yazın. Böylece JPG uzantlı fotoğrafın adresini almış olacaksınız. Adresi kopyalayıp yeni sekmede açtığınızda fotoğraf karşınıza çıkacaktır.

Bir Cevap Yazın