Teknoloji 44 kez görüntülendi. 0

Klima Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yaz aylarının en sıcak dönemlerindeyiz. Hava sıcaklıklarının bu kadar yüksek olması evlerde duramayacak duruma gelmemize sebep oldu. Bu yüzden de birçok kişi klima arayışı içerisine girdi. Bizde sizlere klima alırken nelere dikkat etmeniz gerektiği hakkında bilgi vereceğiz. Bu şekilde işiniz biraz daha kolaylaşacak.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

-Klimanızı satın aldıktan sonra problem yaşamayıp rahatlıkla kullanabilmek adına, satın aldığınız firmanın satıştan önceki ve sonraki desteklerini iyi bir şekilde araştırmanız gerekiyor. Özellikle herhangi bir arıca durumunda sizlere destek sağlayabilecek bir servis ağının olmasına ayrıca dikkat etmelisiniz.

-Eviniz için en ideal klimayı seçmeden önce teknik servis ekiplerinden destek alın. Mekanınızı soğutabilecek kapasiteye sahip olmayan bir klima, sürekli açık kalacaktır. Buda sizin daha fazla eneri masrafı ödemeniz demektir. Aynı zamanda klimanızın performansı odanıza göre yüksekse bu da odanızın hızlı bir şekilde ısınmasına sebep olur. Bu yüzden sürekli kompresörü açıp kapamak zorunda kalırsınız. Kompresörü sürekli açıp kapamakta eneri harcamasını artıran bir diğer sebeptir. Ek olarak aşırı ses sorunuyla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bunu önlemek için büyük mekanlarda salon tipi klima, küçük mekanlarda ise split tipi klima tercih edin.

-Enerji masraflarınızı düşürme adına A sınıfında klima tercih etmeye çalışın. Klimanızın dış ortamdan iç ortama veya iç ortamdan dış ortama aktardığı enerji miktarı ve elektrik enerjisi oranı katsayısı yüksek olmalıdır. Klimanızın enerji verim oranı yüksek olduğu takdirde daha iyi verim alabilirsiniz.

klimasecimi-e1498884826426 Klima Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

-Eğer klimanızı ısıtma alanında da kullanacaksanız Inveter türü klima tercih edebilirsiniz. Özel nem alma özelliğine sahip olan klimalar, ortamın havasını aşırı derecede soğutmadan odanızdaki yeterli nem seviyesini koruyacaktır.

-Almayı planladığınız klimanın sahip olduğu filtre donanımlarını iyi bir şekilde araştırmalısınız. Bazı klimaların filtreleri sadece havada bulunan partikül ve toz gibi maddeleri tutmaktadır. Fakat gelişmiş bir filtre sadece partikülleri değil. Aynı zamanda havada bulunan alerjik maddeleri de tutar. Bu şekilde daha sağlıklı bir ortam oluşur.

-Klima sesi rahatsız edici boyutlara çıkabilir. Bu yüzden sessiz bir ortam istiyorsanız Inverter teknolojisine sahip olan klimaları kullanmaya önem gösterin.

-Günümüzde değişen sıcaklığı otomatik olarak algılayan ve buna göre soğutma – ısıtma ayarlarını yapan klimalar var. Dengeli ve sağlıklı bir ortam için bu klimaları tercih edebilirsiniz.

-Çevreye önem veriyorsanız ve evreye zarar vermeyecek bir klima arıyorsanız, çevre dostu olan R 410 A gazı kullanılan klimaları tercih edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın