Oyun 73 kez görüntülendi. 0

Nintendo Swith hakkında bildiğimiz her şey

Uzakdoğulu oyun firması Nintendo’nun yeni konsolu Switch’in ne zaman çıkacağına dair söylentilerin ardı arkası kesilmiyor. IGN Fransa’nın haberine göre Switch’in oyuncuların kullanımına sunulacağı tarih, bugün Nintendo tarafından düzenlenecek olan lansmanda açıklanacak.

Hangi oyunlar oynanabilecek?

Şuanda oyun geliştiricisi birçok firma, Switch platformunu destekleyeceklerini duyurmuş durumdalar. Çıkış yaparken birçok oyunu destekleyeceğini duyurması beklenen Nintendo’nun Switch’e getireceğini bildiğimiz oyunlardan bazıları şunlar:

Ubisoft’un en yeni Assassin’s Creed: Mısır oyunu, yeni bir Pikmin oyunu, en son çıkan Super Mario macerası. Ki bu oyun Mario Kart 8’in Switch’e özel sürümü olan Super Mario Frost Land’i de içerecek. Splatoon’un Switch’e uyarlanmış versiyonu “Counterattack,” Zelda Breath of the Wild (17 Mart’ta yayınlanacak) Skyrim: Özel Sürüm, Dragon Quest ve daha nicesi… Elecronic Arts’ın birkaç oyunu da Switch platformuna getireceği biliniyor.

Bahsi geçen bu oyunların Switch’e geleceğine yönelik iddiaların Nintendo cephesinde doğrulanmadığının da altını çizmek gerekir.

Fiyatı

Gelelim en çok merak edilen fiyat meselesine. Hibrid bir oyun konsolu olarak gösterilen Switch’i monitörle kullandıktan sonra elinizde de taşıyabilmeniz mümkün. Bu özelliğiyle sıradışı olan cihazı satın almak isteyenler 245$ ücreti gözden çıkarmak durumundalar. Konsolun bir üst sürümünün ise 299$ karşılığında satışa çıkacağı konuşuluyor. Gameseek isimli oyun satışı gerçekleştiren bir sitede yanlışlıkla Switch’in fiyatı yayınlanmıştı. Dolayısıyla Bu bilgiler de Gameseek’in sitesindeki ilan göz önünde bulundurularak paylaşılıyor.

Bir Cevap Yazın