Geçtiğimiz hafta yeni bir güncelleme alan , Periscope uygulamasındaki özelliğini artık doğrudan kullanıcılarının beğenisine sundu. Buna göre Periscope’a sahip olmadan da üzerinden canlı yayın yapabilmek mümkün olacak. Eğer telefonunuzda yüklü uygulamasını güncellerseniz, siz de bu özellikten faydalanmaya bir an önce başlayabilirsiniz.

Canlı yayına başlamak çok basit

Şuanda yalnızca iOS ve Android platformlarında kullanılabilen canlı yayın özelliği, Windows Phone’lar için yayınlanmış değil. Son sürüme sahip Twitter uygulamasını açtıktan sonra yeni tweet atma butonuna basın ve üzerinde Periscope logosunun yer aldığı CANLI yazısına dokunun. Ardından Twitter uygulamasının canlı yayın yapmak için kamera ve ses erişim izni talep edeceğini göreceksiniz. Tüm bu isteklere izin verdikten sonra Twitter kameranızı çalıştıracak ve canlı yayın için hazır hale gelecektir. Kırmızı renkli “Canlı yayına başla” butonuna basmanızla birlikte tüm takipçileriniz yaptığınız yayına katılabileceklerdir. Tabii bunu yapmadan önce canlı yayına bir başlık atmanız da lâzım.

Canlı yayını sonlandırmak içinse parmağınızı yukarıdan aşağıya doğru sürükleyerek “Yayını sonlandır” butonuna dokunabilirsiniz. Bu işlemin ardından dilerseniz canlı yayın videosunu telefonunuza indirebilir, isterseniz de videoyu kaç kişinin izlediğine dair detaylı istatistiklere göz gezdirebilirsiniz. İyi yayınlar!

Herkes izleyebiliyor

Periscope’ta kişiye özel canlı yayın yapabilmek mümkün, ancak Twitter’da henüz böyle bir gizlilik ayarı mevcut değil. Başlattığınız canlı yayını Twitter kullanan herkes izleyebilir.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Yazar

Önceki Yazı:WordPress için en iyi seo eklentileri
Sonraki Yazı:Nintendo Swith hakkında bildiğimiz her şey

YORUMLAR

SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ

Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.

Bu site Aykut ÖZDEMİR tarafindan kurulmuştur.