Eklentiler 302 kez görüntülendi. 0

Ücretsiz WordPress Galeri Eklentileri

Web sitelerinde galeri kullanımı son yıllarda çok fazla arttı. arasında ücretsiz ve kullanışlı olan eklentiler bu yüzden daha fazla dikkat çekiyor. Eklentilerin hepsinin farklı özellikleri vardır. Bu özelliklere göre sitenizde görünüşü de farklı olacaktır. Yazımızda sizlere hakkında bilgi vereceğiz.

galerii-e1502417041691 Ücretsiz WordPress Galeri Eklentileri

Envira Gallery kullanımı kolay olması ve görsel açıdan şık durmasıyla dikkat çeken bir galeri eklentisidir. Eklentiyi kullandığınız zaman galeriniz hızlı bir şekilde yüklenir. İsim belirleyip görselleri rahatlıkla ekleyebilirsiniz. Eklenti sizlere özelleştirme seçenekleri de sunar. Animasyonlar ekleyebilir, sütunları düzeltebilir ve küçük resimlerin boyutlarını ayarlayabilirsiniz.

NextGEN Gallery

NextGEN, WordPress’te galeri dendiği zaman ilk akla gelenlerden birisidir. Şuanda milyonlarca sitenin bu eklentiyi kullandığını söyleyebiliriz. Oldukça popüler olan bu eklenti kullanım açısından da çok basit bir eklentidir. Eklenti sizlere birkaç galeriyi bir arada kullandığınız albümler oluşturmanıza da olanak sağlar.

WP Canvas – Gallery

WP Canvas – Gallery eklentisi WordPress’in kendisinde var olan bildiğimiz galeri eklentisinin özelliklerini geliştirir. Eğer bir sayfaya veya yazıya galeri eklemek istiyorsanız karşınıza daha fazla seçeneğin çıkmasını sağlar. Görsel boyutlarını ayarlayabilir veya sütun miktarını belirleyebilirsiniz. Bu eklentiyi yüklediğiniz zaman daha fazla özelliğe sahip olacaksınız.

Fotoğraf paylaşmak için önemli bir eklenti arıyorsanız Gmedia eklentisi bu konuda çok önemli bir eklentidir. Galeride yer alan bir görsele tıklandığı zaman görselin tam boyutunun açılan bir pencerede görünmesini sağlar. Eklenti, WordPress’e bir Galeri seçeneği eklememektedir. Bunun yerine bir sayfada veya yazı editöründe Gmedia butonu yer almaktadır.

Portfolio Gallery

Profesyonel görünen bir galeriye sahip olmak istiyorsanız Portfolio Gallery eklentisi size bu konuda yardımcı olacaktır. Bu eklentide galeriye galeri yerine portföy denilmektedir. Eklentide galeriye kolayca görsel ekleyebilirsiniz. Bu görsellerin altyazılarını belirleyebilirsiniz. Aynı zamanda görsellere istediğiniz zaman link ekleyebilirsiniz.

Photo Gallery

Galerinizin standart küçük resimler şeklinde görülmektedir. Resmin üzerine gelindiği zaman ise görsel sitede yer alan boyutuna göre bir miktar daha büyür. Görsele tıklayan kullanıcı ise açılır pencere içerisinde görselin büyük halini görürsünüz. Eklentinin özellikle kullanımı kolay olduğu için dikkat çeker.

Oluşturduğunuz galerileri Foo Gallery sayesinde farklı bir şekilde görüntüleyebilirsiniz. Eklentiyi yüklediğiniz zaman WordPress ara yüzünüzde otomatik olarak Foo Gallery seçeneği belirecektir. Eklentide yer alan seçenekleri kullanarak kolaylıkla galeri oluşturabilirsiniz. Eklenti farklı şablonlara da özelleştirilebilir.

Bir Cevap Yazın