Youtube Bilinmeyen Özellikleri
İnternet 43 kez görüntülendi. 0

Youtube Bilinmeyen Özellikleri

her geçen sene daha fazla büyüyen ve büyüdükçe kullanıcı sayısının artış gösterdiği bir video sitesidir. sitesinin her ne kadar fazla kullanıcısı olsa bile hala bilinmeyen özellikleri yer almaktadır. Siz de bu özellikleri henüz bilmiyorsanız ve bir an önce özellikleri noktasında bilgi edinmek istiyorsanız size bilinmeyen özelliklerini paylaştık.

Youtube Bilinmeyen Özellikleri Nelerdir?

Youtube Youtube Bilinmeyen Özellikleri

  • Videonun Nereden Başlayacağına Karar Verin

Youtube video paylaşım sitesinin en fazla dikkat çeken özelliği ve kullanılan noktası hiç şüphesiz, sıklıkla tercih edilen özelliği arkadaşına video gönderme özelliğidir. Video gönderirken bile Youtube sitesinin bazı özelliklerin aktif etmeniz mümkün olmaktadır. Diyelim ki, Youtube’dan bir video bulduğunuz ve bu videoyu arkadaşlarınızla paylaşmak istiyorsunuz. O halde göndereceğiniz videonun istediğiniz yerden başlamasına imkan verebilirsiniz. Bunun için; ilk önce paylaşmak istediğiniz videoya giriyorsunuz. Girdikten sonra videonun altında yer alan Paylaş butonunu tıklıyorsunuz. Siz butona tıkladıktan sonra videonun paylaşmanızın için gereken URL’si açılacak. Açılacak URL’nin sonuna &t=1h0m30s ekleyiniz. Eğer 1 saatten daha az süredeki bir video varsa o halde sonuna; &t=0m30s ekleyiniz.

  • Youtube Uygulamasını Arka Planda Çalıştırma Yöntemi

Günümüzde telefon operatörlerinin haddinden fazla internet hakkı vermesi ya da kişilerin Wi-Fi alanlarında fazlası ile durması sonucunda şarkılar telefona indirilmek yerine Youtube üzerinden dinlenmeye başlanıyor. Youtube üzerinden videonuzu açarak telefonunuzda ya da mobil cihazınızda arka planda çalıştırılması mümkündür. Eğer İos işletim sistemine sahip cihazınız varsa; cihazınızdan tarayıcınıza girerek Youtube’da dinlemek istediğiniz videoyu açın. Sonrasında Home tuşuna basın. Ses duracaktır. Ancak İşlem Merkezi’ne girip ardından da Oynat bölümüne tıklamanız halinde ses oynatılmaya başlayacaktır. Cihazınız Android ise; Youtube’u tarayıcı üzerinden açma işlemini yapın. Sonra sağ üst köşede yer alan üç nokta simgesine dokunun. Sayfanızı web sürümünde görüntüleme işlemini yapın. Böylece Araç Çubukları aracılığı ile Youtube medyasını kontrol edebiliyorsunuz.

  • Youtube Görüntüleme Geçmişini Silme Yöntemi

Youtube video paylaşım ve izleme sitesinde girdiğiniz ya da izlediğiniz videoları geçmişten silmeniz mümkün olmaktadır. Geçmişten silme işlemi sandığınız kadar zor değil, çok kısa sürede silmeniz mümkün olmaktadır. Uygulamanın sol tarafında yer alan Abonelik Listesi sekmesine giriş yapın. Bu sekmede aynı zaman Geçmiş seçeneği de yer alıyor. Geçmiş seçeneğine tıkladıktan sonra istediğiniz tarih aralıklarını siz belirliyorsunuz. Belirlemenizin ardından da o aralıktaki geçmişi silmeye başlayabilirsiniz. Artık geçmişiniz gözükmeden video izlemeye devam edecek, gizliliğinizi korumanız mümkün o

Bir Cevap Yazın