Sosyal Medya 74 kez görüntülendi. 0

Facebook Lifestage nedir, ne işe yarar?

Bir numaralı sosyal medya ağı , kurulduğu günden bu yana sürekli olarak farklı stratejiler geliştirerek kullanıcılarının gözünden düşmemeyi başarıyor. Geçmişte en çok kullanılan sosyal medya sitelerinden biri olan MySpace’in başından geçenlere bakarak kendine ders çıkaran ve benimsediği politikalarla her geçen gün daha fazla kullanıcıya ulaşmayı hedefleyen , son olarak ismini verdiği yeni bir uygulamayı daha duyurdu.

Sadece gençlere, daha doğrusu ergenlere hitap eden bu uygulama şuan için yalnızca App Store’da yer alıyor. Yayınlandığı günden beri Android’e gelmeyen Facebook Lifestage’in ilerleyen günlerde Google Play Store’a eklenip eklenmeyeceği merak konusu oldu.

19 yaşındaki bir Facebook çalışanı Michael Sayman tarafından geliştirilen Lifestage, ilk bakışta Snapchat’i andırıyor. Sayman liseyi bitirdikten sadece 2 yıl sonra Facebook’ta işe başlayan bir mobil yazılım geliştiricisi. Liselilerin ihtiyaçlarını analiz ederek bu doğrultuda Lifestage’i yazmış ve kullanıcıların beğenisine sunmuş.

Evet, Lifestage’in asıl amacı liseli gençler tarafından kullanılmak. Okullar adına oluşturulan gruplara üye olarak sınıf arkadaşlarınızın paylaştığı videolara göz atabiliyorsunuz. Videolarını görüntülediğiniz kişilere özel mesaj gönderebilmeniz ise mümkün değil.

21 yaşından büyükseniz, uygulamayı kullanamıyorsunuz. Kendi okulunuzda yaşadıklarınızı diğer kullanıcılarla paylaşarak yeni insanlarla tanışmanızı sağlayan Lifestage, ABD’de yaşayan liseliler tarafından aktif olarak kullanılıyor. Ancak Türkiye için aynı şeyi söyleyemiyoruz. Çoğu lise öğrencisinin Lifestage’den muhtemelen haberi bile yok. Zaten Facebook da uygulamanın çok fazla reklamını yapmıyor.

Bir Cevap Yazın