Wordpress 227 kez görüntülendi. 2

WordPress Eklentisiz Paylaş Butonları Oluşturma

WordPress, günümüzde dünya genelinde en fazla kullanılan web site oluşturma ara yüzlerinden birisidir. Birçok sitenin tabanında WordPress kullanıldığını görebiliriz. WordPress’te sitelerinizi daha başarılı hale getirmek ve alt yapısını güçlendirmek için bazı eklentiler yer almaktadır. Fakat birçok kişi bu eklentileri kullanmak istemiyor. Bunun nedeni ise WordPress eklentilerinin WordPress’inizde ağırlık yaparak sitenizin yavaşlamasına sebep olmasıdır.

Günümüzde sosyal medyanın gücünü artık herkes biliyor. Bu yüzden bir siteyi tanıtmanın en iyi yolu sosyal medya kullanmaktır. Fakat sitenizde paylaş butonları yer almıyorsa yazılarınızı okuyucularınız yazılarını sosyal medya hesaplarında paylaşamaz. Normalde bu konuda sitenizde kullanabileceğiniz çok iyi sosyal medya eklentileri yer alıyor. Fakat isterseniz bu işlemi eklentisiz bir şekilde de yapabilirsiniz.

Eklentisiz Paylaşma Butonunun Avantaları Nedir?

-İlk olarak en önemli avantalarından birisi; çok basit bir şekilde kullanılan bu birkaç buton sizlerin WordPress dosyanızda çok fazla yer kaplamıyor. Normalde size bu imkanı sunan çok fazla eklenti var. Fakat bu eklentiler, WordPress dosyanıza sayısız dosya ekler. Bu da WordPress’inizde boşuna yer kaplamak demektir.

-Neredeyse bütün sosyal medya paylaşım butonları, kullanıcılara “PageSpeed” hatası vermektedir. Sizlere yazımızda paylaşacağımız WordPress paylaş kodlarında bu hata ile karşılaşma ihtimaliniz sıfırdır.

-Yazımızda sizlere eklentilerin internet sitenizi yavaşlattığını belirttik. Sizlere vereceğimiz kod ise sayfalarınızın yüklenme hızını eklentilere göre yüzde 95 oranında daha az etkileyecektir. Bunun sebebi ise çok kısa kodlardan oluşması ve sorgulama yöntemiyle çalışmasıdır.

-Size vereceğimiz kodları özelleştirme imkanına sahipsiniz. Basit CSS kodlarından oluşan bu paylaş kodunu şekillendirebilirsiniz.

-Bütün sosyal ağların paylaşım bağlantılarını bulmanız çok kolaydır. Bu paylaşım bağlantılarını basit bir şekilde sitenize ekleyebilir ve paylaşım seçeneklerinizi artırabilirsiniz.

sosyalaglar-e1498531936489 Wordpress Eklentisiz Paylaş Butonları Oluşturma

-Size vereceğimiz kodlar sayesinde istediğiniz yere istediğiniz şekilde paylaş butonları ekleyebilirsiniz.

WordPress paylaşma eklentileri veya servisleri genellikle hatalar vermektedir ve sitelerin yavaşlamasına sebep olmaktadır. Sürekli PageSpeed hatası vermelerine rağmen sizden ücretli sürüme geçmeniz istenebilir.

WordPress alt yapısını kullanan sitelerinizde eklenti kullanmanız gereken işlemleri kodlama kullanarak yapmanızı tavsiye ediyoruz. Oldukça basit bir işlem olan bu yöntem kesinlikle sitenize herhangi bir zarar vermeyecektir.

Sitenize eklemeniz gereken CSS kodu:

<div class=”kspaylas”>

<strong>Paylaş:</strong>

<!–Twitter–>

<a class=”twitter” href=”http://twitter.com/home?status=Reading: <?php the_permalink(); ?>” title=”Share this post on Twitter!” target=”_blank”>Twitter</a>

 

<!–Facebook–>

<a class=”facebook” href=”http://www.facebook.com/sharer.php?u=<?php the_permalink();?>&amp;t=<?php the_title(); ?>” title=”Share this post on Facebook!” onclick=”window.open(this.href); return false;”>Facebook</a>

 

<!–Google Plus–>

<a class=”google-plus” target=”_blank” href=”https://plus.google.com/share?url=<?php the_permalink(); ?>”>Google+</a>

 

<!–Whatsapp–>

<a class=”whatsapp” href=”whatsapp://send?text=<?php the_permalink();?>&t=<?php the_title(); ?>” data-action=”share/whatsapp/share”>Whatsapp</a>

 

<!–Yazdır–>

<a class=”yazdir” href=”javascript:void(0);” onClick=”window.print()” class=”print”>Yazdır</a>

</div>

Butonların görsel özelliğinde kullanacağınız CSS kodlaması:

.kspaylas a{display:inline-block;margin:1px;padding:5px;color:#fff;border-radius:3px;-moz-border-radius:3px;-o-border-radius:3px;-webkit-border-radius:3px;-ms-border-radius:3px;font-size: 12px;font-weight:bold;text-align:center;text-decoration:none;} .twitter{background:#55acef;}.facebook{background:#3B5998;}.google-plus{background:#D34836;}.whatsapp{background:#00e676;}.yazdir{background:#3399CC;}

“WordPress Eklentisiz Paylaş Butonları Oluşturma” üzerine 2 yorum

 1. emre dedi ki:

  hocam kodu siteme nasıl ekleyeceğim? kod bilgim yok henüz

  1. Aykut ÖZDEMİR dedi ki:

   merhaba

   sitenizin neresinde görmek istedğinize göre değişir. Yazı içerisine ekleyecekseniz Görünüm > Düzenleyici > single.php kısmına eklemeniz gerekmektedir.

Bir Cevap Yazın