Mobil 1.780 kez görüntülendi. 0

Xiaomi telefonlara dışarıdan tema nasıl yüklenir?

Her ne kadar firma olarak ülkemize resmî bir giriş yapmamış olsa da, ithalatçı firmalar tarafından Türkiye sınırlarına sokulan Xiaomi marka telefonlara olan ilgi gerçekten büyük. Xiaomi Mi4’le başlayan macerasına Mi5 ve Mi Mix’le devam eden birçok ithalatç firma, GittiGidiyor ve N11 üzerinden satışlarını gerçekleştirmeye devam ediyor. Xiaomi telefonların arayüzüne güç veren MIUI yazılımı, oldukça geniş bir tema arşivine de ev sahipliği yapıyor. Xiaomi’nin Tasarımcı Kulübü’ne üye olan birçok yerli ve yabancı tasarımcı, geliştirdikleri temaları telefon kullanıcılarının beğenisine sunmayı sürdürüyor.

Xiaomi marka telefonlara dışarıdan da MTZ uzantılı tema dosyaları yüklenebiliyor. Resmî tema mağazasında yer almayan bazı özel temaları bu şekilde kurabilmek mümkün. Ancak çoğu zaman “Üçüncü parti temalar desteklenmiyor” şeklindeki bir hata mesajı, temaların kurulum işleminin eksik kalmasına da yol açabiliyor. Oysa bu hatayı gidermek sandığınızdan çok daha basit!

Eğer siz de Xiaomi marka bir telefona sahipseniz ve MTZ uzantılı temaları cihazınıza kurmak istiyorsanız, yapmanız gerekenler şu şekilde sıralanabilir:

  1. designer.xiaomi.com adresini açtıktan sonra Xiaomi hesabınızla oturum açın.
  2. “Hoşgeldiniz” şeklinde İngilizce yazıların olduğu bir sayfa sizi karşılayacaktır. Daha sonra Tasarımcı Kulübü’ne üye olma formunu doldurmanız gerekiyor.
  3. Individual Designer ve Corporate Designer şeklindeki şıklar arasından Individual Designer’i seçin.
  4. Size ait orijinal bir fotoğrafla birlikte başvuru formunu doldurup gönderin.
  5. 1-2 gün içinde e-posta hesabınıza üyeliğinizin doğrulandığına dair mail gelecektir.

Hepsi bu kadar! Xiaomi Tasarımcı Kulübü’ne üye olduktan sonra MTZ uzantılı dosyaları sorunsuzca yüklemeye başlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın